
KLM schrapt ook vluchten naar Japan en China om sancties
AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM ziet zich door sancties tegen Rusland gedwongen om ook vluchten naar bestemmingen buiten dat land te schrappen. Tot en met donderdag gaan vluchten naar bestemmingen in Zuid-Korea, Japan en China niet door, omdat ze door het Russisch luchtruim gaan.
KLM liet zaterdag twee vluchten naar Moskou en Sint-Petersburg omkeren. Het is door sancties van de Europese Unie niet toegestaan reserveonderdelen voor vliegtuigen naar Rusland te vervoeren, ook niet voor eigen gebruik. Daardoor kan KLM de veiligheid van de vluchten naar Rusland of door het Russische luchtruim niet meer garanderen.
De luchtvaartmaatschappij moet nog uitzoeken hoe de vluchten die normaal over Rusland gaan kunnen worden omgeleid. Mogelijk dat die vliegtuigen voortaan via het Midden-Oosten naar de Aziatische bestemmingen vliegen.
Luchtruim dicht voor Rusland
Nederland sloot net als veel andere Europese landen zondag het luchtruim voor Russische vliegtuigen. Schiphol meldt dat zondag een vlucht met een vrachtvliegtuig van Rusland naar de grootste Nederlandse luchthaven is geannuleerd. Normaal gesproken gaan tussen Schiphol en Russische bestemmingen zo'n 28 vluchten per week, laat een woordvoerster weten. Ze heeft nog geen signalen dat op de luchthaven gestrande reizigers staan door de sluiting van het luchtruim.
Air France, waarmee KLM een luchtvaartcombinatie vormt, meldde zondag ook niet meer naar Russische bestemmingen of door het Russische luchtruim te kunnen vliegen. Ook bij de Franse luchtvaartmaatschappij levert dat problemen op voor vluchten naar China, Zuid-Korea of Japan.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ASR is woensdag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verzekeraar heeft over de eerste helft van dit jaar een hogere operationele winst geboekt dan een jaar eerder, ook boven de verwachtingen van analisten. Daarnaast stegen ook de premie-inkomsten en sprak topman Jos Baeten van sterke resultaten. ASR steeg 1,8 procent.
20 minuten geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Vrachtpiloten bij KLM gaan actievoeren, heeft vakbond AVV woensdag aangekondigd. Volgens de bond is KLM niet tegemoetgekomen aan de eisen in een ultimatum dat dinsdag is afgelopen. AVV, die het gros van de vrachtpiloten vertegenwoordigt, wil beginnen met werkonderbrekingen van vier uur op Schiphol.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Frits van Eerd gaat in hoger beroep tegen de celstraf die de rechtbank in Groningen hem heeft opgelegd in een witwaszaak. De rechter veroordeelde de voormalige topman van supermarktketen Jumbo eerder deze maand tot twee jaar cel voor witwassen, omkoping en valsheid in geschrifte.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Warenhuisketen Target verloor woensdag kort na de opening van Wall Street 9,5 procent na de publicatie van een tegenvallend kwartaalrapport. Het bedrijf zag zijn omzet met bijna 2 procent dalen en kondigde ook het vertrek van topman Brian Cornell aan.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump eist dat Fed-bestuurder Lisa Cook haar functie neerlegt. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Bill Pulte, het hoofd van de Amerikaanse Federal Housing Finance Agency (FHFA) en een trouwe bondgenoot van Trump, had eerder om een onderzoek naar Cook gevraagd. Volgens hem heeft de Fed-bestuurder mogelijk hypotheekfraude gepleegd.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Boodschappenbezorger Picnic kan niet in Nederland blijven als het bedrijf toch aan de cao voor supermarkten moet voldoen. Dat zei topman Michiel Muller in het radioprogramma Sven op 1. De regering gaf Picnic eerder dispensatie, waardoor het bedrijf zich niet aan de cao voor supermarktpersoneel hoefde te houden. Bij het ministerie van Sociale Zaken ligt een nieuw verzoek van Picnic om dispensatie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoofdeconoom van ABN AMRO, Sandra Phlippen, treedt tijdelijk terug omdat ze lijstduwer wordt voor D66 bij de Tweede Kamerverkiezingen. Dit bevestigt ze na berichtgeving door het FD. Ze schrijft ook mee aan het verkiezingsprogramma.
3 uur geleden