KLM moet vijfde van de Schiphol-vluchten schrappen rond NAVO-top
SCHIPHOL (ANP) - KLM moet rond de NAVO-top in juni een vijfde van de vluchten op Schiphol schrappen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij moet nog bepalen welke vluchten worden geschrapt, maar probeert de overlast voor reizigers zoveel mogelijk te beperken.
Slotcoördinator ACNL kondigde in december aan dat 25 tot 30 procent van de vluchten op Schiphol geraakt zou worden tussen 21 en 27 juni. Naast aanpassingen als gevolg van de NAVO-top, die plaatsvindt op 24 en 25 juni, is ook de Buitenveldertbaan dicht voor groot onderhoud in die periode. Door een combinatie van deze twee ontwikkelingen kunnen er minder banen worden gebruikt dan normaal, wat leidt tot de capaciteitsbeperking.
Luchtvaartmaatschappijen hebben sinds december de impact hiervan in kaart gebracht. Hieruit komt naar voren dat een op de tien vluchten op Schiphol geannuleerd moet worden, een vijfde krijgt andere vluchttijden. Dat bevestigt slotcoördinator Hugo Thomassen van ACNL na berichtgeving van Luchtvaartnieuws.
KLM is de grootste gebruiker van Schiphol en wordt nu relatief hard getroffen. Volgens de KLM-zegsvrouw zijn daar hoge kosten aan verbonden. De luchtvaartmaatschappij probeert de overlast onder andere te beperken door te kijken naar bestemmingen waar dagelijks meerdere keren op wordt gevlogen. Op die manier kunnen passagiers worden omgeboekt op een andere vlucht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
10 uur geleden