KLM verdubbelt aantal vluchten naar Azië
AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt vanaf zondag nog vaker naar Chinese steden en andere bestemmingen in Azië, nu beperkingen wegens corona zo goed als weg zijn in die regio. In de zomerdienstregeling die zondag ingaat, verdubbelt het aantal vluchten naar Aziatische bestemmingen in vergelijking met 2022.
KLM gaat elke dag rechtstreeks van Schiphol naar de Chinese steden Beijing en Shanghai vliegen, meldt de luchtvaartmaatschappij. Nu gebeurt dat nog zes keer per week. Ook vliegt KLM vaker rechtstreeks naar Tokio en hoeft de luchtvaartmaatschappij voor zijn drie wekelijkse vluchten naar Hongkong geen tussenstops meer te maken.
Afgelopen maand kondigde KLM ook al aan weer vaker te vliegen naar China nadat de overheid daar de reisbeperkingen had opgeheven. De Chinese overheid had die ingesteld vanwege coronabesmettingen in het land. Vorig jaar vloog KLM in beperkte mate naar China. Door de strenge coronaregels in China was het niet mogelijk om veel op China te vliegen.
Europese vluchten
Binnen Europa zijn er ook steden waar KLM vaker naartoe vliegt. Zo gaan drie vliegtuigen per dag naar de Franse stad Nantes vanwege "het succes van Nantes afgelopen winter". Ook in andere werelddelen breidt KLM het aantal vluchten uit. Zo stijgt het aantal vluchten naar de Canadese stad Toronto van tien naar dertien per week. In juli en augustus gaan er tien vliegtuigen per week naar Curaçao, buiten het hoogseizoen zal er elke dag een vliegtuig naar het eiland gaan.
De luchtvaartsector vervoert sinds het einde van de meeste coronamaatregelen steeds meer passagiers. Doordat niet overal voldoende personeel was, leidde dat vorig jaar vaak tot lange wachttijden op onder andere Schiphol. De luchthaven gaat het aantal reizigers dat in de meivakantie vertrekt vanaf de luchthaven op piekmomenten beperken met 5 procent om chaotische toestanden te voorkomen, werd vorige maand bekend.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf van Sam Altman heeft nog geen datum voor een mogelijke beursgang, schrijft het in een online verklaring. Bronnen melden aan Bloomberg dat het bedrijf mogelijk al dit najaar naar de beurs zou willen gaan.
21 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.
3 uur geledenBOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.
6 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.
7 uur geleden