KLM verhoogt lonen personeel met 5 procent wegens inflatie
AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM verhoogt alsnog de lonen voor het personeel met 5 procent. Dat gebeurt met terugwerkende kracht vanaf 1 maart. Eerst zouden de verhogingen van elk 2,5 procent in augustus 2020 en augustus 2021 worden doorgevoerd, maar dat werd uitgesteld vanwege de coronacrisis en de impact die de pandemie had op de luchtvaart.
"Met het besluit van vandaag creëert KLM, net als veel andere bedrijven in Nederland, financiële ruimte voor medewerkers om de torenhoge inflatie te compenseren", stelt de maatschappij in een toelichting.
Door de coronacrisis vroeg KLM aan personeel om een deel van het loon in te leveren. Bij de hoogste inkomens kwam dit neer op tot wel 20 procent. Onderdeel daarvan was ook het uitstellen van deze twee loonsverhogingen. Om het personeel te helpen met de gestegen kosten voor levensonderhoud, is besloten deze 5 procent alsnog alvast door te voeren.
Correctie
Kim Bruggeman, hoofd arbeidsverhoudingen en arbeidsvoorwaarden bij KLM, zegt dat dit moet worden gezien "als een correctie en niet als een verhoging". "Onze mensen dragen al twee jaar bij aan het weer gezond krijgen van het bedrijf. Ze leveren fors loon in en werken het zweet op hun rug. Ergens moet dat een correctie krijgen en die voeren we nu door."
Aan de rest van het loonoffer, zoals het afstaan van een deel van het vakantiegeld of eindejaarsuitkering, verandert nog niets. "Omdat we het nog nodig hebben", aldus Bruggeman. "Dit is wat wij nu denken te kunnen doen. Meer kunnen we nu niet. Het bedrijf moet herstellen uit de crisis." KLM zegt voor nieuwe cao-onderhandelingen met vakbonden in gesprek te gaan. Vanuit de bonden waren de afgelopen tijd al "hints" dat een inflatiecorrectie nodig was, zegt Bruggeman.
Staatssteun
KLM heeft de eerste 311 miljoen euro van de staatssteun afgelost die de maatschappij in coronatijd ontving, waarvan het in totaal 942 miljoen euro gebruikte. De luchtvaartmaatschappij moet flink wat rente betalen over de steun en medewerkers leveren loon in zolang de lening niet is terugbetaald.
KLM kon door de stevige groei van het aantal passagiers in het eerste kwartaal de vliegtuigen beter vullen en dat leidde voor het derde kwartaal op rij tot een operationele winst.
Meer uit Financieel
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.
3 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.
6 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
23 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
1 dag geleden