KLM hervat vluchten naar China
SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM voert weer al zijn geplande vluchten naar China uit. Dat heeft een woordvoerder bevestigd na eerdere berichtgeving van vakmedium Zakenreis.nl. Eind vorige maand schrapte KLM nog verschillende vluchten vanwege onduidelijkheid over aangescherpte coronamaatregelen in het land. Na overleg met diverse partijen bleek het eigen beleid van KLM aan de Chinese eisen te voldoen.
De Chinese autoriteiten eisen sinds eind januari dat de bemanning van een vliegtuig een dubbele negatieve coronatest moet kunnen overleggen. Bij aankomst wordt nu niet alleen een negatieve PCR-test geƫist, maar ook een sneltest. KLM heeft overleg gevoerd met koepelorganisatie IATA en de Chinese afvaardiging daarvan om duidelijkheid te krijgen.
KLM wordt nog altijd geplaagd door reisbeperkingen. Zo heeft het bedrijf sinds vorige maand ook te maken met een vliegverbod naar het Verenigd Koninkrijk, Zuid-Afrika en Zuid-Amerika.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Na een sterke start van het jaar is de woningmarkt aan het afkoelen door de gestegen hypotheekrente. ABN AMRO verwacht hierdoor dat de huizenprijzen dit jaar met maar 3 procent stijgen en volgend jaar met 4 procent. De groei van de inkomens en het beperkte woningaanbod stutten de prijzen wel, staat in een rapport van de bank.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Frans-Duitse defensieconcern KNDS stelt zijn beursgang uit. Het bedrijf startte eind vorige maand het traject voor een notering op de beurzen in Parijs en Frankfurt. Maar KNDS meldt woensdag van plan te zijn het proces later pas te zullen hervatten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de toespraak van de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve in Portugal. Het was de eerste keer dat Kevin Warsh als Fed-voorzitter buiten de Verenigde Staten in het openbaar sprak.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Streamingdienst Videoland heeft de sportrechten en programmering van Viaplay Nederland verworven. Dat heeft DPG Media, de eigenaar van Videoland, woensdag gemeld. De overname is onder voorbehoud van goedkeuring van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) en de Ondernemingsraad (OR). Met de uitbreiding van de portefeuille van Videoland is een bedrag van 142 miljoen euro gemoeid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De Verenigde Staten willen de vrijhandelsovereenkomst met Mexico en Canada niet verlengen. In plaats daarvan willen de VS het akkoord jaarlijks evalueren. Dat heeft de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer woensdag gezegd, na een bijeenkomst met de Canadese handelsminister Dominic LeBlanc en de Mexicaanse economieminister Marcelo Ebrard.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Delen van de eerste F126-fregatten die scheepsbouwer Damen voor de Duitse overheid zou bouwen, waren al klaar om in elkaar gezet te worden. Dat meldt het Nederlandse bedrijf woensdag, nadat Duitsland de bouw van de zes fregatten vorige week schrapte. Hetzelfde geldt volgens Damen voor systemen en componenten van leveranciers.
6 uur geledenSINTRA (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, benadrukte woensdag opnieuw dat de Federal Reserve gaat zorgen voor prijsstabiliteit in de Verenigde Staten. Volgens hem zijn de inflatierisico's in de afgelopen weken afgenomen. Hij sprak op het forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in Sintra, Portugal. De nieuwe voorzitter sprak daar voor het eerst buiten de VS in het openbaar.
7 uur geleden