Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM houdt Boeing 737-800 niet aan de grond vanwege crash in China

KLM houdt Boeing 737-800 niet aan de grond vanwege crash in China

AMSTELVEEN (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij KLM houdt haar vloot van 31 vliegtuigen van het type Boeing 737-800 niet aan de grond vanwege de crash met een toestel van China Eastern Airlines op maandag. Bij het ongeluk kwamen alle 132 inzittenden van het vliegtuig om het leven. China Eastern Airlines houdt het vliegtuig voorlopig wel aan de grond.

Een woordvoerder van KLM laat weten dat het nog te vroeg is om iets te kunnen zeggen over de toedracht van het "verschrikkelijke ongeval" in China. "KLM volgt de ontwikkelingen op de voet. Onze gedachten gaan uit naar de families en vrienden van de passagiers en crew van MU5735."

Het toestel van China Eastern Airlines stortte maandag in het zuiden van China neer. Volgens de luchtvaartautoriteiten waren er 123 passagiers en negen bemanningsleden aan boord. De crash was het eerste dodelijke vliegtuigongeluk in China sinds 2010.

Onderzoek

Bij prijsvechter Transavia van het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern Air France-KLM worden ook nog eens 89 737-800's gebruikt.

Overigens is China Eastern Airlines een aandeelhouder van Air France-KLM, met een belang van bijna 10 procent. De Chinese maatschappij behoort samen met Air France en KLM tot de internationale luchtvaartalliantie SkyTeam.

Boeing heeft gezegd de Chinese autoriteiten bij te zullen staan in het onderzoek naar de crash. Ook de Amerikaanse luchtvaartautoriteiten willen helpen bij het onderzoek. Volgens China verloopt dat onderzoek erg moeizaam, mede vanwege het heuvelachtige en beboste terrein. De zwarte dozen van het ramptoestel zijn nog niet gevonden, aldus de autoriteiten.

Meer uit Financieel

TNO: auto's met zonnepanelen verminderen druk op stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's met zonnepanelen op het dak kunnen het overvolle stroomnet in Europa en het energieverbruik aanzienlijk ontlasten, komt naar voren uit een onderzoek van TNO. Het onderzoeksbureau meent dat voertuigen die zelf zonne-energie opwekken kunnen uitgroeien tot een belangrijke versneller van de energietransitie.

27 minuten geleden
Verzekeraar Aegon verkoopt Britse tak aan Standard Life

SCHIPHOL (ANP) - Verzekeraar Aegon verkoopt zijn Britse tak aan branchegenoot Standard Life in een deal ter waarde van 2 miljard pond, omgerekend 2,3 miljard euro. Aegon wil zich focussen op de Verenigde Staten wat de belangrijkste markt van het verzekeringsbedrijf is. Eerder verkocht Aegon al zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan ASR.

52 minuten geleden
ASML verhoogt omzetverwachting: vraag naar chips overtreft aanbod

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.

1 uur geleden
ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.

8 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

10 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

10 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

11 uur geleden