
KLM: komende zomer in Europa bijna op niveau van voor de crisis
AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt de komende maanden binnen Europa "bijna weer op het niveau" van voor de coronacrisis. De luchtvaartmaatschappij profiteert naar eigen zeggen van de coronaversoepelingen die zijn doorgevoerd in Nederland en in andere lidstaten van de Europese Unie. Vluchten naar Kiev, Sint-Petersburg en Moskou worden voorlopig niet uitgevoerd vanwege de oorlog in Oekraïne en de sluiting van het Russische luchtruim.
KLM biedt vanaf eind maart wereldwijd 167 rechtstreekse bestemmingen aan. Het zomerschema loopt tot eind oktober. In het schema gaat het om 96 Europese en 71 intercontinentale bestemmingen. In Europa gaat het komende zomer om 16,7 miljoen beschikbare vliegtuigstoelen. Dat betekent een uitbreiding met 10 procent op jaarbasis.
In het intercontinentale netwerk gaat het om een uitbreiding van de capaciteit met 17 procent. Vooral sinds de heropening van de Verenigde Staten als bestemming is de vraag naar tickets toegenomen. Naar de VS wordt komende zomer even vaak gevlogen als in 2019, het jaar voor de coronapandemie. Daarbij is het aantal bestemmingen uitgebreid tot twaalf. De Texaanse hoofdstad Austin maakt het dozijn in de VS vol, nadat ook de vluchten naar Salt Lake City weer worden aangeboden. Ook naar Zuid-Amerika is op het merendeel van de routes de capaciteit weer nagenoeg op het niveau van voor corona.
In Azië merkt KLM nog een groot verschil als het gaat om reisbeperkingen. Zo hanteert China nog strikte inreisregels. Verder maken vluchten naar Japan en China een tussenstop in Seoul, omdat om Rusland heen moet worden gevlogen. De vluchten duren ook anderhalf tot tweeënhalf uur langer. Azië blijft volgens KLM een belangrijke markt als het gaat om vracht.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Philips is woensdag hard onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval volgde op een nieuwe waarschuwing van de Amerikaanse toezichthouder FDA voor problemen met slaapapneu-apparaten van het zorgtechnologieconcern. Dit keer gaat het om oververhitting van de DreamStation 2. Dat apparaat viel niet onder de massale terugroepacties waarbij Philips sinds 2021 miljoenen defecte slaapapneu-apparaten moest herstellen, omdat isolatieschuim los kon laten. Het aandeel opende ruim 5 procent lager en zag het verlies in de eerste handelsminuten verder oplopen tot bijna 7 procent.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar de AEX-fondsen Philips en Prosus. De Amerikaanse toezichthouder FDA waarschuwde opnieuw voor problemen met slaapapneu-apparaten van Philips. Dit keer gaat het om oververhitting van de DreamStation 2. Dat apparaat viel niet onder de massale terugroepacties waarbij het zorgtechnologieconcern sinds 2021 miljoenen defecte slaapapneu-apparaten moest herstellen omdat isolatieschuim los kon laten.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs gaat richting het oude recordniveau dat in 2020 werd bereikt. Op de metaalmarkt in Singapore staat de prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) op ongeveer 2048 dollar. Goud bereikte een recordniveau van ruim 2075 dollar per troy ounce in augustus 2020.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Streamingdienst Viaplay stelt opnieuw op het laatste moment de publicatie van zijn kwartaalcijfers uit. De derdekwartaalcijfers worden nu donderdag na het sluiten van de beurs in Stockholm gepubliceerd in plaats van woensdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De producenten in de industrie waren in november opnieuw iets minder negatief dan een maand eerder. Dat komt volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) doordat ondernemers minder negatief waren over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden en de voorraden gereed product. Hun oordeel over de orderportefeuille veranderde niet.
2 uur geledenOMAHA (ANP) - Charlie Munger, de vicevoorzitter van beleggingsbedrijf Berkshire Hathaway, is op 99-jarige leeftijd overleden. De Amerikaan werd bekend als rechterhand van Warren Buffett, die als oprichter van Berkshire Hathaway de reputatie van superbelegger kreeg.
8 uur geledenOMAHA (ANP) - Charlie Munger, de vicevoorzitter van beleggingsbedrijf Berkshire Hathaway, is op 99-jarige leeftijd overleden. De Amerikaan werd bekend als rechterhand van Warren Buffett, die als oprichter van Berkshire Hathaway de reputatie van superbelegger kreeg.
11 uur geleden