KLM ontkent actieve werving onder defensiepiloten
AMSTELVEEN (ANP) - KLM werft niet actief onder specifieke doelgroepen, dus ook niet onder vliegers van Defensie. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving over een gesprek tussen staatssecretaris Gijs Tuinman (Defensie) en KLM-topvrouw Marjan Rintel. Aanleiding voor dat gesprek zijn zorgen bij Defensie dat KLM kijkt naar haar piloten om het personeelstekort het hoofd te bieden.
"We hebben bij KLM openstaande vacatures voor piloten en het staat mensen vrij daarop te reageren", stelt de luchtvaartmaatschappij in een verklaring. KLM zegt daarbij graag mee te denken met Defensie over de zorgen die er zijn rond een tekort aan F-35-vliegers. "Daarom zijn er de afgelopen maanden meerdere gesprekken geweest tussen vertegenwoordigers van de krijgsmacht en KLM en hebben wij verschillende voorstellen gedaan." Welke voorstellen dat zijn, is niet duidelijk.
De Telegraaf berichtte woensdag dat KLM interesse zou hebben in ongeveer dertig gevechtspiloten. Een woordvoerder van Defensie erkende daarop dat er onder vliegers wel belangstelling was voor een functie bij KLM. Het is bovendien niet ongebruikelijk dat vliegers overstappen naar de burgerluchtvaart. Piloten verdienen veel meer geld bij de luchtvaartmaatschappij dan bij de luchtmacht.
Maar de opleiding tot gevechtspiloot is kostbaar voor Defensie, dat hoge eisen stelt aan vliegers. Personeel is dan ook niet makkelijk te vinden. "Het probleem is groot genoeg dat het raakt aan de gereedheid van Defensie en er dus een gesprek nodig is", aldus het ministerie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York veerden vrijdag wat op na de stevige verliezen een dag eerder. Een stijging van de rente op langlopende Amerikaanse staatsobligaties zorgde deze week voor onrust bij beleggers. Zo bereikte de rente op de dertigjarige staatsobligatie deze week het hoogste niveau sinds 2007, door zorgen over de groeiende schuldenlast van de overheid en de hoge inflatie in de Verenigde Staten.
41 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - Tesla en tien andere autofabrikanten roepen miljoenen auto's in China terug vanwege nieuwe regelgeving over deurvergrendelingen. Omdat China vanaf 2027 verborgen deurgrepen verbiedt, moeten autofabrikanten.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft taxibedrijf Uber een boete van 825 miljoen euro gegeven voor het geautomatiseerd stopzetten van accounts van chauffeurs zonder dit te communiceren. Dit gebeurde volgens de Nederlandse toezichthouder van 2020 tot en met 2022, bevestigt een woordvoerder van de AP aan het ANP na berichtgeving van persbureau Reuters.
1 uur geledenSCHIPHOL/OSLO (ANP) - De staking onder luchtverkeersleiders in Noorwegen raakt zaterdag ook enkele vluchten van KLM. Een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij laat weten dat daardoor twee vluchten tussen Amsterdam en hoofdstad Oslo niet doorgaan. Getroffen passagiers worden omgeboekt naar andere vluchten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell zijn volop bezig de mogelijkheden voor een doorstart in kaart te brengen. Ze kijken daarvoor zowel in het binnen- als buitenland. Onder meer Batavus, Sparta, Babboe en Koga vallen onder het vorige week failliet verklaarde Accell.
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Zuid-Koreaanse chip- en technologieconcern Samsung Electronics is van plan om dit jaar voor een bedrag van maximaal bijna 80 miljard dollar aan eigen aandelen in te kopen. Dat is de grootste aandeleninkoop in Zuid-Korea ooit. Woensdag maakte het Zuid-Koreaanse chipbedrijf SK Hynix nog bekend om tot wel 29 miljard dollar aan eigen aandelen in te kopen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse beursgenoteerde ondernemingen hebben al bijna 800 miljoen euro teruggekregen aan de onwettig verklaarde importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt zakenblad WirtschaftsWoche op basis van bedrijfsresultaten en andere officiële mededelingen. Post- en pakketbezorgconcern DHL was de grootste ontvanger met een terugbetaling van ruim 400 miljoen euro.
3 uur geleden