Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM verdubbelt aantal vluchten naar Azië

KLM verdubbelt aantal vluchten naar Azië

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt vanaf zondag nog vaker naar Chinese steden en andere bestemmingen in Azië, nu beperkingen wegens corona zo goed als weg zijn in die regio. In de zomerdienstregeling die zondag ingaat, verdubbelt het aantal vluchten naar Aziatische bestemmingen in vergelijking met 2022.

KLM gaat elke dag rechtstreeks van Schiphol naar de Chinese steden Beijing en Shanghai vliegen, meldt de luchtvaartmaatschappij. Nu gebeurt dat nog zes keer per week. Ook vliegt KLM vaker rechtstreeks naar Tokio en hoeft de luchtvaartmaatschappij voor zijn drie wekelijkse vluchten naar Hongkong geen tussenstops meer te maken.

Afgelopen maand kondigde KLM ook al aan weer vaker te vliegen naar China nadat de overheid daar de reisbeperkingen had opgeheven. De Chinese overheid had die ingesteld vanwege coronabesmettingen in het land. Vorig jaar vloog KLM in beperkte mate naar China. Door de strenge coronaregels in China was het niet mogelijk om veel op China te vliegen.

Europese vluchten

Binnen Europa zijn er ook steden waar KLM vaker naartoe vliegt. Zo gaan drie vliegtuigen per dag naar de Franse stad Nantes vanwege "het succes van Nantes afgelopen winter". Ook in andere werelddelen breidt KLM het aantal vluchten uit. Zo stijgt het aantal vluchten naar de Canadese stad Toronto van tien naar dertien per week. In juli en augustus gaan er tien vliegtuigen per week naar Curaçao, buiten het hoogseizoen zal er elke dag een vliegtuig naar het eiland gaan.

De luchtvaartsector vervoert sinds het einde van de meeste coronamaatregelen steeds meer passagiers. Doordat niet overal voldoende personeel was, leidde dat vorig jaar vaak tot lange wachttijden op onder andere Schiphol. De luchthaven gaat het aantal reizigers dat in de meivakantie vertrekt vanaf de luchthaven op piekmomenten beperken met 5 procent om chaotische toestanden te voorkomen, werd vorige maand bekend.

Meer uit Financieel

'Superzondag' voor luchthaven Aruba: 78 vluchten gepland

ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.

12 uur geleden
Vliegverkeer Griekenland hervat na urenlange opschorting

ATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.

12 uur geleden
Ook Corendon zet extra vlucht in voor gestrande reizigers Curaçao

SCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.

12 uur geleden
KLM en TUI halen reizigers Antillen met extra vluchten op

SCHIPHOL (ANP) - KLM en TUI voeren extra vluchten uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen, hebben de maatschappijen zondagmiddag laten weten. Zaterdag konden meerdere vluchten naar de Caribische eilanden niet doorgaan door de ontwikkelingen in Venezuela. Inmiddels zijn de reguliere vluchten hervat. De extra vluchten zijn bedoeld voor de duizenden reizigers die zaterdag niet konden worden meegenomen.

13 uur geleden
Frankrijk komt boer tegemoet met extra controles op voedselimport

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk scherpt zijn controles op verschillende voedselimporten aan om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over deze Mercosur-overeenkomst, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.

14 uur geleden
Oliekartel OPEC+ draait oliekraan voorlopig niet verder open

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van dit jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de olieproductie. Dat hebben afgevaardigden van de olielanden, waaronder Rusland en Saudi-Arabië, zondag besloten tijdens een onlinevergadering. Tussen de landen was ook weinig discussie; het overleg duurde minder dan tien minuten.

14 uur geleden
Krant: Duitse treinen in 2025 nog vaker te laat

BERLIJN (ANP/DPA) - De inmiddels toch al beruchte slechte stiptheid van de Duitse spoorwegen is vorig jaar verder verslechterd. Slechts 60,1 procent van de langeafstandstreinen arriveerde op tijd, meldt de krant Bild am Sonntag.

15 uur geleden