KLM-partner Delta wil samenwerken met ITA, niet investeren
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines is geïnteresseerd in een samenwerking met de Italiaanse branchegenoot ITA, maar niet in een investering. Topman Ed Bastian ontkrachtte daarmee berichten in de Italiaanse media dat Delta samen met Air France-KLM een belang wil nemen in de opvolger van Alitalia.
"We zijn al lang partners van ze", zei Bastian over ITA. "We hebben interesse om te blijven samenwerken." Volgens de topman is Delta niet betrokken bij een eventuele aankoop van een belang. "Op dat vlak heeft Air France-KLM de leiding."
Volgens de Italiaanse krant La Repubblica zouden Air France-KLM en Delta samen met een niet genoemde investeerder een belang in ITA, dat staat voor Italia Trasporto Aereo, willen nemen. De Italiaanse staat begon in januari een verkoopproces voor de luchtvaartmaatschappij nadat rederij MSC met een plan kwam om zich in te kopen bij ITA. Dat werd gesteund door Lufthansa, een concurrent van Air France-KLM.
Coronasteun
Een eventuele investering van de Frans-Nederlandse combinatie wordt bemoeilijkt door de coronasteun die Air France-KLM gekregen. Bedrijven die steun van de overheid kregen, mogen volgens Europese regels geen belang groter dan 10 procent nemen in een branchegenoot voordat de staatssteun is terugbetaald.
Zowel Delta als Air France-KLM heeft een samenwerking met ITA. Die opvolger van het al jaren failliete Alitalia begon in oktober met vliegen. Ook met Alitalia werkten Delta en Air France-KLM samen. Lufthansa maakt samen met het Amerikaanse United Airlines onderdeel uit van een ander samenwerkingsverband.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
10 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
11 uur geleden