Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM-topvrouw Rintel verdiende in 2023 ruim 1,2 miljoen

KLM-topvrouw Rintel verdiende in 2023 ruim 1,2 miljoen

SCHIPHOL (ANP) - KLM-topvrouw Marjan Rintel ontving vorig jaar een basissalaris van 600.000 euro en een variabele beloning van bijna 300.000 euro, staat in het jaarverslag van de luchtvaartmaatschappij. Ook kreeg ze aandelen Air France-KLM als langetermijnbonus, pensioenpremie en een onkostenvergoeding. Daarmee komt haar totale beloning uit op meer dan 1,2 miljoen euro.

In de voorgaande coronajaren kregen bestuurders geen bonussen. KLM mocht dat toen niet zolang het bedrijf overheidssteun gebruikte. Ook stelde de regering als voorwaarde voor miljardenleningen aan KLM dat de loonkosten bij het bedrijf omlaag zouden gaan.

Volgens een woordvoerster is de variabele bonus van Rintel voor een deel gebaseerd op financiƫle prestaties en een deel op niet-financieel. Dit wordt verder niet gespecificeerd in het jaarverslag. Rintel, die in de zomer van 2022 de leiding kreeg van KLM, ontving in dat jaar een totale beloning van bijna 402.000 euro.

Financieel directeur Erik Swelheim kreeg vorig jaar in totaal meer dan 826.000 euro mee. In het voorgaande jaar was dit ruim 508.000 euro. Zijn basissalaris bedroeg in 2023 bijna 410.000 euro. Maarten Stienen, operationeel directeur van KLM, ontving vorig jaar bijna 563.000 euro aan basissalaris, bonussen en pensioenpremie.

Luchtvaartconcern Air France-KLM maakte eind februari bekend dat de nettowinst over 2023 was uitgekomen op 934 miljoen euro, het hoogste niveau ooit. Dat is ruim 28 procent meer dan een jaar eerder.

Meer uit Financieel

Wall Street verder omhoog door hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.

1 uur geleden
Duitse diesel breekt record, maar Nederlanders betalen fors meer

BERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.

3 uur geleden
Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

6 uur geleden
Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

7 uur geleden
Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.

7 uur geleden
Bloomberg: scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz neemt toe

NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.

9 uur geleden
IKEA Duiven door internetprobleem dicht op drukke tweede paasdag

DUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.

9 uur geleden