KLM mag twee weken niet naar Hongkong vliegen om corona
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - KLM mag deze en volgende week geen passagiers van Schiphol naar Hongkong vliegen. Dat hebben de gezondheidsautoriteiten van de stadstaat besloten nadat vorige week iemand die met KLM naar Hongkong was gevlogen besmet bleek te zijn met corona. Ook zouden twee KLM-passagiers zich niet aan de verplichtingen hebben gehouden die Hongkong reizigers oplegt.
Het vliegverbod geldt niet voor vrachtvluchten, laat KLM weten in een reactie. De vluchten die voor komende donderdag en donderdag een week later gepland stonden, gaan alleen als vrachtvlucht door. KLM neemt met alle klanten die tickets geboekt hadden voor die vluchten contact op. KLM zegt het passagiersverbod te betreuren.
Het is niet de eerste keer dat Hongkong luchtvaartmaatschappijen verbiedt te vliegen. De voormalige Britse kolonie die nu weer onderdeel is van China kent strenge coronaregels. Desondanks is in Hongkong momenteel sprake van een besmettingsgolf door de omikronvariant van het coronavirus. De Chinese autoriteiten hebben Hongkong opgedragen te zorgen dat ook dat gebied net als het Chinese vasteland teruggaat naar nul coronabesmettingen.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese handelsoverschot blijft groeien en is aan het eind van 2025 op een recordhoogte van 1,2 biljoen dollar uitgekomen. Dat terwijl de export naar de VS verder daalt. China richt zich nadrukkelijk op de rest van de wereld.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland exporteerde in november opnieuw een stuk meer goederen dan een jaar eerder. De groei van 4,7 procent is wel iets lager dan de 5,7 procent van oktober, maar wel weer hoger dan in de zes maanden daarvoor. Vooral transportmiddelen en machines gingen vaker naar het buitenland, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.
10 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.
12 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.
14 uur geleden