
KLM maakt afspraken met piloten om meer te kunnen vliegen
AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft afspraken gemaakt met pilotenvakbond VNV, waardoor de maatschappij veel meer denkt te kunnen vliegen. Volgens de deal werken piloten in het zomerseizoen van 2026 bijvoorbeeld een dag extra per maand. Ook kunnen piloten eens per kwartaal een extra dag in het weekend werken.
"Naar verwachting kunnen meer dan 10.000 extra vluchten worden uitgevoerd en miljoenen extra passagiers naar hun bestemming worden gebracht", staat in een verklaring.
KLM had last van een pilotentekort, maar door dit principeakkoord zou dit versneld worden opgelost. Zo zijn ook afspraken gemaakt over de opleiding van piloten. Verplichte simulatortrainingen en examens kunnen voortaan ook in de weekenden van de vliegers plaatsvinden. Meer kunnen vliegen is een van de prioriteiten van KLM bij haar inspanningen om financieel gezond te worden.
Standaardoverwerkregeling
Volgens KLM krijgen de piloten ook een "bijpassende compensatie" voor deze "grote investering in de toekomst van het bedrijf". Een afspraak gaat over de regeling waarbij piloten eens per jaar met korting mogen reizen. Dit wordt een vast onderdeel van de arbeidsvoorwaarden. Ook is afgesproken dat in de rustruimtes van nieuwe Airbus A350-toestellen verlengde bedden komen, wat nodig zou zijn voor relatief lange Nederlandse piloten.
Er zitten geen bonussen of loonsverhogingen in het principeakkoord, licht een KLM-woordvoerder toe. VNV wijst erop dat de standaardoverwerkregeling geldt. "Wordt er meer overgewerkt, dan kan een piloot meer verdienen", meldt een woordvoerder van de pilotenbond.
Het is de bedoeling dat het principeakkoord, waar VNV-leden in september nog over moeten stemmen, onderdeel wordt van de nieuwe cao van piloten waarover nog onderhandeld wordt.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Odido compenseert klanten in de regio Rotterdam en delen van Noord-Holland voor de langdurige storing met mobiel bellen, sms'en en internet van vorige week. In die gebieden hadden klanten langer dan twaalf uur last van de storing van afgelopen vrijdag en zaterdag. Klanten in Amsterdam vallen niet onder de wettelijk verplichte compensatieregeling, omdat het probleem hier sneller was verholpen.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De vraag naar tweedehands Tesla's is de afgelopen maanden duidelijk afgenomen. De verkopen van nieuwe wagens van het Amerikaanse merk waren eerder al flink gekelderd. "Ook op de occasionmarkt lijken consumenten niet meer warm te lopen voor de elektrische auto's van Elon Musk", stelt occasionplatform AutoTrack op basis van eigen cijfers.
1 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - Chemieconcern Bayer heeft in het tweede kwartaal van dit jaar geprofiteerd van een verrassend sterke vraag naar zijn oudere medicijnen. Het Duitse concern, dat nog altijd kampt met hoge kosten en schadevergoedingen van de rechtszaken rond de omstreden onkruidverdelger Roundup, kon daardoor de verwachtingen voor 2025 verhogen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO ging woensdag ruim 6 procent onderuit op de Amsterdamse beurs. De bank boekte iets minder winst in het tweede kwartaal door lagere rente-inkomsten. De winst viel wel hoger uit dan analisten hadden verwacht, dankzij het vrijvallen van geld dat eerder apart was gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO ziet tot nu toe weinig impact van de handelsoorlog in de cijfers van de bank. Financieel directeur Ferdinand Vaandrager vreest ook niet zozeer voor de directe impact van Amerikaanse importheffingen, maar de indirecte impact daarvan blijft volgens hem "onzeker".
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize heeft een "mijlpaal" bereikt met zijn onlineactiviteiten. De websuper van Albert Heijn en webshop bol waren samen met andere onlineactiviteiten voor het eerst volledig winstgevend, stelt het winkelconcern bij zijn kwartaalcijfers.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI is in gesprek over de verkoop van aandelen in handen van (oud-)werknemers, waarbij het bedrijf achter ChatGPT een waarde van 500 miljard dollar krijgt toegeschreven. Dat melden persbureaus Reuters en Bloomberg op basis van ingewijden.
5 uur geleden