Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM-topvrouw Rintel verdiende in 2023 ruim 1,2 miljoen

KLM-topvrouw Rintel verdiende in 2023 ruim 1,2 miljoen

SCHIPHOL (ANP) - KLM-topvrouw Marjan Rintel ontving vorig jaar een basissalaris van 600.000 euro en een variabele beloning van bijna 300.000 euro, staat in het jaarverslag van de luchtvaartmaatschappij. Ook kreeg ze aandelen Air France-KLM als langetermijnbonus, pensioenpremie en een onkostenvergoeding. Daarmee komt haar totale beloning uit op meer dan 1,2 miljoen euro.

In de voorgaande coronajaren kregen bestuurders geen bonussen. KLM mocht dat toen niet zolang het bedrijf overheidssteun gebruikte. Ook stelde de regering als voorwaarde voor miljardenleningen aan KLM dat de loonkosten bij het bedrijf omlaag zouden gaan.

Volgens een woordvoerster is de variabele bonus van Rintel voor een deel gebaseerd op financiële prestaties en een deel op niet-financieel. Dit wordt verder niet gespecificeerd in het jaarverslag. Rintel, die in de zomer van 2022 de leiding kreeg van KLM, ontving in dat jaar een totale beloning van bijna 402.000 euro.

Financieel directeur Erik Swelheim kreeg vorig jaar in totaal meer dan 826.000 euro mee. In het voorgaande jaar was dit ruim 508.000 euro. Zijn basissalaris bedroeg in 2023 bijna 410.000 euro. Maarten Stienen, operationeel directeur van KLM, ontving vorig jaar bijna 563.000 euro aan basissalaris, bonussen en pensioenpremie.

Luchtvaartconcern Air France-KLM maakte eind februari bekend dat de nettowinst over 2023 was uitgekomen op 934 miljoen euro, het hoogste niveau ooit. Dat is ruim 28 procent meer dan een jaar eerder.

Meer uit Financieel

Recordbestelling van ruim 3000 MAN-bussen door Deutsche Bahn

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse truck- en bussenfabrikant MAN heeft de grootste opdracht voor bussen ooit ontvangen van spoorbedrijf Deutsche Bahn. MAN gaat de komende jaren meer dan 3000 bussen leveren aan Deutsche Bahn voor regionaal en stadsvervoer. Daarmee is een bedrag gemoeid van ruim 1 miljard euro.

12 uur geleden
Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

1 dag geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

1 dag geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

1 dag geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

1 dag geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

1 dag geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

2 dagen geleden