KLM vervoert geen passagiers meer naar Shanghai om schoonmaakeis
AMSTELVEEN (ANP) - KLM is naar nu pas bekend is geworden vorige week gestopt met passagiersvluchten naar Shanghai. Dat doet de luchtvaartmaatschappij vanwege strenge eisen van de lokale autoriteiten voor het schoonmaken van vliegtuigen. De komende tijd vervoert KLM daardoor alleen nog vracht naar de Chinese zakenstad.
Shanghai wil dat alle vliegtuigen die in de stad landen uitgebreid worden schoongemaakt. Daardoor duurt het meer dan vijf uur voordat een vliegtuig weer kan opstijgen. KLM, dat een vlucht per week naar de stad uitvoert, zegt dat de eis "de planning van ons netwerk uiterst gecompliceerd maakt".
De strenge regels in Shanghai gingen vorige week in. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines liet zelfs een vlucht terugkeren toen het bedrijf hoorde van de schoonmaakregels. Dat vliegtuig was in Seattle opgestegen, maar maakte rechtsomkeert. De Amerikaanse overheid is met China in gesprek over de regels.
Vliegen naar China is sowieso al weinig interessant voor de meeste reizigers. China stelt strenge regels voor iedereen die het land binnenkomt zoals lange quarantaines. Het land streeft ernaar om corona buiten de deur te houden.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf is in een race met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om mogelijk nog dit najaar een debuut op Wall Street te kunnen maken.
1 uur geledenMIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan vanwege de verzameling van gegevens van kinderen onder de 13 jaar. "Sam Altman (topman van OpenAI) en ChatGPT hebben de AI-race verkozen boven de veiligheid van kinderen", zei James Uthmeier, procureur-generaal van Florida, tijdens een persconferentie. "Ze hebben winst verkozen boven de publieke veiligheid. Dat pikken we hier in Florida niet."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische overheid is niet welkom op de aanstaande grote wapenbeurs bij Parijs. Dat geldt ook voor sommige Israëlische defensiebedrijven, zegt het Israëlische ministerie van Defensie. Zij mogen alleen luchtverdedigingssystemen aan de man brengen op de zogeheten Eurosatory.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX reserveert tot 5 procent van de aandelen voor bepaalde werknemers en familie en vrienden van leidinggevenden bij de komende beursgang. Dat staat in een aangepaste aanvraag van het bedrijf van Elon Musk. De verwachting is dat het bedrijf op 12 juni naar de beurs gaat.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging maandag 3,5 procent omhoog op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de aankondiging van een nieuwe chip voor personal computers (pc's) door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Met de nieuwe chip wil Nvidia AI-functionaliteit naar laptops en desktopcomputers brengen. De chip is het resultaat van een driejarige samenwerking met Microsoft om "de pc opnieuw uit te vinden" voor het AI-tijdperk, zei Nvidia-topman Jensen Huang. Het aandeel Microsoft steeg 2,5 procent.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Stephen van Rooyen wordt de topman van het nieuw te vormen telecomconcern Ziggo Group. Dat meldt moederbedrijf Liberty Global. Van Rooyen is nu de baas van VodafoneZiggo, dat samen met het Belgische Telenet de Ziggo Group gaat vormen. De verwachting is dat de oprichting in het derde kwartaal van dit jaar is afgerond.
4 uur geleden