KLM-partner Delta wil samenwerken met ITA, niet investeren
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines is geïnteresseerd in een samenwerking met de Italiaanse branchegenoot ITA, maar niet in een investering. Topman Ed Bastian ontkrachtte daarmee berichten in de Italiaanse media dat Delta samen met Air France-KLM een belang wil nemen in de opvolger van Alitalia.
"We zijn al lang partners van ze", zei Bastian over ITA. "We hebben interesse om te blijven samenwerken." Volgens de topman is Delta niet betrokken bij een eventuele aankoop van een belang. "Op dat vlak heeft Air France-KLM de leiding."
Volgens de Italiaanse krant La Repubblica zouden Air France-KLM en Delta samen met een niet genoemde investeerder een belang in ITA, dat staat voor Italia Trasporto Aereo, willen nemen. De Italiaanse staat begon in januari een verkoopproces voor de luchtvaartmaatschappij nadat rederij MSC met een plan kwam om zich in te kopen bij ITA. Dat werd gesteund door Lufthansa, een concurrent van Air France-KLM.
Coronasteun
Een eventuele investering van de Frans-Nederlandse combinatie wordt bemoeilijkt door de coronasteun die Air France-KLM gekregen. Bedrijven die steun van de overheid kregen, mogen volgens Europese regels geen belang groter dan 10 procent nemen in een branchegenoot voordat de staatssteun is terugbetaald.
Zowel Delta als Air France-KLM heeft een samenwerking met ITA. Die opvolger van het al jaren failliete Alitalia begon in oktober met vliegen. Ook met Alitalia werkten Delta en Air France-KLM samen. Lufthansa maakt samen met het Amerikaanse United Airlines onderdeel uit van een ander samenwerkingsverband.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk benadert meerdere EU-landen, waaronder Nederland, om zich te verzetten tegen strenge handelsvoorstellen die het VK kunnen uitsluiten van deelname aan openbare aanbestedingen. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.
7 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
7 uur geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.
9 uur geleden