Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM-topvrouw: ons netwerk is belangrijk voor vestigingsklimaat

KLM-topvrouw: ons netwerk is belangrijk voor vestigingsklimaat

AMSTERDAM (ANP) - Het netwerk van luchtvaartmaatschappij KLM is van groot belang voor het vestigingsklimaat van Nederland. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel gezegd in het televisieprogramma Buitenhof. Ze reageerde daarmee op een rapport dat afgelopen week door Natuur & Milieu werd gepubliceerd. Daarin werd gesteld dat Schiphol wel een op de drie vluchten kan schrappen. Die vluchten met vooral overstappers zijn volgens de onderzoekers namelijk niet van groot belang voor de economie.

Maar volgens Rintel zou dat betekenen dat het internationale netwerk van KLM "instort". Zij stelt dat het netwerk van de maatschappij een grote bijdrage levert aan de aantrekkelijkheid van Nederland voor het internationale bedrijfsleven.

"Het is makkelijk gezegd dat één op de drie vluchten geschrapt kan worden. Maar op halve verhalen kan ik geen bedrijf leiden. De economische rol van KLM is heel belangrijk. Dat moeten we behouden", zei Rintel bij Buitenhof.

Krimp

Deze week wordt ook in de Tweede Kamer gedebatteerd over de krimp van Schiphol. Het kabinet schortte het plan om het aantal vliegbewegingen deze zomer tot 460.000 te beperken in november voorlopig op. Demissionair minister Mark Harbers (Infrastructuur) blijft er wel bij dat Schiphol op termijn moet krimpen om natuur, klimaat en leefomgeving te beschermen. Maar hij stelde vast dat het plan om daar al in 2024 mee te beginnen op te grote juridische bezwaren stuit.

Rintel zei dat "krimp geen doel op zich moet zijn". Het doel is volgens haar juist vermindering van geluidsoverlast en uitstoot van CO2. KLM werkt daarom aan vernieuwing van de vloot met schonere, zuinigere en stillere vliegtuigen. Die vernieuwing bij KLM moet de komende jaren afgerond worden, aldus de topvrouw. "Onze rol is om te verduurzamen."

Vrijdag kwam nog een advies naar buiten van de advocaat-generaal aan de Hoge Raad. Daarin staat dat de overheid het aantal vluchten op Schiphol niet zonder Europese toestemming mag beperken.

Meer uit Financieel

Amerikaans Anthropic wijst Chinese AI-bedrijven aan als dieven

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.

49 minuten geleden
Europese beurzen onder druk door onzekerheid over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.

4 uur geleden
Consumentenbond waarschuwt voor onderzochte koptelefoons

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept mensen op voorzichtig te zijn met koptelefoons die volgens een recent onderzoek te veel schadelijke stoffen bevatten. "Wij raden aan om langdurig huidcontact met de koptelefoons die slecht uit het onderzoek komen te verminderen, houd hem bijvoorbeeld niet om je nek als je hem niet gebruikt. En heel simpel: doe hem niet in je mond. Sabbel bijvoorbeeld niet op het kabeltje terwijl je de koptelefoon draagt", meldt een woordvoerster van de Consumentenbond.

4 uur geleden
ASML onthult vooruitgang die 50 procent meer chips kan opleveren

SAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.

5 uur geleden
Beleggers Wall Street onzeker door nieuwe handelstarieven Trump

NEW YORK (ANP) - Beleggers op de beurzen in New York namen maandag een afwachtende houding aan bij het begin van de handel. Dat kwam door de toegenomen onzekerheid rond het Amerikaanse handelsbeleid. Vrijdag veerde Wall Street nog op nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig had verklaard. Trump kondigde daarop meteen een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent. Ook waarschuwde hij dat er de komende maanden nog meer heffingen zouden volgen.

5 uur geleden
Europees Parlement stelt stemming handelsdeal VS opnieuw uit

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement heeft een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten opnieuw uitgesteld. Dit vanwege nieuwe importheffingen die de VS dit weekend aankondigden nadat eerder heffingen waren verboden door het Amerikaanse Hooggerechtshof. De betekenis daarvan voor de handelsdeal is nog onduidelijk, waardoor de commissie een geplande stemming over een deel van de handelsdeal uitstelt.

5 uur geleden
Kosten wederopbouw Oekraïne lopen op tot 588 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - De kosten van de wederopbouw van Oekraïne zijn bijna vier jaar na de inval van Rusland opgelopen tot 588 miljard dollar. Dat meldt de Wereldbank maandag in een rapport, in samenwerking met de Oekraïense regering, de Verenigde Naties en de Europese Commissie. Het bedrag is ruim 12 procent hoger dan een jaar geleden.

6 uur geleden