Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM hervat na vijf maanden passagiersvluchten naar China

KLM hervat na vijf maanden passagiersvluchten naar China

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft na vijf maanden de passagiersvluchten naar China hervat. De maatschappij begint met één vlucht per week naar Shanghai, die zowel op de heen- als de terugreis een stop maakt in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoel.

KLM-topman Pieter Elbers was dinsdag op Schiphol om de eerste vlucht uit te zwaaien. "De hervatting van de vluchten naar Shanghai is een voorzichtig maar positief teken van herstel", stelde hij. "KLM is het netwerk zorgvuldig aan het uitbreiden, zodat onze klanten zoveel mogelijk keuze hebben in bestemmingen. Dat we Shanghai nu weer kunnen aanbieden, is een belangrijke mijlpaal bij de moeizame wederopbouw van het KLM-routenetwerk in een moeilijke tijd."

KLM had de vluchten naar het Chinese vasteland begin februari opgeschort. Volgens de maatschappij zijn er maatregelen getroffen om de vlucht nu zowel voor passagiers als medewerkers veilig te kunnen uitvoeren. Zo zijn mondkapjes bij instappen en tijdens de vlucht verplicht, zijn er extra hygiënemiddelen aan boord zoals handgels en worden de toestellen van KLM extra schoongemaakt. Verder is er aan boord slechts beperkte catering aanwezig en de lucht in de cabine wordt in hoog tempo ververst met behulp van speciale filters.

Er gelden ook strikte eisen van de Chinese overheid. Dit betekent dat passagiers online een gezondheidsverklaring moeten invullen en dat de temperatuur van passagiers wordt gecontroleerd. Mogelijk gaan er binnenkort nog meer eisen gelden. Chinese luchtvaartautoriteiten kondigden dinsdag aan dat mensen die naar China vliegen straks de resultaten van een speciale test moeten laten zien. Dit is om aan te geven dat ze niet besmet zijn met het coronavirus. De test mag niet ouder dan vijf dagen zijn. De instelling die de test doet, moet daar geschikt voor worden geacht door de Chinese ambassade in het land.

Meer uit Financieel

Schiphol waarschuwt voor lange rijen bij beveiligingscontrole

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt maandag voor lange rijen voor de security, op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Het vliegveld heeft besloten om extra kantoorpersoneel in te zetten. Ook wordt water uitgedeeld aan de wachtenden.

3 minuten geleden
ProRail: reputatieschade voor het land door acties bij havenspoor

UTRECHT (ANP) - Demonstraties en acties aan het spoor in de Rotterdamse haven veroorzaken reputatieschade voor Nederland als "betrouwbare logistieke toegangspoort van Europa". Dat laat spoorbeheerder ProRail maandag weten, een dag na opnieuw acties aan het spoor.

1 uur geleden
Elon Musk wil SpaceX 'binnenkort' naar beurs brengen

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX "binnenkort" naar de beurs brengen. Dat zei de rijkste man ter wereld en topman van Tesla maandag. Eerder werd door Amerikaanse persbureaus al gemeld dat SpaceX waarschijnlijk deze week een aanvraag voor een beursgang in New York zou kunnen indienen.

1 uur geleden
IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen

DELFT (ANP/RTR) - IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen en de organisatie te vereenvoudigen. De reorganisatie moet eind van het kalenderjaar klaar zijn. Of er ook banen in Nederland op het spel staan, is nog niet bekend. IKEA Nederland heeft nog niet gereageerd op vragen van het ANP.

1 uur geleden
Test op A58 met nieuw systeem voor schonere bermen gestart

BEMMEL (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans werkt samen met Joosten Groep en Rijkswaterstaat aan een nieuw systeem dat vervuiling van grondwater langs de weg tegen moet gaan. Van maandag tot en met woensdag wordt het systeem getest langs de A58 tussen Eindhoven en Tilburg.

2 uur geleden
Eneco pleit voor voldoende marktwerking in de energietransitie

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco wil dat de overheid voldoende ruimte laat voor de rol van bedrijven in de energietransitie. Aanleiding voor de oproep van het energiebedrijf is de steeds grotere rol van de overheid in de productie van energie, zoals kernenergie en warmtenetten, waardoor de marktwerking onder druk komt te staan.

2 uur geleden
Schoonmaaksites geven betere informatie abonnement na ingreep ACM

DEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.

4 uur geleden