KLM ontkent actieve werving onder defensiepiloten
AMSTELVEEN (ANP) - KLM werft niet actief onder specifieke doelgroepen, dus ook niet onder vliegers van Defensie. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving over een gesprek tussen staatssecretaris Gijs Tuinman (Defensie) en KLM-topvrouw Marjan Rintel. Aanleiding voor dat gesprek zijn zorgen bij Defensie dat KLM kijkt naar haar piloten om het personeelstekort het hoofd te bieden.
"We hebben bij KLM openstaande vacatures voor piloten en het staat mensen vrij daarop te reageren", stelt de luchtvaartmaatschappij in een verklaring. KLM zegt daarbij graag mee te denken met Defensie over de zorgen die er zijn rond een tekort aan F-35-vliegers. "Daarom zijn er de afgelopen maanden meerdere gesprekken geweest tussen vertegenwoordigers van de krijgsmacht en KLM en hebben wij verschillende voorstellen gedaan." Welke voorstellen dat zijn, is niet duidelijk.
De Telegraaf berichtte woensdag dat KLM interesse zou hebben in ongeveer dertig gevechtspiloten. Een woordvoerder van Defensie erkende daarop dat er onder vliegers wel belangstelling was voor een functie bij KLM. Het is bovendien niet ongebruikelijk dat vliegers overstappen naar de burgerluchtvaart. Piloten verdienen veel meer geld bij de luchtvaartmaatschappij dan bij de luchtmacht.
Maar de opleiding tot gevechtspiloot is kostbaar voor Defensie, dat hoge eisen stelt aan vliegers. Personeel is dan ook niet makkelijk te vinden. "Het probleem is groot genoeg dat het raakt aan de gereedheid van Defensie en er dus een gesprek nodig is", aldus het ministerie.
Meer uit Financieel
SYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/DPA) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft het werk aan zijn krachtigste AI-modellen voorlopig stilgelegd. Een van zijn systemen kreeg tijdens een test ongeoorloofd toegang tot het internet. Dat meldde het bedrijf zaterdag.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
19 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.
22 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.
23 uur geledenBANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.
1 dag geleden