KLM schrapt bestemmingen VS na aanscherpen inreisregels kabinet
AMSTERDAM (ANP) - KLM vliegt voorlopig niet op Las Vegas, Miami en Orlando in de Verenigde Staten. De aanscherping van de coronaregels door het kabinet voor mensen die vanuit de Verenigde Staten naar Schiphol reizen zijn voor de maatschappij reden om bestemmingen te schrappen.
Het feit dat de Nederlandse overheid de VS tot zeer hoog risicogebied heeft bestempeld betekent volgens KLM dat gevaccineerde reizigers uit de VS, die in het bezit zijn van een negatieve testverklaring of herstelbewijs, in Nederland ook nog eens tien dagen in quarantaine moeten. In andere landen zoals België, Frankrijk en Italië lijken de scherpere inreisregels niet te gaan gelden.
KLM vloog al tijdelijk niet op Miami en Las Vegas, maar wilde deze bestemmingen in zijn winterschema wel weer opnemen. Orlando is een nieuwe bestemming, maar met het "driedubbele slot" dat voor reizigers die vanuit de VS naar Nederland willen reizen is er te weinig vraag naar tickets, zo is de verwachting. Daarop is Orlando ook uit het schema gehaald.
KLM vliegt nog wel op een aantal andere bestemmingen in de VS, waaronder New York en Los Angeles.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - Door de toenemende onzekerheid in de wereldhandel moet de Europese economie het steeds meer van de binnenlandse vraag hebben als groeimotor, staat in een rapport van KPMG. Volgens het advies- en accountantskantoor zwakt de economie van de eurozone dit jaar af tot een magere 1,1 procent, van 1,5 procent vorig jaar. Voor volgend jaar wordt weer een plus van 1,5 procent voorzien.
49 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) is onlangs doelwit geworden van een cyberaanval, die leidde tot storingen in de informatie- en boekingssystemen. Inmiddels zijn de systemen weer beschikbaar, zo liet de spoorwegmaatschappij woensdag weten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen het Internationaal Energieagentschap (IEA) te verlaten als geldschieter omdat het bureau zich te veel zou inlaten met klimaatactivisme. Dat heeft de Amerikaanse energieminister Chris Wright gezegd in aanloop naar een ministersvergadering van het in Parijs gevestigde IEA woensdag.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina gaat weinig merken van de Chinese importheffingen op zuivel die sinds vorige week van kracht zijn. Dat zei topman Jan Derck van Karnebeek woensdag tijdens de presentatie van de jaarcijfers. De tarieven raken een klein deel van de activiteiten van het zuivelconcern in het Aziatische land. Op babyvoeding, het belangrijkste product van het bedrijf in China, zit geen heffing.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Fietsenfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus, Sparta en Babboe, heeft nieuwe afspraken gemaakt met schuldeisers om zijn toekomst veilig te stellen. Volgens het bedrijf heeft een meerderheid van de kredietverstrekkers ingestemd met een deal waardoor de schuld aanzienlijk vermindert. Daarbij draagt durfinvesteerder KKR "na constructief overleg" zijn aandelen over aan schuldeisers.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - De Franse supermarkt Carrefour sluit een vertrek uit België niet uit. Het concern heeft laten weten "alle strategische opties" open te houden voor markten die niet tot de kernlanden behoren. Dat gaat "van groei tot volledig of gedeeltelijk te gelde maken", kondigde Carrefour aan in een nieuw strategisch plan. De keten wil zich voortaan concentreren op Frankrijk, Spanje en Brazilië en wil tegen 2030 jaarlijks 1 miljard euro gaan besparen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag licht hoger geopend. Verzekeraar ASR en chemicaliëndistributeur IMCD kwamen met cijfers bij de AEX-bedrijven. De resultaten van IMCD vielen daarbij niet in de smaak bij beleggers op het Damrak want het aandeel ging in de vroege handel ruim 10 procent omlaag.
4 uur geleden