KLM houdt Boeing 737-800 niet aan de grond vanwege crash in China
AMSTELVEEN (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij KLM houdt haar vloot van 31 vliegtuigen van het type Boeing 737-800 niet aan de grond vanwege de crash met een toestel van China Eastern Airlines op maandag. Bij het ongeluk kwamen alle 132 inzittenden van het vliegtuig om het leven. China Eastern Airlines houdt het vliegtuig voorlopig wel aan de grond.
Een woordvoerder van KLM laat weten dat het nog te vroeg is om iets te kunnen zeggen over de toedracht van het "verschrikkelijke ongeval" in China. "KLM volgt de ontwikkelingen op de voet. Onze gedachten gaan uit naar de families en vrienden van de passagiers en crew van MU5735."
Het toestel van China Eastern Airlines stortte maandag in het zuiden van China neer. Volgens de luchtvaartautoriteiten waren er 123 passagiers en negen bemanningsleden aan boord. De crash was het eerste dodelijke vliegtuigongeluk in China sinds 2010.
Onderzoek
Bij prijsvechter Transavia van het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern Air France-KLM worden ook nog eens 89 737-800's gebruikt.
Overigens is China Eastern Airlines een aandeelhouder van Air France-KLM, met een belang van bijna 10 procent. De Chinese maatschappij behoort samen met Air France en KLM tot de internationale luchtvaartalliantie SkyTeam.
Boeing heeft gezegd de Chinese autoriteiten bij te zullen staan in het onderzoek naar de crash. Ook de Amerikaanse luchtvaartautoriteiten willen helpen bij het onderzoek. Volgens China verloopt dat onderzoek erg moeizaam, mede vanwege het heuvelachtige en beboste terrein. De zwarte dozen van het ramptoestel zijn nog niet gevonden, aldus de autoriteiten.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Europese Unie heeft een voorlopig akkoord bereikt over wetgeving om invoerrechten op Amerikaanse goederen af te schaffen. Dit is een belangrijk onderdeel van het handelsakkoord dat afgelopen juli met Washington werd gesloten.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het inflatiecijfer is hetzelfde als bij een eerdere snelle raming.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven heeft vorig jaar een grotere bijdrage geleverd aan de overheidsfinanciën. Dat schrijft consultancybureau PwC. Uit jaarlijks onderzoek blijkt dat bedrijven samen 119,1 miljard euro aan belastingen en sociale premies betaalden.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Europese vraag naar chips zal tussen nu en 2040 ongeveer verdubbelen, aangejaagd door onder meer de elektrificatie van transport- en energiesystemen en industriële automatisering. Dat staat in een rapport in opdracht van onder meer de Nederlandse ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME en de Duitse belangengroep ZVEI. FME waarschuwt echter dat die vraag zich niet automatisch vertaalt in investeringen in Europa.
6 uur geledenMARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.
10 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.
11 uur geleden