KLM stopt na het weekend met vliegen naar China
AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM stopt na het weekeinde met haar vluchten naar China. De opschorting van de vluchten duurt zeker tot en met volgende week zondag. In totaal gaat het om 25 retourvluchten die komende week niet doorgaan.
KLM reageert met de beslissing op adviezen van nationale en internationale instanties als de WHO en loopt vooruit op een verwachte aanscherping van die adviezen. Het bedrijf neemt contact op met klanten die door de beslissing hun reis niet door zien gaan.
Vluchten van KLM die zondag naar Peking en Shanghai vertrekken, worden nog wel gewoon uitgevoerd. Die worden gebruikt om reizigers die nu in China zijn terug te laten reizen.
De beslissing van KLM komt enkele uren na een soortgelijke beslissing van zustermaatschappij Air France. Een dag eerder besloot KLM al de vluchten naar drie Chinese steden op te schorten en minder vluchten uit te voeren naar Shanghai. Dat was echter vooral ingegeven door het feit dat er minder boekingen waren voor de vluchten.
Meer uit Binnenland
IJSSELSTEIN (ANP) - Burgemeester Ester Weststeijn van de gemeente IJsselstein heeft een aantal personen verboden om in de omgeving van een noodopvanglocatie voor asielzoekers te komen. Zij kregen dit gebiedsverbod opgelegd na "aanhoudend en herhaaldelijk overlastgevend gedrag, onder meer op de dag van aankomst van de eerste vluchtelingen op 6 juli".
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op dit moment zijn er geen aanwijzingen dat er Nederlandse slachtoffers zijn bij de bosbranden in de Spaanse regio Andalusië. Dat heeft een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op vrijdagochtend laten weten. Ook zijn er geen aanvragen gedaan bij de ambassade in Madrid voor consulaire bijstand.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het was in eerste instantie "redelijk te doen" om in de horeca anderhalve meter afstand te houden om coronabesmettingen te voorkomen. Dat zei oud-horecavoorman Robèr Willemsen in een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. Maar vanaf de tweede lockdown werd dat juist "mega-ingewikkeld", omdat het draagvlak voor de maatregelen snel afnam.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politiek heeft de horeca in de steek gelaten. Dat zei oud-voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland Robèr Willemsen tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Volgens hem zitten horecaondernemers nog altijd met coronaschulden. "Mensen voelen dat elke dag", aldus Willemsen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Gelukkig is het gister niet al te erg uit de hand gelopen", zo reageerde justitieminister David van Weel vrijdagochtend op de onrust in een aantal steden na de verloren kwartfinale van Marokko tegen Frankrijk. Toch stemt het hem niet tevreden. "Nee, elk geweld is te veel." Hij vindt het jammer dat de ME in een aantal steden moest worden ingezet.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na de verloren kwartfinale van Marokko is het in Rotterdam relatief rustig gebleven, zegt de politie. Vijf mensen werden aangehouden voor het overtreden van de algemene plaatselijke verordening (APV).
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Vanaf zaterdag geldt het Nationaal Hitteplan in het midden en zuiden van Nederland. Het RIVM heeft daartoe vrijdag besloten in overleg met het KNMI. Het plan is van kracht in de provincies Zeeland, Zuid-Holland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland en Overijssel.
1 uur geleden