KLM toestel landt in Dubai na technisch probleem
DEN HAAG (ANP) - Een toestel van KLM heeft vrijdagmiddag vanwege een technisch probleem een landing moeten maken in Dubai. Vlucht KL0876 was onderweg van de Thaise hoofdstad Bangkok naar Amsterdam, toen er ter hoogte van Iran een probleem aan een van de motoren werd opgemerkt.
De zeventien jaar oude Boeing 777 moest daarom noodgedwongen een landing maken in Dubai. Een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij laat weten dat het toestel voor onbepaalde tijd is vertraagd en dat voor de passagiers hotelovernachtingen en andere vluchten worden geregeld. KLM meldt dat de veiligheid van de passagiers en bemanning niet in gevaar is geweest.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Onderzoekers van de universiteit van Wageningen (WUR) mogen voorlopig een lokkooi met levende schapen blijven gebruiken om wolven op de Hoge Veluwe te vangen en uit te rusten met een zender. Een handhavingsverzoek van de Faunabescherming om dat met spoed te stoppen is afgewezen door de provincie Gelderland.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics, waar vorig jaar bij een hack de medische data van bijna een half miljoen vrouwen werden buitgemaakt, mag weer bijdragen aan het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker. Het lab heeft zijn databeveiliging inmiddels goed genoeg op orde, schrijft minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangengroep Women's Right Collective (WRC) heeft de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) en laboratorium Clinical Diagnostics aansprakelijk gesteld voor de gevolgen van het datalek bij een bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Volgens een van de initiatiefnemers van WRC, advocaat Ina Brouwer, is dat tevens de eerste formele stap in een eerder aangekondigde massaclaim.
30 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Merwedebrug gaat van donderdagavond 24 september tot maandagochtend 28 september dicht om een nieuwe asfaltlaag aan te brengen die dunner en lichter is dan de huidige. Daarmee wordt de brug 400 ton lichter, "wat nodig is om de brug veilig te kunnen gebruiken tijdens de bouw van de nieuwe Merwedebrug", zegt Rijkswaterstaat. Voor weggebruikers waarschuwt RWS voor tot een uur extra reistijd.
31 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - De politie meldt nog een verdachte te hebben aangehouden in het onderzoek naar het geweld in Overasselt begin september. Het gaat om een 23-jarige Nederlander die op 9 september is aangehouden in België. Hij is inmiddels overgeleverd aan Nederland en zit vast.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna een jaar na de rellen op het Malieveld in Den Haag is opnieuw een verdachte veroordeeld. De rechtbank in Den Haag legde een 25-jarige man tien maanden cel op, waarvan zes maanden voorwaardelijk. De man, die ten tijde van de rellen dakloos was, is schuldig bevonden aan openlijk geweld in vereniging. Volgens de rechtbank is hij verantwoordelijk voor het groepsgeweld als geheel.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hulpverleners die na de ramp met vlucht MH17 actief zijn geweest in Oekraïne krijgen alsnog een herinneringsmedaille. Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft daartoe besloten nadat daar in de Tweede Kamer om was gevraagd, schrijft ze vrijdag in een Kamerbrief.
59 minuten geleden