Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM moet vijfde van de Schiphol-vluchten schrappen rond NAVO-top

KLM moet vijfde van de Schiphol-vluchten schrappen rond NAVO-top

SCHIPHOL (ANP) - KLM moet rond de NAVO-top in juni een vijfde van de vluchten op Schiphol schrappen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij moet nog bepalen welke vluchten worden geschrapt, maar probeert de overlast voor reizigers zoveel mogelijk te beperken.

Slotcoördinator ACNL kondigde in december aan dat 25 tot 30 procent van de vluchten op Schiphol geraakt zou worden tussen 21 en 27 juni. Naast aanpassingen als gevolg van de NAVO-top, die plaatsvindt op 24 en 25 juni, is ook de Buitenveldertbaan dicht voor groot onderhoud in die periode. Door een combinatie van deze twee ontwikkelingen kunnen er minder banen worden gebruikt dan normaal, wat leidt tot de capaciteitsbeperking.

Luchtvaartmaatschappijen hebben sinds december de impact hiervan in kaart gebracht. Hieruit komt naar voren dat een op de tien vluchten op Schiphol geannuleerd moet worden, een vijfde krijgt andere vluchttijden. Dat bevestigt slotcoördinator Hugo Thomassen van ACNL na berichtgeving van Luchtvaartnieuws.

KLM is de grootste gebruiker van Schiphol en wordt nu relatief hard getroffen. Volgens de KLM-zegsvrouw zijn daar hoge kosten aan verbonden. De luchtvaartmaatschappij probeert de overlast onder andere te beperken door te kijken naar bestemmingen waar dagelijks meerdere keren op wordt gevlogen. Op die manier kunnen passagiers worden omgeboekt op een andere vlucht.

Meer uit Financieel

FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

42 minuten geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

2 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

19 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

21 uur geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

23 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

1 dag geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

1 dag geleden