KLM ontkent actieve werving onder defensiepiloten
AMSTELVEEN (ANP) - KLM werft niet actief onder specifieke doelgroepen, dus ook niet onder vliegers van Defensie. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving over een gesprek tussen staatssecretaris Gijs Tuinman (Defensie) en KLM-topvrouw Marjan Rintel. Aanleiding voor dat gesprek zijn zorgen bij Defensie dat KLM kijkt naar haar piloten om het personeelstekort het hoofd te bieden.
"We hebben bij KLM openstaande vacatures voor piloten en het staat mensen vrij daarop te reageren", stelt de luchtvaartmaatschappij in een verklaring. KLM zegt daarbij graag mee te denken met Defensie over de zorgen die er zijn rond een tekort aan F-35-vliegers. "Daarom zijn er de afgelopen maanden meerdere gesprekken geweest tussen vertegenwoordigers van de krijgsmacht en KLM en hebben wij verschillende voorstellen gedaan." Welke voorstellen dat zijn, is niet duidelijk.
De Telegraaf berichtte woensdag dat KLM interesse zou hebben in ongeveer dertig gevechtspiloten. Een woordvoerder van Defensie erkende daarop dat er onder vliegers wel belangstelling was voor een functie bij KLM. Het is bovendien niet ongebruikelijk dat vliegers overstappen naar de burgerluchtvaart. Piloten verdienen veel meer geld bij de luchtvaartmaatschappij dan bij de luchtmacht.
Maar de opleiding tot gevechtspiloot is kostbaar voor Defensie, dat hoge eisen stelt aan vliegers. Personeel is dan ook niet makkelijk te vinden. "Het probleem is groot genoeg dat het raakt aan de gereedheid van Defensie en er dus een gesprek nodig is", aldus het ministerie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX-bestuurslid Donald Harrison vertrekt na meer dan tien jaar uit het bestuur van het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk. Harrison liet SpaceX op 4 november weten dat hij wilde opstappen, een dag na de Amerikaanse midtermverkiezingen. Dat volgt uit een document dat SpaceX heeft ingediend.
51 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.
13 uur geledenIJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Verf- en coatingfabrikant AkzoNobel heeft van de Europese Commissie toestemming gekregen om te fuseren met zijn Amerikaanse concurrent Axalta. Het Nederlandse concern moet daarvoor wel een onderdeel afstoten, stelt het dagelijks bestuur van d EU als voorwaarde.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies de handel uitgegaan. De koersdaling volgt op zware verliezen voor techaandelen donderdag in New York en een verkoopgolf op belangrijke Aziatische financiële markten. Waar chipaandelen op het Damrak enig herstel toonden, eindigden veel andere aandelen de week juist in de min.
15 uur geleden