Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM ontkent actieve werving onder defensiepiloten

KLM ontkent actieve werving onder defensiepiloten

AMSTELVEEN (ANP) - KLM werft niet actief onder specifieke doelgroepen, dus ook niet onder vliegers van Defensie. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving over een gesprek tussen staatssecretaris Gijs Tuinman (Defensie) en KLM-topvrouw Marjan Rintel. Aanleiding voor dat gesprek zijn zorgen bij Defensie dat KLM kijkt naar haar piloten om het personeelstekort het hoofd te bieden.

"We hebben bij KLM openstaande vacatures voor piloten en het staat mensen vrij daarop te reageren", stelt de luchtvaartmaatschappij in een verklaring. KLM zegt daarbij graag mee te denken met Defensie over de zorgen die er zijn rond een tekort aan F-35-vliegers. "Daarom zijn er de afgelopen maanden meerdere gesprekken geweest tussen vertegenwoordigers van de krijgsmacht en KLM en hebben wij verschillende voorstellen gedaan." Welke voorstellen dat zijn, is niet duidelijk.

De Telegraaf berichtte woensdag dat KLM interesse zou hebben in ongeveer dertig gevechtspiloten. Een woordvoerder van Defensie erkende daarop dat er onder vliegers wel belangstelling was voor een functie bij KLM. Het is bovendien niet ongebruikelijk dat vliegers overstappen naar de burgerluchtvaart. Piloten verdienen veel meer geld bij de luchtvaartmaatschappij dan bij de luchtmacht.

Maar de opleiding tot gevechtspiloot is kostbaar voor Defensie, dat hoge eisen stelt aan vliegers. Personeel is dan ook niet makkelijk te vinden. "Het probleem is groot genoeg dat het raakt aan de gereedheid van Defensie en er dus een gesprek nodig is", aldus het ministerie.

Meer uit Financieel

VEB wil opheldering Arcadis over afwijzen overnamevoorstellen

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) heeft ingenieursbureau Arcadis om opheldering gevraagd over het herhaaldelijk afwijzen van overnamevoorstellen. Arcadis wees biedingen van het Canadese bedrijf WSP Global tot twee keer toe af. De beleggersclub wil van het bestuur en de commissarissen weten hoe zij beide toenaderingspogingen hebben beoordeeld en of het proces "met open vizier" is doorlopen.

27 minuten geleden
Europese beurzen omlaag ondanks enthousiasme na cijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten zijn donderdag overwegend met kleine verliezen de handel uitgegaan. Op Wall Street zorgden nieuwe resultaten van chipconcern Nvidia voor hernieuwd enthousiasme over techaandelen. Maar in Europa bleven beleggers meer met hun hoofd bij andere zaken.

1 uur geleden
Kwallen leggen opnieuw reactoren van Franse kerncentrale stil

GRAVELINES (ANP/DPA) - Kwallen hebben er opnieuw voor gezorgd dat reactoren van een kerncentrale in Frankrijk zijn stilgezet. De dieren zorgden er eerder deze maand ook al voor dat de grootste Franse kerncentrale niet op volledige capaciteit kon draaien.

2 uur geleden
Beurswaarde Nvidia met honderden miljarden omhoog na cijfers

NEW YORK (ANP) - Nvidia behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York na het openen van de boeken. Het aandeel werd zo'n 7 procent hoger gezet. Omdat de beurswaarde van Nvidia al boven de 5 biljoen dollar lag, betekent deze koersstijging dat er rond de 350 miljard dollar aan beurswaarde bij is gekomen.

3 uur geleden
Inzamelen statiegeldflesjes ook dit jaar onder de norm

DEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar worden minder statiegeldblikjes en -flessen ingezameld dan wettelijk vereist, verwacht de daarvoor verantwoordelijke stichting Verpact. Wel nadert de inzameling bij blikjes mogelijk de doelstelling van 90 procent.

4 uur geleden
Unilever zoekt koper voor bekend mosterdmerk Colman's

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Unilever gaat zijn bekende mosterdmerk Colman's verkopen. Daarmee wil het concern zorgen over de mededinging wegnemen, nu het zijn voedingsmiddelenactiviteiten samenvoegt met het Amerikaanse McCormick. Het gezamenlijke mosterdmarktaandeel wordt anders mogelijk te groot.

4 uur geleden
Gegevens passagiers buitgemaakt bij datalek op Britse luchthavens

MANCHESTER (ANP) - De exploitant van de Britse luchthavens van Manchester, Londen Stansted en East Midlands is getroffen door een datalek, waarbij ook gegevens van passagiers zijn buitgemaakt. Manchester Airports Group meldde donderdag dat "een onbevoegde derde partij een hoeveelheid klantgegevens" in handen heeft gekregen.

5 uur geleden