KLM: uitspraak rechter over staking 'positief voor passagiers'
AMSTELVEEN (ANP) - Het verbod van de rechter in Amsterdam van een staking van KLM-grondpersoneel op Schiphol komende woensdagmiddag is "positief voor alle passagiers die volgende week woensdag met ons reizen en voor KLM als bedrijf". Dat meldt de luchtvaartmaatschappij in een reactie. "We kunnen nu onze operatie veilig blijven uitvoeren."
"Maar daarmee is het onderliggende probleem niet opgelost. Het antwoord hierop kunnen we vinden aan tafel, niet bij een staking. Het is nu belangrijk om zo snel mogelijk met alle vakbonden in gesprek te gaan en gezamenlijk tot afspraken te komen. We vertrouwen erop dat FNV en CNV net zoals de andere bonden aansluiten, zodat we samen verder kunnen werken aan een nieuwe cao", aldus KLM.
De kortgedingrechter ging mee in het betoog van zowel KLM als Schiphol dat de door FNV en CNV aangekondigde actie van acht uur te veel veiligheidsrisico's met zich meebrengt. Ruim een week geleden verbood de rechtbank in Haarlem al een 24 uur durende staking van het KLM-grondpersoneel.
Teleurstelling
De vakbonden zijn juist "teleurgesteld" in het vonnis. Volgens FNV-bestuurder John van Dorland gaan de bonden zich nu samen beraden op vervolgstappen. "We hebben nog niks besloten", geeft hij aan. "Ik kan ook nog niet zeggen of we in beroep gaan."
Op de vraag of staken op Schiphol nu nog wel mogelijk is, antwoordt hij bevestigend. "Wij blijven strijdbaar", benadrukt hij. Of de bonden na twee door rechters verboden stakingen snel een volgende actie zullen aankondigen, kan hij niet zeggen. "Dat moeten we eerst gaan bespreken. Ik kan ook nog niet zeggen of we het over de vakantieperiode heen tillen."
Volgende week heeft KLM weer een cao-overleg gepland. Maar daar wil Van Dorland alleen aanschuiven als KLM met verbeterde cao-voorstellen komt.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cloud- en internetsector wil uitleg van de politie over de server die dinsdag in beslag werd genomen bij een datacenter in Amsterdam-Oost. Die inname gebeurde op verzoek van de Amerikaanse autoriteiten. De Dutch Cloud Community (DCC) heeft hier grote zorgen over.
3 minuten geledenBERLIJN/PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk en Duitsland zijn definitief akkoord over gezamenlijke voorstellen om de Europese auto-industrie te verbeteren. De regels voor het terugdringen van de CO2-uitstoot worden versoepeld en productie binnen Europa wordt meer ondersteund. Aan de deal, die donderdag al in mediaberichtgeving werd aangekondigd, is maanden gewerkt.
11 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het is nog niet bekend op welke dag buschauffeurs en machinisten volgende week het werk neerleggen. Vakbonden FNV en CNV maken de volgende stakingsdag pas begin volgende week bekend. Woensdag legden werknemers in het streekvervoer voor het eerst het werk neer nadat onderhandelingen over een nieuwe cao waren vastgelopen. De vakbonden hebben aangekondigd een dag per week te staken tot kerst.
33 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil veertig technologieën uit de sectoren kunstmatige intelligentie (AI), biogeneeskunde en zonne-energie toevoegen aan zijn lijst van technologieën waarvan de export verboden of aan beperkingen onderworpen is. Dat maakte het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekend.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De overslag van kolen in de Rotterdamse haven is in de eerste negen maanden van dit jaar flink toegenomen, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Die stijging komt doordat er weer meer cokeskolen werden overgeslagen. Die kolen worden gebruikt in de hoogovens bij de productie van staal. Door problemen in de Europese staalindustrie lag de overslag vorig jaar op een uitzonderlijk laag niveau.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecombedrijf Odido wordt volledig eigendom van Apax Partners. De investeerder koopt mede-investeerder Warburg Pincus uit in een deal waarmee naar schatting miljarden euro's zijn gemoeid.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan bereidt strengere controles voor op de export van AI-chips naar China om beter aan te sluiten bij het Amerikaanse beleid. Taipei is van plan AI-servers en geavanceerde halfgeleiders toe te voegen aan een lijst van gecontroleerde goederen. Dat heeft minister van Economische Zaken Kung Ming-hsin verteld aan persbureau Bloomberg.
1 uur geleden