Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM probeert gestrande reizigers zondag weer op weg te helpen

KLM probeert gestrande reizigers zondag weer op weg te helpen

SCHIPHOL (ANP) - KLM streeft ernaar om alle elders in Europa gestrande reizigers zondag weer op weg te helpen door een nieuwe vlucht voor ze te regelen. Maar of dat gaat lukken durft de luchtvaartmaatschappij nog niet te zeggen. De eerste gedupeerden zijn al weer terug naar Nederland gevlogen, maar er wordt halverwege de dag ook nog steeds gewerkt aan het omboeken van mensen.

Zaterdag zag KLM zich gedwongen de vluchten te schrappen van passagiers in 42 vliegtuigen, die leeg vanuit Europese bestemmingen naar Schiphol vlogen. Een woordvoerder legt uit dat de maatregel nodig was omdat er sprake was ongunstige weersomstandigheden en baanonderhoud. Daarnaast kampt Schiphol al een hele tijd met personeelstekorten bij bijvoorbeeld de afhandelaars van bagage. Die samenloop van omstandigheden zorgde er volgens de zegsman voor dat KLM wel moest ingrijpen.

Hoeveel mensen precies geraakt werden door de stap, is onduidelijk. Mogelijk gaat het om duizenden reizigers. De maatschappij koos er voor om vluchten te schrappen met veel transferpassagiers. Het was bij de transferbalies op Schiphol namelijk erg druk en met de actie wilde KLM voorkomen dat er grote groepen reizigers op Schiphol zelf zouden stranden.

Hotel

Veel mensen die daardoor elders in Europa vast kwamen te zitten en niet meer naar Nederland konden, heeft KLM een hotel aangeboden. De woordvoerder benadrukt dat het afhangt van iemands situatie wat KLM wel en niet vergoedt.

Een ANP-verslaggeefster die zaterdag in Stockholm strandde omdat haar vlucht naar Nederland werd geschrapt, vertelt dat ze in Zweden eerst uren in de rij moest staan. Daarna kreeg ze een hotel toegewezen. "Dat was een redelijk luxe conferentiehotel." Maar door al het gedoe kwam ze samen met andere gestrande reizigers pas 's avonds laat in het hotel aan. "Niemand had intussen iets kunnen eten."

Gelatenheid

Zondagochtend vroeg werden de eerste mensen vanuit Zweden weer op het vliegtuig gezet. Zelf hoopt ze op basis van de laatste berichten later op de dag te vertrekken. Dat wordt zoals het er nu naar uitziet zondagavond. "Spannend of die dan wel vertrekt of dat we dan weer stranden." Toch ziet ze niet echt boze reacties bij reizigers, eerder "gelatenheid".

Inmiddels draait de operatie op Schiphol weer, geeft KLM aan. Er zijn wel nog meerdere vertragingen, maar vliegtuigen zouden vaak maar een half uur later vertrekken dan normaal. Dat wil niet zeggen dat het vluchtschema weer helemaal op orde is. KLM kondigde vrijdag al aan in het pinksterweekend tot vijftig vluchten per dag te schrappen om de situatie beheersbaar te houden.

Meer uit Binnenland

Centraal Joods Overleg dreigt met gang naar rechter om Kanye West

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).

4 uur geleden
Code geel in Gelderland en Overijssel om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.

5 uur geleden
Marathon Groningen: 7 lopers onwel door warmte, 2 naar ziekenhuis

GRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.

6 uur geleden
Politie: bedreigingen na bericht over geweld bij arrestatie Zeist

ZEIST (ANP) - De politie heeft op sociale media meerdere bedreigende en beledigende reacties binnengekregen op haar bericht over een aanhouding in Zeist waarbij agenten geweld hebben gebruikt. Het is daarom niet langer mogelijk om te reageren onder dit bericht op Facebook en Instagram, laat een woordvoerder weten. "Kritiek en een gesprek zijn goed en belangrijk, maar alle fatsoensnormen werden overschreden", zegt zij.

7 uur geleden
Zestig mensen overnachtten afgelopen nacht in Warffum

WARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.

10 uur geleden
Recordbedrag ingezameld rond Nacht tegen Seksueel Geweld

ROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.

13 uur geleden
Weeronline: juni wordt warmer en droger dan gemiddeld

HOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.

13 uur geleden