KLM houdt Boeing 737-800 niet aan de grond vanwege crash in China
AMSTELVEEN (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij KLM houdt haar vloot van 31 vliegtuigen van het type Boeing 737-800 niet aan de grond vanwege de crash met een toestel van China Eastern Airlines op maandag. Bij het ongeluk kwamen alle 132 inzittenden van het vliegtuig om het leven. China Eastern Airlines houdt het vliegtuig voorlopig wel aan de grond.
Een woordvoerder van KLM laat weten dat het nog te vroeg is om iets te kunnen zeggen over de toedracht van het "verschrikkelijke ongeval" in China. "KLM volgt de ontwikkelingen op de voet. Onze gedachten gaan uit naar de families en vrienden van de passagiers en crew van MU5735."
Het toestel van China Eastern Airlines stortte maandag in het zuiden van China neer. Volgens de luchtvaartautoriteiten waren er 123 passagiers en negen bemanningsleden aan boord. De crash was het eerste dodelijke vliegtuigongeluk in China sinds 2010.
Onderzoek
Bij prijsvechter Transavia van het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern Air France-KLM worden ook nog eens 89 737-800's gebruikt.
Overigens is China Eastern Airlines een aandeelhouder van Air France-KLM, met een belang van bijna 10 procent. De Chinese maatschappij behoort samen met Air France en KLM tot de internationale luchtvaartalliantie SkyTeam.
Boeing heeft gezegd de Chinese autoriteiten bij te zullen staan in het onderzoek naar de crash. Ook de Amerikaanse luchtvaartautoriteiten willen helpen bij het onderzoek. Volgens China verloopt dat onderzoek erg moeizaam, mede vanwege het heuvelachtige en beboste terrein. De zwarte dozen van het ramptoestel zijn nog niet gevonden, aldus de autoriteiten.
Meer uit Financieel
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.
13 uur geleden