Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM stelt eenzijdig loonsverhoging uit

KLM stelt eenzijdig loonsverhoging uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt de eerder overeengekomen loonsverhoging van 2,5 procent voor alle medewerkers per augustus tot nader order uit. De maatschappij, die door de coronacrisis aan het infuus van de overheid ligt, nam dit besluit eenzijdig. De vakbonden zijn donderdagmiddag ingelicht.

De loonstap die vorig jaar na lange onderhandelingen met vakbonden werd bereikt, zou het concern jaarlijks zo'n 50 miljoen euro kosten. KLM benadrukt dat het niet gaat om afstel, maar om uitstel en zegt niet anders te kunnen. Momenteel verliest KLM dagelijks zo'n 10 miljoen euro. "De situatie van toen is echter totaal anders dan de realiteit van nu", zo klinkt het.

KLM deed eerder een verzoek aan de vakbewegingen om de afgesproken loonsverhoging uit te stellen en onderdeel te laten zijn van de gesprekken over een totaalpakket aan maatregelen. De bonden gingen daar toen niet eenduidig in mee.

Overheidssteun

KLM moet in oktober een plan presenteren als voorwaarde voor de overheidssteun die het krijgt om door de crisis te komen. Naast miljoenen loonsubsidies gaat het om miljarden aan leningen en garantiestellingen.

De kostenverlagingen zijn volgens KLM ook noodzakelijk om het voortbestaan van de maatschappij te kunnen garanderen. Dan is het maatschappelijk en financieel niet te veroorloven de loonsverhoging door te voeren, aldus KLM.

Eerder stelde KLM al de uitkering van de winstdeling over 2019 uit. Ook aanpassingen aan roosterregelingen werden tot nader order opgeschort. Vanaf 25 augustus worden de onderhandelingen gestart met de bonden over verdere aanpassingen.

Meer uit Financieel

Essent: gevolgen van de groengaswet zijn nog onvoldoende bekend

DEN HAAG (ANP) - De financiële gevolgen van de groengaswet zijn nog onvoldoende bekend en zullen de komende jaren naar verwachting leiden tot aanzienlijk hogere gasrekeningen voor huishoudens, waarschuwt Essent op basis van eigen onderzoek.

7 minuten geleden
Warsh komt dichter bij opvolging van Powell als Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de kandidaat van president Donald Trump voor het voorzitterschap van de Federal Reserve, heeft een belangrijke procedurele horde genomen. Hij kreeg de steun van de Senaatscommissie voor Bankzaken, waarmee de weg vrijkomt voor zijn mogelijke opvolging van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell in de komende weken.

20 minuten geleden
Philips verliest flink op roodgekleurde Amsterdamse aandelenbeurs

AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips is woensdag flink lager geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Een Amerikaanse concurrent van Philips maakte bekend "aanzienlijke stijgingen" in de kosten te zien en verwacht dat dit de rest van het jaar zo blijft. Het sentiment in Amsterdam was negatief met vooral rode cijfers.

22 minuten geleden
China noemt EU-wetsvoorstel voor 'Made in Europe' discriminerend

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - China wil dat een EU-wetsvoorstel om voor bepaalde industrieën meer in Europa te kopen, wordt aangepast. Volgens het ministerie van Handel is het wetsvoorstel discriminerend en in overtreding met internationale handelsregels.

1 uur geleden
Duitse inflatie loopt verder op door dure brandstoffen

WIESBADEN (ANP) - Duitse consumenten waren in april 2,9 procent meer kwijt aan hun dagelijkse uitgaven dan een jaar eerder. Daarmee was de inflatie deze maand hoger dan in maart, toen het gemiddelde prijspeil met 2,7 procent steeg. Voornamelijk energie werd duurder, doordat de Iranoorlog voor sterk gestegen prijzen voor olie, gas en fossiele brandstoffen heeft gezorgd.

2 uur geleden
Chipmaker NXP flink hoger op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - NXP Semiconductors behoorde woensdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De Eindhovense fabrikant, die chips en halfgeleiders maakt voor auto's, industriële systemen en slimme apparaten, zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal. Ook de verwachtingen voor de resultaten in het huidige kwartaal vielen hoger uit dan kenners hadden verwacht. Het aandeel werd 23,5 procent meer waard.

2 uur geleden
TenneT mag datacenteraansluiting uitstellen om vol stroomnet

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT mag van de rechter werkzaamheden voor een aansluiting op het elektriciteitsnet tijdelijk staken omdat het net vol zit. Een projectontwikkelaar van een datacenter bij Schiphol klaagde hierover en spande een kort geding aan. De rechter in Arnhem heeft de klacht en eisen van de projectontwikkelaar afgewezen.

2 uur geleden