Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM vliegt niet meer over Pakistan na Indiase aanvallen

KLM vliegt niet meer over Pakistan na Indiase aanvallen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt niet meer over Pakistan. Vluchten worden om het land heen geleid, meldt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij. Hierdoor kunnen enkele vluchten die tussen Schiphol en India, Thailand, Maleisiƫ en Singapore vliegen volgens hem "een kleine vertraging" oplopen.

Passagiers worden omgeboekt als dat nodig is, zegt hij. "We werken er hard aan om de gevolgen voor onze passagiers zo klein mogelijk te houden." Hoe lang de luchtvaartmaatschappij het land mijdt, weet de woordvoerder niet. "We monitoren de situatie continu."

Dinsdagavond viel India meerdere locaties in Pakistan aan. Daarbij zijn volgens Pakistan zeker 26 mensen omgekomen en 46 mensen gewond geraakt. De actie volgt na dagen van oplopende spanningen om een dodelijke aanval van militanten in de betwiste Himalayavallei van Kasjmir.

Maandag liet KLM weten nog wel over Pakistan te vliegen. Persbureau Reuters meldt dat ook luchtvaartmaatschappijen Thai Airways en Korean Air het luchtruim van Pakistan mijden. Thai Airways zal vluchten naar Europa en Zuid-Aziƫ omleiden en Korean Air doet dat met vluchten tussen Incheon bij Seoul en Dubai in de Verenigde Arabische Emiraten.

Meer vliegmaatschappijen vliegen andere route

Steeds meer vliegmaatschappijen vliegen nu om Pakistan heen. Persbureau AFP meldt dat twee vluchten van China Airlines van het Taiwanese Taipei naar Amsterdam en Frankfurt een tussenstop in Bangkok maakten en terugkeerden naar Taipei. Drie andere vluchten van Taipei naar Europa zijn geschrapt. Malaysia Airlines heeft alle vluchten van en naar het Indiase Amritsar opgeschort tot 9 mei en leidde twee vluchten vanuit Kuala Lumpur naar Londen en Parijs om via Doha in Qatar.

Eerder meldden de zustermaatschappij van KLM, Air France, en de luchtvaartmaatschappijen van de Lufthansa Group al Pakistan te mijden "tot nader order".

Meer uit Financieel

KLM spant kort geding aan om staking grondpersoneel te voorkomen

SCHIPHOL (ANP) - KLM gaat een kort geding aanspannen met een verzoek aan de rechter om de staking van grondpersoneel volgende week woensdag te verbieden. "We zijn teleurgesteld dat CNV het grondpersoneel oproept om volgende week woensdag te gaan staken, terwijl we de bonden afgelopen vrijdag hebben laten weten de nullijn los te laten en met een loonbod te komen dat we vandaag bespreken", zegt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij.

13 minuten geleden
CNV: grondpersoneel KLM gaat woensdag alsnog 8 uur staken

SCHIPHOL (ANP) - Het grondpersoneel van KLM gaat volgende week woensdag alsnog staken, meldt CNV. De staking gaat acht uur duren, van 14.00 tot 22.00 uur. "We willen dat KLM met iets concreets komt voor het grondpersoneel. Voor vage toezeggingen kopen we niets", stelt de vakbond. Een woordvoerster van KLM kon nog niet direct inhoudelijk reageren.

1 uur geleden
Consumentenbond: deurverkopers overtreden massaal gedragsregels

DEN HAAG (ANP) - Deurverkopers lappen gedragsregels massaal aan hun laars, meldt de Consumentenbond na onderzoek. Ze negeren nee-stickers, dringen aan wanneer iemand geen interesse toont en proberen met leugens bij mensen binnen te komen.

1 uur geleden
ABN AMRO: huizenprijzen stijgen harder dan verwacht

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.

4 uur geleden
ING: ruim helft Nederlanders gebruikt AI, banenangst groeit

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders maakt inmiddels af en toe gebruik van AI. Het gebruik van kunstmatige intelligentie, bijvoorbeeld voor het verbeteren van teksten of bewerken van foto's, is in een jaar tijd met 12 procent toegenomen. Dat meldt ING op basis van eigen onderzoek.

4 uur geleden
ABN AMRO: huizenprijzen stijgen harder dan verwacht

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.

9 uur geleden
Gemengd slot op Wall Street, Tesla daalt

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. De elektrische autofabrikant Tesla eindigde 5,3 procent lager na de opgelaaide ruzie tussen topman Elon Musk en de Amerikaanse president Donald Trump. Trump heeft gedreigd om te bezuinigen op overheidsgeld voor Musks bedrijven.

10 uur geleden