Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM vervoert geen passagiers meer naar Shanghai om schoonmaakeis

KLM vervoert geen passagiers meer naar Shanghai om schoonmaakeis

AMSTELVEEN (ANP) - KLM is naar nu pas bekend is geworden vorige week gestopt met passagiersvluchten naar Shanghai. Dat doet de luchtvaartmaatschappij vanwege strenge eisen van de lokale autoriteiten voor het schoonmaken van vliegtuigen. De komende tijd vervoert KLM daardoor alleen nog vracht naar de Chinese zakenstad.

Shanghai wil dat alle vliegtuigen die in de stad landen uitgebreid worden schoongemaakt. Daardoor duurt het meer dan vijf uur voordat een vliegtuig weer kan opstijgen. KLM, dat een vlucht per week naar de stad uitvoert, zegt dat de eis "de planning van ons netwerk uiterst gecompliceerd maakt".

De strenge regels in Shanghai gingen vorige week in. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines liet zelfs een vlucht terugkeren toen het bedrijf hoorde van de schoonmaakregels. Dat vliegtuig was in Seattle opgestegen, maar maakte rechtsomkeert. De Amerikaanse overheid is met China in gesprek over de regels.

Vliegen naar China is sowieso al weinig interessant voor de meeste reizigers. China stelt strenge regels voor iedereen die het land binnenkomt zoals lange quarantaines. Het land streeft ernaar om corona buiten de deur te houden.

Meer uit Financieel

Massale overstap naar vaste energiecontracten direct na oorlog

DEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.

22 minuten geleden
Turkije en Armenië hervatten handelsbetrekkingen na 33 jaar

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.

39 minuten geleden
Brussel wil één ticket voor treinreizen in EU met overstap

BRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.

1 uur geleden
Zweden en Polen grijpen opnieuw in met lagere brandstofbelasting

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse regering gaat opnieuw de belasting op autobrandstof verlagen om de stijgende prijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan, werd woensdag bekend. Tegelijkertijd maakte Polen bekend dat een belastingverlaging op benzine en diesel opnieuw wordt verlengd, om consumenten en bedrijven te ondersteunen.

1 uur geleden
ECB waarschuwt banken voor cyberaanvallen met AI-model Mythos

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.

2 uur geleden
Duitse rechters: kleinere Milka-reep moest in andere verpakking

BREMEN (ANP/DPA) - Het bedrijf achter Milka had de iets kleinere chocoladerepen niet mogen verkopen zonder de verpakkingen aan te passen. Een rechtbank in het Duitse Bremen heeft woensdag geoordeeld dat de repen van het Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz in strijd zijn met de mededingingswet.

2 uur geleden
Bedrijf achter pretpark van zakenman Hennie van der Most failliet

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft Speelstad Rotterdam, het bedrijf van Hennie van der Most achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Dat heeft curator Vincent Terlouw bevestigd. Het faillissement werd aangevraagd door een investeringsfonds.

2 uur geleden