KLM schrapt bestemmingen VS na aanscherpen inreisregels kabinet
AMSTERDAM (ANP) - KLM vliegt voorlopig niet op Las Vegas, Miami en Orlando in de Verenigde Staten. De aanscherping van de coronaregels door het kabinet voor mensen die vanuit de Verenigde Staten naar Schiphol reizen zijn voor de maatschappij reden om bestemmingen te schrappen.
Het feit dat de Nederlandse overheid de VS tot zeer hoog risicogebied heeft bestempeld betekent volgens KLM dat gevaccineerde reizigers uit de VS, die in het bezit zijn van een negatieve testverklaring of herstelbewijs, in Nederland ook nog eens tien dagen in quarantaine moeten. In andere landen zoals België, Frankrijk en Italië lijken de scherpere inreisregels niet te gaan gelden.
KLM vloog al tijdelijk niet op Miami en Las Vegas, maar wilde deze bestemmingen in zijn winterschema wel weer opnemen. Orlando is een nieuwe bestemming, maar met het "driedubbele slot" dat voor reizigers die vanuit de VS naar Nederland willen reizen is er te weinig vraag naar tickets, zo is de verwachting. Daarop is Orlando ook uit het schema gehaald.
KLM vliegt nog wel op een aantal andere bestemmingen in de VS, waaronder New York en Los Angeles.
Meer uit Financieel
GRÜNHEIDE (ANP/AFP) - Een vakbond in Duitsland sleept Tesla voor de rechter vanwege een verkiezing voor de ondernemingsraad van een grote fabriek in Grünheide. Volgens de bond IG Metall moet de uitslag van die verkiezing nietig worden verklaard, omdat er aanwijzingen zijn dat Tesla zich tijdens de verkiezingscampagne schuldig maakte aan intimidatie.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Belangenorganisaties voor consumenten hebben kritisch gereageerd op het voorstel van het kabinet om banken onder strenge voorwaarden toegang te geven tot de Basisregistratie Personen (BRP). De maatregel moet het banken makkelijker maken gegevens van hun klanten te controleren om witwassen en het financieren van terrorisme tegen te gaan. Maar de stichting Privacy First en de Consumentenbond zijn bezorgd dat dit ten koste gaat van de privacy.
9 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland heeft nieuwe plannen gepresenteerd om de CO2-uitstoot in te dammen, waarbij de regering in Berlijn 8 miljard euro extra uittrekt. Het geld is onder andere bedoeld voor de bouw van extra windmolens en subsidies voor de aanschaf van elektrische auto's. Experts zijn echter kritisch en betwijfelen dat het voldoende zal zijn.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tankpasaanbieder MKB Brandstof merkt dat tankpassen die automobilisten bij alle pompstations in Nederland kunnen gebruiken, veel populairder zijn geworden sinds de oorlog in het Midden-Oosten. Het bedrijf zegt sinds het uitbreken van dat conflict ruim 20 procent meer aanvragen te hebben ontvangen voor zogenoemde universele tankpassen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aanvullen van de gasvoorraden voor komende winter zal gepaard gaan met zeer hoge kosten, vreest energiedeskundige Hans van Cleef van het bureau EqoLibrium.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Honda Motor en Sony stoppen met de ontwikkeling en lancering van de elektrische auto's waaraan ze samen werkten. Dat meldt de joint venture van de autofabrikant en het technologieconcern, beide uit Japan, woensdag.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten geopend na de koersverliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg steun van berichten dat de Verenigde Staten Iran een plan hebben voorgelegd dat een einde aan de oorlog zou moeten maken.
2 uur geleden