KLM schrapt tientallen vluchten om verwachte sneeuwval
AMSTELVEEN (ANP) - KLM annuleert zondag tientallen vluchten in verband met verwachte sneeuwval. Op die manier wil de luchtvaartmaatschappij ruimte maken, zodat de overige vluchten onder de winterse omstandigheden wel goed kunnen worden afgehandeld.
In totaal gaan er 65 retourvluchten niet door. "We zijn ons ervan bewust dat dit ongemak meebrengt voor onze passagiers. Zij zijn in de loop van zaterdag op de hoogte gesteld en omgeboekt op eerstvolgende beschikbare vluchten", laat een woordvoerster weten. Het gaat volgens haar alleen om vluchten op Europese bestemmingen, de vluchten naar verdere bestemmingen worden wel uitgevoerd.
Schiphol en ook KLM zelf waarschuwden eerder op de dag al voor vertragingen en annuleringen als gevolg van de sneeuwval, die volgens de luchthaven voor zondag vanaf de middag is voorspeld. Op de website van Schiphol is te zien dat meer maatschappijen vluchten hebben geschrapt. Zo gaan ook vluchten van Lufthansa en Turkish Airlines niet door, al kunnen die annuleringen ook andere oorzaken hebben.
Transavia vliegt in Nederland vanuit Eindhoven, Rotterdam en Schiphol. Op die eerste twee luchthavens voorziet de maatschappij weinig impact van het winterweer. Op Schiphol kan de impact volgens een woordvoerster groter zijn, maar Transavia heeft er wel voor gekozen om zijn vluchtschema volledig uit te voeren. Dat kan betekenen dat vluchten bijvoorbeeld vertraging oplopen omdat een baan sneeuwvrij gemaakt moet worden. Mocht het toch nodig zijn om vluchten te schrappen, dan zal Transavia volgens de woordvoerster alle reizigers hierover informeren.
Meer uit Binnenland
BEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.
11 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
21 uur geledenVUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
1 dag geleden