Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM vervoert geen passagiers meer naar Shanghai om schoonmaakeis

KLM vervoert geen passagiers meer naar Shanghai om schoonmaakeis

AMSTELVEEN (ANP) - KLM is naar nu pas bekend is geworden vorige week gestopt met passagiersvluchten naar Shanghai. Dat doet de luchtvaartmaatschappij vanwege strenge eisen van de lokale autoriteiten voor het schoonmaken van vliegtuigen. De komende tijd vervoert KLM daardoor alleen nog vracht naar de Chinese zakenstad.

Shanghai wil dat alle vliegtuigen die in de stad landen uitgebreid worden schoongemaakt. Daardoor duurt het meer dan vijf uur voordat een vliegtuig weer kan opstijgen. KLM, dat een vlucht per week naar de stad uitvoert, zegt dat de eis "de planning van ons netwerk uiterst gecompliceerd maakt".

De strenge regels in Shanghai gingen vorige week in. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines liet zelfs een vlucht terugkeren toen het bedrijf hoorde van de schoonmaakregels. Dat vliegtuig was in Seattle opgestegen, maar maakte rechtsomkeert. De Amerikaanse overheid is met China in gesprek over de regels.

Vliegen naar China is sowieso al weinig interessant voor de meeste reizigers. China stelt strenge regels voor iedereen die het land binnenkomt zoals lange quarantaines. Het land streeft ernaar om corona buiten de deur te houden.

Meer uit Financieel

Flinke plussen op Wall Street, Nvidia hoger in aanloop cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.

14 minuten geleden
WSJ: OpenAI dient snel aanvraag voor beursgang op Wall Street in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.

3 uur geleden
Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

4 uur geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

5 uur geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

5 uur geleden
Wall Street hoger geopend, beleggers wachten op cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.

6 uur geleden
Indonesië wil greep op export palmolie en kolen verstevigen

JAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.

7 uur geleden