KLM krijgt NS-directeur Marjan Rintel aan het roer
PARIJS (ANP) - NS-directeur Marjan Rintel wordt met ingang van 1 juli 2022 de nieuwe baas van KLM. Moederbedrijf Air France-KLM maakte bekend dat zij bij de luchtvaartmaatschappij de opvolger wordt van Pieter Elbers. De ondernemingsraad van KLM is om advies gevraagd over de benoeming. Daarbij hebben aandeelhouders nog wel het laatste woord.
Rintel was voor haar aanstelling bij de NS in 2014, waar zij in het najaar van 2020 tot president-directeur werd benoemd, ook al actief in verschillende functies bij KLM en Air France-KLM. Haar naam zong al een tijdje rond als potentiële opvolger van Elbers.
Rintel zegt in een eerste reactie het een eer te vinden het stokje van Elbers over te nemen. Ze noemt de staat van dienst van de scheidend topman indrukwekkend.
Verheugd
Topman Ben Smith van Air France-KLM zegt bijzonder verheugd te zijn met Rintel als nieuwe bestuurder. De Canadees staat voor een nieuwe periode van vijf jaar als baas van de luchtvaartcombinatie. Zijn mandaat wordt vervroegd verlengd.
Van Elbers werd begin dit jaar bekend dat hij niet op gaat voor een derde termijn bij KLM. Dat maakte KLM bekend na "goed overleg" met de raad van commissarissen. Tussen Elbers en Smith zou het niet helemaal boteren. De Canadees zou hervormingen willen doorvoeren om de samenwerking tussen Air France en KLM te verbeteren. Elbers wordt gezien als een sta-in-de-weg bij de plannen van het moederbedrijf om de structuur te wijzigen. Elbers lag meermaals dwars bij plannen die de autonomie van KLM zouden inperken.
NS
Bij de NS zien ze Rintel niet graag vertrekken. Volgens Gerard van de Aast, voorzitter van de raad van commissarissen, heeft zij er mede voor gezorgd dat het spoorwegbedrijf goed door de coronacrisis is gekomen. De zoektocht naar een opvolger begint direct. Mocht het voor 1 juli niet lukken om een nieuwe president-directeur te vinden, dan zal financieel directeur Bert Groenewegen deze rol als waarnemer op zich nemen.
De ministers van Financiën en van Infrastructuur en Waterstaat, Sigrid Kaag en Mark Harbers, zeggen in een reactie Rintel "zeer erkentelijk" te zijn voor de rol die zij heeft gespeeld bij de NS, zeker in moeilijke tijden van corona. Ze feliciteren haar met haar benoeming bij KLM. Tegelijkertijd wordt Elbers bedankt voor zijn jarenlange inzet voor de ontwikkeling van de Nederlandse luchtvaart.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
1 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
4 uur geleden