Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM tevreden over opschorten krimpplan Schiphol

KLM tevreden over opschorten krimpplan Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM is tevreden met het besluit van minister Mark Harbers (Infrastructuur) om zijn plan op te schorten om het aantal vliegbewegingen op Schiphol al volgend zomerseizoen te beperken tot 460.000. Volgens KLM is dat "een belangrijke stap om retaliatie te voorkomen en te kunnen blijven vliegen op de Verenigde Staten".

Door de gedwongen krimp zou de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij JetBlue haar start- en landingsrechten op Schiphol verliezen. Het Amerikaanse ministerie van Transport schaarde zich achter JetBlue en kondigde aan mogelijke tegenmaatregelen te treffen. Daardoor zou KLM geraakt kunnen worden. Maandag overlegden het Amerikaanse ministerie van Transport, de Europese Commissie en de Nederlandse overheid in Brussel over de kwestie.

KLM-topvrouw Marjan Rintel zei eerder op de dag op een luchtvaartcongres in Amsterdam nog te hopen op een oplossing voor de ruzie met de VS over de krimp van Schiphol. Rintel benadrukte het juiste gebruik van de zogeheten Europese Balanced Approach-procedure, die voorschrijft hoe een land moet omgaan met het beperken van geluidsoverlast op een luchthaven. Het invoeren van de geplande krimp van Schiphol is nadrukkelijk niet de weg vooruit, aldus Rintel.

Vermindering geluidshinder

In de reactie zegt KLM verder dat is "afgesproken met een aantal aangekondigde maatregelen uit het plan, zoals schoner, stiller en zuiniger vliegen, versneld aan de slag te gaan om vermindering van geluidshinder te realiseren".

JetBlue spreekt in een reactie van een "goede eerste stap" van de Nederlandse regering. De maatschappij begon eind augustus met vluchten tussen de VS en Schiphol. "We blijven pleiten voor een langetermijnoplossing die nieuwe toetreders en concurrenten op de markt zoals JetBlue mogelijk maakt."

Meer uit Binnenland

Gemeente: dagopvang Ter Apel is niet genoeg bij toename instroom

TER APEL (ANP) - Het is op zich een goede zaak dat nieuwe asielzoekers straks tijdelijk in een leegstaand kantoorpand in Ter Apel kunnen wachten tot er plek voor ze is, vindt Westerwolde. Maar de Groningse gemeente waar het aanmeldcentrum in ligt, is ook bang dat de nieuwe locatie niet toereikend is als de instroom van asielzoekers weer toeneemt.

39 minuten geleden
ESA: onderhandelen met NASA over meer Europeanen op ruimtemissies

NOORDWIJK (ANP) - Het Europees Ruimteagentschap ESA hoopt na de succesvolle bijdrage aan de Artemis II-missie, waarbij in april vier astronauten een ronde om de maan vlogen, verschillende Europese astronauten mee te kunnen sturen op toekomstige missies. Dat zei Daniel Neuenschwander, directeur van Human and Robotic Spaceflight bij ESA, na een persconferentie waarbij ook de astronauten van de Artemis II-missie aanwezig waren.

1 uur geleden
Rode Kruis: met dagopvang Ter Apel weer veilig hulp verlenen

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis kan met de aangescherpte maatregelen in en rond de asielopvanglocatie in Ter Apel weer veilig hulp verlenen. "Dat was onze belangrijkste voorwaarde", aldus een woordvoerder in reactie op de aankondiging dat asielzoekers voor wie het COA nog geen opvangplek heeft, vanaf woensdag overdag in een leegstaand kantoorpand kunnen wachten.

2 uur geleden
Berendsen: Russische ambassadeur ontboden om cyberaanvallen

BRUSSEL (ANP) - Nederland heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege cyberaanvallen, waaronder het hacken van particuliere camera's langs routes waar militaire goederen worden vervoerd. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken, Tom Berendsen, die voor overleg met EU-buitenlandministers in Brussel is.

3 uur geleden
Brabants waterschap verbiedt watergebruik overdag om droogte

BREDA (ANP) - Inwoners en bedrijven in Midden- en West-Brabant mogen vanaf dinsdag tussen 09.00 uur en 21.00 uur geen water meer halen uit sloten, beken en rivieren om bijvoorbeeld tuinen en gewassen te besproeien. Waterschap Brabantse Delta heeft net als vier jaar geleden een 'urenverbod' ingesteld. In een deel van het werkgebied van Brabantse Delta, tussen Bergen op Zoom en Tilburg, gold sinds eind april al een zogeheten onttrekkingsverbod.

4 uur geleden
Vrouw veroordeeld voor jarenlange uitbuiting in Kamerik

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft een 56-jarige vrouw uit Woerden veroordeeld tot een celstraf van twee jaar, waarvan een half jaar voorwaardelijk, voor het uitbuiten van een kwetsbare jonge vrouw. Zij moest ruim elf jaar lang lange dagen werken in paardenstallen op een stoeterij in het Utrechtse Kamerik, zonder dat zij salaris kreeg. Ook werd zij mishandeld en agressief toegesproken.

5 uur geleden
Artemis-astronauten bespreken missie bij ESA in Noordwijk

NOORDWIJK (ANP) - De vier astronauten die in april een ronde om de maan vlogen zijn in Nederland. In een complex van het Europees Ruimteagentschap ESA bij Noordwijk bespreken ze de Artemis II-missie.

5 uur geleden