KLM vervoert geen passagiers meer naar Shanghai om schoonmaakeis
AMSTELVEEN (ANP) - KLM is naar nu pas bekend is geworden vorige week gestopt met passagiersvluchten naar Shanghai. Dat doet de luchtvaartmaatschappij vanwege strenge eisen van de lokale autoriteiten voor het schoonmaken van vliegtuigen. De komende tijd vervoert KLM daardoor alleen nog vracht naar de Chinese zakenstad.
Shanghai wil dat alle vliegtuigen die in de stad landen uitgebreid worden schoongemaakt. Daardoor duurt het meer dan vijf uur voordat een vliegtuig weer kan opstijgen. KLM, dat een vlucht per week naar de stad uitvoert, zegt dat de eis "de planning van ons netwerk uiterst gecompliceerd maakt".
De strenge regels in Shanghai gingen vorige week in. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines liet zelfs een vlucht terugkeren toen het bedrijf hoorde van de schoonmaakregels. Dat vliegtuig was in Seattle opgestegen, maar maakte rechtsomkeert. De Amerikaanse overheid is met China in gesprek over de regels.
Vliegen naar China is sowieso al weinig interessant voor de meeste reizigers. China stelt strenge regels voor iedereen die het land binnenkomt zoals lange quarantaines. Het land streeft ernaar om corona buiten de deur te houden.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olielanden van oliekartel OPEC+ gaan de oliekraan volgende maand extra opendraaien, nu de olieprijzen flink dreigen op te lopen door de aanvallen op Iran. Dat hebben de landen zondag besloten. Toch voorkomt deze stap waarschijnlijk niet dat olie komende dagen duurder wordt. Automobilisten moeten aan de pomp rekening houden met een prijsstijging van benzine van meerdere centen, denkt econoom Rico Luman van ING.
46 minuten geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) maakt zich zorgen over de tientallen schepen onder Nederlandse vlag en van Nederlandse reders die op dit moment in de Perzische Golf zijn. Volgens KVNR-directeur Annet Koster kunnen de schepen na de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land nu niet of heel moeilijk weg uit het gebied.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Belastingdienst was het zondag meteen druk, nu mensen weer hun aangifte voor de inkomstenbelasting kunnen doen. De fiscus kreeg de eerste aangifte vannacht al binnen na 2 minuten en 23 seconden. Vorig jaar was dit na 4 minuten en 24 seconden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de vierde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido op internet geplaatst. Dit keer lijkt het te gaan om een veel grotere hoeveelheid data, mogelijk zelfs alle nog niet eerder vrijgegeven data. De omvang van het bestand met de naam 'full_odido_shinyhunters' is meer dan 25 keer zo groot als het zaterdag naar buiten gebrachte bestand.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.
8 uur geleden