KLM vervoert meer passagiers met inzet grotere vliegtuigen
SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zet donderdag grotere vliegtuigen in om meer passagiers mee te kunnen nemen. De afgelopen dagen moest KLM honderden vluchten schrappen door het winterse weer.
Zo konden er donderdagochtend tweehonderd passagiers extra mee naar Berlijn door de inzet van een groter vliegtuig. Ook naar Rome en Kopenhagen worden grotere vliegtuigen ingezet. De grotere vliegtuigen zijn beschikbaar door de vlootplanning iets aan te passen. "Dit heeft geen consequenties voor onze passagiers op andere vluchten", stelt een woordvoerder.
KLM zette woensdag een extra vlucht in om op Schiphol gestrande passagiers naar Londen Heathrow te brengen. Aan boord was ruimte voor 318 passagiers. "KLM heeft ervoor gekozen om prioriteit te geven aan reizigers die op Schiphol vastzitten", zei een woordvoerder daar eerder over. Eerder deze week maakte KLM al duidelijk dat het enkele dagen kan duren voordat gestrande reizigers een alternatieve vlucht aangeboden krijgen.
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in Nederland is in juni flink gestegen. Volgens autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging werden vorige maand 39.015 nieuwe personenauto's op kenteken gezet, een toename van meer dan 13 procent vergeleken met een jaar eerder. Over de eerste zes maanden van dit jaar ging het om een verkoop van 174.789 nieuwe auto's, wat een daling van ruim 4 procent is ten opzichte van een jaar eerder.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de rechter aangestelde bestuurders van kunstmestproducent OCI stemmen in met een omstreden overname door het Egyptische bouwbedrijf Orascom, mits grootaandeelhouder Nassef Sawiris ook een bod in contanten doet. Het advies is een nieuwe wending in de strijd tussen minderheidsaandeelhouders van OCI en Sawiris, een van de rijkste personen van Egypte.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag voorzichtig begonnen aan de tweede helft van 2026. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars in het afgelopen kwartaal, die volgde op het voorlopige vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten. Na de over het algemeen sterke bedrijfsresultaten in het eerste kwartaal kijken beleggers nu uit naar de resultaten over het tweede kwartaal, die in de komende weken naar buiten komen.
2 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De Nederlandse fitnessketen Basic-Fit neemt de Duitse branchegenoot wellyou over voor 52 miljoen euro in contanten. Wellyou heeft 41 clubs, hoofdzakelijk in het noorden van Duitsland, met ongeveer 110.000 leden.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Huishoudens hebben tijdens de afgelopen hittegolf flink meer stroom verbruikt dan op koelere dagen door het gebruik van ventilatoren en airco's en doordat koelkasten harder moesten werken. Dat meldt energieleverancier Essent. In de avond was er zelfs een piek van 50 procent meer stroomverbruik. Dat is volgens Essent vooral te verklaren door airconditioners, omdat er daar de afgelopen jaren veel van zijn geïnstalleerd.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Nederlandse fabrikanten hebben in juni veel nieuwe bestellingen binnengekregen en produceerden daarom ook meer, meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi). Volgens de organisatie komt dat deels doordat klanten voorraden aanlegden om prijsstijgingen voor te zijn, maar ook de snelle groei van AI helpt de Nederlandse industrie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens hadden in het eerste kwartaal van 2026 gemiddeld meer te besteden dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt dat vooral door de stijging van de beloning van werknemers door hogere cao-lonen en een groei van het aantal banen, en een stijging van sociale uitkeringen. Tegelijkertijd nam de hypotheekschuld verder toe.
3 uur geleden