Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM vindt schade en overlast door staking buiten proportie

KLM vindt schade en overlast door staking buiten proportie

HAARLEM (ANP) - KLM vindt een staking van grondpersoneel die de vakbonden FNV en CNV willen houden te ver gaan. In de rechtbank in Haarlem noemde een advocaat van de luchtvaartmaatschappij de actie disproportioneel, onder andere omdat die 161.000 passagiers in de problemen dreigt te brengen en voor 87 miljoen euro schade zorgt. Met een kort geding hoopt KLM de actie tegen te houden.

Bovendien zegt KLM nog helemaal niet uitgepraat te zijn met de bonden over nieuwe arbeidsvoorwaarden, waardoor het veel te vroeg zou zijn om naar een ingrijpende actie als een staking te grijpen. Eerder spraken de luchtvaartmaatschappij, grondpersoneel en medewerkers van andere afdelingen af om eerst over andere onderwerpen te onderhandelen en pas later over loon. FNV en CNV schenden die zogeheten procesafspraken, betoogden advocaten van KLM. De staking zou daardoor onrechtmatig zijn.

Meer uit Financieel

Financieel topman Klarna stapt over naar Adyen

AMSTERDAM (ANP) - De financieel topman van achterafbetaaldienst Klarna, Niclas Neglen, stapt over naar betaalbedrijf Adyen. Zijn benoeming gaat naar verwachting in op 1 februari, maakte Adyen dinsdag bekend.

6 minuten geleden
Stichting wil dat massaclaim Booking.com ook over zustersite gaat

AMSTERDAM (ANP) - De stichting achter de massaclaim tegen Booking.com wil dat een Nederlandse rechter zich bij deze zaak ook buigt over het Amerikaanse moederbedrijf en een in Singapore gevestigd zusterplatform. Dat kwam dinsdag naar voren tijdens de eerste zitting over de massaclaim in de rechtbank in Amsterdam.

34 minuten geleden
AEX sluit met winst na plussen op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met winst de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch gestemd, na de flink hogere slotstanden op Wall Street maandag. Techgraadmeter Nasdaq bereikte daar een nieuw record dankzij een herstelrally in de AI-sector. De AI-aandelen stonden vorige week nog onder druk na waarschuwingen over de gevaren van de technologie.

50 minuten geleden
Langere celstraf voor Oostenrijkse vastgoedmagnaat

INNSBRUCK (ANP/DPA) - De Oostenrijkse investeerder René Benko is veroordeeld tot een gevangenisstraf van tweeënhalf jaar. De rechtbank in Innsbruck heeft de oprichter van vastgoedconcern Signa schuldig bevonden aan het benadelen van zijn schuldeisers. Signa bezat onder meer warenhuis KaDeWe in Berlijn en het Chrysler Building in New York voordat het eind 2023 omviel.

1 uur geleden
Laatste IJslandse walvisjager dreigt met rechter bij jachtverbod

REYKJAVIK (ANP/AFP) - De directeur van het laatste actieve walvisjachtbedrijf van IJsland daagt de regering voor de rechter als die een verbod op de walvisjacht invoert. De IJslandse regering wil in februari 2027 een wetsvoorstel indienen waarmee de walvisjacht in het land mogelijk wordt verboden.

1 uur geleden
Militair vliegtuig neergestort op Amerikaanse basis in Duitsland

SPANGDAHLEM (ANP/DPA) - Een militair vliegtuig is neergestort op een luchtmachtbasis van de Verenigde Staten in het westen van Duitsland. Een persoon raakte daarbij gewond, melden de lokale autoriteiten.

1 uur geleden
Wall Street begint voorzichtig na sterke herstelrally AI-aandelen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met kleine koersuitslagen begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de sterke herstelrally in AI-aandelen een dag eerder. Positieve berichten over de nieuwe persoonlijke AI-assistent van Facebook-eigenaar Meta zorgden maandag voor hernieuwd optimisme over AI bij beleggers op Wall Street.

3 uur geleden