KLM verdubbelt aantal vluchten naar Azië
AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt vanaf zondag nog vaker naar Chinese steden en andere bestemmingen in Azië, nu beperkingen wegens corona zo goed als weg zijn in die regio. In de zomerdienstregeling die zondag ingaat, verdubbelt het aantal vluchten naar Aziatische bestemmingen in vergelijking met 2022.
KLM gaat elke dag rechtstreeks van Schiphol naar de Chinese steden Beijing en Shanghai vliegen, meldt de luchtvaartmaatschappij. Nu gebeurt dat nog zes keer per week. Ook vliegt KLM vaker rechtstreeks naar Tokio en hoeft de luchtvaartmaatschappij voor zijn drie wekelijkse vluchten naar Hongkong geen tussenstops meer te maken.
Afgelopen maand kondigde KLM ook al aan weer vaker te vliegen naar China nadat de overheid daar de reisbeperkingen had opgeheven. De Chinese overheid had die ingesteld vanwege coronabesmettingen in het land. Vorig jaar vloog KLM in beperkte mate naar China. Door de strenge coronaregels in China was het niet mogelijk om veel op China te vliegen.
Europese vluchten
Binnen Europa zijn er ook steden waar KLM vaker naartoe vliegt. Zo gaan drie vliegtuigen per dag naar de Franse stad Nantes vanwege "het succes van Nantes afgelopen winter". Ook in andere werelddelen breidt KLM het aantal vluchten uit. Zo stijgt het aantal vluchten naar de Canadese stad Toronto van tien naar dertien per week. In juli en augustus gaan er tien vliegtuigen per week naar Curaçao, buiten het hoogseizoen zal er elke dag een vliegtuig naar het eiland gaan.
De luchtvaartsector vervoert sinds het einde van de meeste coronamaatregelen steeds meer passagiers. Doordat niet overal voldoende personeel was, leidde dat vorig jaar vaak tot lange wachttijden op onder andere Schiphol. De luchthaven gaat het aantal reizigers dat in de meivakantie vertrekt vanaf de luchthaven op piekmomenten beperken met 5 procent om chaotische toestanden te voorkomen, werd vorige maand bekend.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een onderzoek geopend naar Roblox vanwege de risico's die minderjarige gebruikers in de Europese Unie mogelijk lopen op het gameplatform. De waakhond wil nagaan of Roblox genoeg doet om kinderen te beschermen, onder andere tegen seksueel getinte spellen en kwaadwillenden.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het vierde kwartaal met 0,5 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. In alle kwartalen van 2025 is daarmee sprake geweest van groei, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag op basis van een eerste berekening.
19 minuten geledenPARIJS (ANP) - De economie van Frankrijk is in het laatste kwartaal van vorig jaar gegroeid, ondanks de moeizame politieke besluitvorming over de begroting en handelsspanningen met de Verenigde Staten. Het bruto binnenlands product (bbp) van het land steeg 0,2 procent.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil Kevin Warsh benoemen tot nieuwe voorzitter van de Federal Reserve (Fed). Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Warsh, een voormalige Fed-gouverneur, bezocht donderdag het Witte Huis, aldus een van de bronnen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify gaat opnieuw kostenbesparingen doorvoeren, waarbij 900 banen worden geraakt. Dat stelt topman As Tempelman in een toelichting op de jaarcijfers. Het bedrijf achter de lampen van het merk Philips verwijst daarbij naar lastige marktomstandigheden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in december opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,7 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In november daalden de prijzen met 0,4 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft er in 2025 voor het derde jaar op rij minder woningen bijgekregen. Daarmee blijft de woningbouw achterlopen bij de plannen van het kabinet en lukt het niet om het woningtekort echt in te lopen. Dat volgt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
3 uur geleden