Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM noemt storing zo goed als opgelost, vreest meer annuleringen

KLM noemt storing zo goed als opgelost, vreest meer annuleringen

AMSTERDAM (ANP) - Bij KLM is de computerstoring zo goed als opgelost, waardoor het verkeer van en naar Schiphol wordt hervat. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij, nadat door de storing veel vluchten waren vertraagd en geannuleerd. Maar de dienstregeling is dusdanig verstoord dat KLM waarschuwt voor meer mogelijke annuleringen dit weekend.

"Deze verstoringen in de dienstregeling werken naar verwachting vanavond en dit weekend door bij het weer opstarten van ons vliegschema. Hierdoor is het mogelijk dat we meer vluchten moeten annuleren om de operatie op orde te krijgen", meldt de luchtvaartmaatschappij.

Eerder op de dag riep KLM passagiers op niet naar Schiphol te komen als hun vlucht geannuleerd is of ernstige vertraging heeft door de storing. Bij de luchtvaartmaatschappij waren onder meer problemen bij het inchecken. Ook andere luchtvaartmaatschappijen en luchthavens ondervinden vrijdag problemen door de wereldwijde computerstoring.

Zomervakantie

KLM probeert voor reizigers wier vlucht is geannuleerd het ticket om te boeken. Daarbij plaatst een woordvoerster wel de kanttekening dat het zomervakantie is. "Maar we gaan alles op alles zetten om dit te doen."

Als dit niet lukt, kunnen reizigers restitutie aanvragen. Ze krijgen geen compensatie, omdat in dit geval sprake is van overmacht bij de luchtvaartmaatschappij. Wel ontvangen gestrande reizigers coupons voor eten en drinken en indien nodig kunnen zij een overnachting krijgen. Ook zijn er mensen die zelf terug naar huis zijn gegaan, volgens de zegsvrouw.

De woordvoerster kan niet inschatten hoeveel reizigers de dupe zijn geworden van de geannuleerde en vertraagde vluchten bij KLM.

Meer uit Binnenland

Wakker Dier vecht weigering reclame door NS aan bij rechter

UTRECHT (ANP) - Wakker Dier heeft een kort geding aangespannen tegen NS over een geweigerde reclamecampagne. De dierenrechtenorganisatie wilde op stations posters laten ophangen met daarop een koe, een varken, een kip en de vraag: "Zullen we eens een dagje niet 650.000 dieren eten?" Daarmee vraagt Wakker Dier aandacht voor haar jaarlijkse initiatief Eet Geen Dierendag. NS Stations wil de oproep echter niet laten zien.

9 minuten geleden
Autoriteit kan ook kleinere overnames beoordelen door nieuwe wet

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument en Markt (ACM) mag straks ook overnames en fusies van kleinere bedrijven gaan beoordelen. De Tweede Kamer stemde in met een wet die dat regelt, op initiatief van PRO-Kamerlid Julian Bushoff.

26 minuten geleden
Siegfried Woldhek wint voor tweede keer Inktspotprijs

DEN HAAG (ANP) - Siegfried Woldhek heeft voor de tweede keer de Inktspotprijs voor beste politieke spotprent van het jaar gewonnen. De illustrator krijgt de onderscheiding voor zijn tekening van de Russische president Vladimir Poetin, die zijn Amerikaanse collega Donald Trump bespeelt als een contrabas.

33 minuten geleden
Onderzoeksplatform: politiek moet rechts-extremisme normeren

AMSTERDAM (ANP) - Onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP) ziet een belangrijke taak weggelegd voor de politiek als het gaat om het normeren van rechts-extremisme. "Als groepen niet worden aangesproken op extreem gedachtegoed, verschuift dat wat we normaal vinden", zegt oprichter Jelle Postma in reactie op een alarmerend rapport van de veiligheidsdiensten NCTV en AIVD.

51 minuten geleden
Mogelijk geen oplossing voor 25 kinderen bij einde zorgvilla's

DEN HAAG (ANP) - Voor 25 kinderen die zorg krijgen in zorgvilla's van Villa ExpertCare is nog geen vervangende zorg gevonden en de mogelijkheid bestaat dat dit voor het einde van het jaar ook niet gebeurt. Het zorgbedrijf had eerder beloofd de zorg voort te zetten tot er voor ieder kind een oplossing was, maar heeft die belofte verbroken en stopt de zorg vanaf volgend jaar, schrijft minister Mirjam Sterk (Jeugd) in een brief aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Van Weel: we moeten alert zijn op invloed van extreemrechts

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt het zorgelijk dat rechts-extremisme "sluipenderwijs" wordt genormaliseerd. "Rechts-extremisten verspreiden hun ideeën onder meer via online platforms, de politiek en demonstraties. Hier moeten we alert op zijn", schrijft hij op X in reactie op een alarmerend rapport van veiligheidsdiensten NCTV en AIVD hierover.

1 uur geleden
Na weken met buien nog altijd droogteproblemen in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Ondanks een aantal weken van regelmatige regenbuien, blijven de droogteproblemen in Nederland aanhouden. Komende week wordt weinig neerslag verwacht in Nederland en de rest van de stroomgebieden van de Rijn en de Maas, waarschuwt Rijkswaterstaat (RWS). "De effecten voor de scheepvaart, natuur en landbouw blijven merkbaar", is de boodschap van de dinsdag bijgewerkte droogtemonitor.

2 uur geleden