KLM schrapt bestemmingen VS na aanscherpen inreisregels kabinet
AMSTERDAM (ANP) - KLM vliegt voorlopig niet op Las Vegas, Miami en Orlando in de Verenigde Staten. De aanscherping van de coronaregels door het kabinet voor mensen die vanuit de Verenigde Staten naar Schiphol reizen zijn voor de maatschappij reden om bestemmingen te schrappen.
Het feit dat de Nederlandse overheid de VS tot zeer hoog risicogebied heeft bestempeld betekent volgens KLM dat gevaccineerde reizigers uit de VS, die in het bezit zijn van een negatieve testverklaring of herstelbewijs, in Nederland ook nog eens tien dagen in quarantaine moeten. In andere landen zoals België, Frankrijk en Italië lijken de scherpere inreisregels niet te gaan gelden.
KLM vloog al tijdelijk niet op Miami en Las Vegas, maar wilde deze bestemmingen in zijn winterschema wel weer opnemen. Orlando is een nieuwe bestemming, maar met het "driedubbele slot" dat voor reizigers die vanuit de VS naar Nederland willen reizen is er te weinig vraag naar tickets, zo is de verwachting. Daarop is Orlando ook uit het schema gehaald.
KLM vliegt nog wel op een aantal andere bestemmingen in de VS, waaronder New York en Los Angeles.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De nieuwe voorzitter van de FNV, Hans Spekman, ziet in de stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn het voorbeeld dat "strijd loont". Dat zei hij vrijdag op het Museumplein in Amsterdam op de Dag van de Arbeid, waar de grootste vakbond van Nederland een protest hield tegen het regeerakkoord. De vakbond spreekt zich sinds de presentatie van het regeerakkoord eind januari uit tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple hoorde vrijdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York, nadat het Amerikaanse techbedrijf donderdagavond met zijn kwartaalcijfers kwam. Apple behaalde meer omzet dan kenners hadden verwacht. De opbrengsten uit de verkoop van iPhones vielen wel tegen bij de verwachting van analisten.
1 uur geledenDEN HAAG/OTTAWA (ANP) - Nederland doet niet mee aan de defensie-investeringsbank die Canada met andere landen opzet. Den Haag geeft de voorkeur aan de kredietinstelling waar het zelf samen met andere landen aan werkt.
1 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van OPEC+ zullen zondag waarschijnlijk instemmen met een productieverhoging voor juni, melden drie afgevaardigden van het oliekartel aan persbureau Bloomberg. Dat zou de eerste stap van OPEC+ zijn sinds het plotselinge vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer mobiele abonnementen verkocht. Het aantal internetklanten nam opnieuw af. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalupdate.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen profiteren van de flink gestegen beurskoersen van afgelopen maand. Volgens onderzoeksbureau Aon is hun financiële positie in april daardoor fors verbeterd, waardoor de kans op pensioenverhogingen weer is toegenomen.
3 uur geleden