KLM-partner Delta wil samenwerken met ITA, niet investeren
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines is geïnteresseerd in een samenwerking met de Italiaanse branchegenoot ITA, maar niet in een investering. Topman Ed Bastian ontkrachtte daarmee berichten in de Italiaanse media dat Delta samen met Air France-KLM een belang wil nemen in de opvolger van Alitalia.
"We zijn al lang partners van ze", zei Bastian over ITA. "We hebben interesse om te blijven samenwerken." Volgens de topman is Delta niet betrokken bij een eventuele aankoop van een belang. "Op dat vlak heeft Air France-KLM de leiding."
Volgens de Italiaanse krant La Repubblica zouden Air France-KLM en Delta samen met een niet genoemde investeerder een belang in ITA, dat staat voor Italia Trasporto Aereo, willen nemen. De Italiaanse staat begon in januari een verkoopproces voor de luchtvaartmaatschappij nadat rederij MSC met een plan kwam om zich in te kopen bij ITA. Dat werd gesteund door Lufthansa, een concurrent van Air France-KLM.
Coronasteun
Een eventuele investering van de Frans-Nederlandse combinatie wordt bemoeilijkt door de coronasteun die Air France-KLM gekregen. Bedrijven die steun van de overheid kregen, mogen volgens Europese regels geen belang groter dan 10 procent nemen in een branchegenoot voordat de staatssteun is terugbetaald.
Zowel Delta als Air France-KLM heeft een samenwerking met ITA. Die opvolger van het al jaren failliete Alitalia begon in oktober met vliegen. Ook met Alitalia werkten Delta en Air France-KLM samen. Lufthansa maakt samen met het Amerikaanse United Airlines onderdeel uit van een ander samenwerkingsverband.
Meer uit Financieel
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van goud is maandag gestegen door de toegenomen geopolitieke spanningen als gevolg van de Amerikaanse aanval op Venezuela. Daarbij werden de Venezolaanse leider Nicolás Maduro en zijn vrouw gevangen genomen. Ook zilver werd duurder. De olieprijzen lieten daarentegen een kleine daling zien ondanks de spanningen in het olierijke Venezuela.
14 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn maandag al zo'n 450 vluchten geannuleerd in verband met de sneeuwval. De verwachting is dat er nog meer annuleringen bijkomen, laat Schiphol maandagochtend weten. KLM liet zondag al weten maandag zeker 124 vluchten te schrappen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) stapt naar de Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam om de fusieplannen van kunstmestproducent OCI te laten blokkeren. Volgens de beleggersclub is deze stap nodig omdat het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf geen gehoor geeft aan oproepen van beleggers om de omstreden plannen te staken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in november meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,9 procent, na een stijging van 3,3 procent in oktober. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 2,6 procent hoger dan een jaar geleden. Online werd bijna 6 procent meer omgezet dan een jaar eerder.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een blauwvintonijn van 243 kilo is op de vismarkt in Tokio voor een recordbedrag van 510,3 miljoen yen (bijna 2,8 miljoen euro) verkocht. De vis, die werd gevangen voor de kust van Japan, is gekocht door Kiyoshi Kimura, de eigenaar van de restaurantketen Sushi Zanmai.
2 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.
15 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.
15 uur geleden