KLM hekelt voorstel Schiphol om vluchten in zomer te beperken
AMSTELVEEN (ANP) - KLM vindt het nog "prematuur" om nu al te spreken van het beperken van het aantal vluchten komende zomer. Het is in eerste instantie aan Schiphol zelf om de bezettingsproblemen op te lossen, zegt de luchtvaartmaatschappij in een reactie op de excuses voor alle chaos op de luchthaven door Schipholbaas Dick Benschop.
Benschop stelde bij zijn knieval op dinsdag dat Schiphol het aantal vluchten wil gaan reguleren op basis van de hoeveelheid beschikbaar personeel. Met de mogelijke beperkingen moet worden voorkomen dat op het laatste moment vluchten worden geschrapt. Hoe dat precies in zijn werk moet gaan, zou Schiphol in gesprek met de maatschappijen en reisorganisaties gaan vastleggen.
Maar KLM, de grootste maatschappij op Schiphol, lijkt weinig in het voorstel te zien. Volgens KLM mag het schrappen van vluchten alleen in uitzonderlijke gevallen voorkomen. Dit mag niet de basis zijn van de oplossing die Schiphol voor de komende periode voor ogen heeft, geeft de maatschappij aan.
Bittere pil
"Niet alleen de meivakantie, maar de gehele komende zomerperiode, is voor veel mensen de eerste ‘normale’ vakantie na twee jaar corona", benadrukt KLM in een verklaring. "Het schrappen van vluchten zou voor hen een bittere pil betekenen. Dit is ook moeilijk te verkroppen voor de luchtvaart- en toerismesector als geheel, die eindelijk weer opkrabbelt na twee uitzonderlijk moeilijke jaren."
KLM wijst er verder op dat de beperkingen die Schiphol voor ogen heeft, in schril contrast staan met de verhoging van de havengelden die maatschappijen moeten betalen. "Het feit dat Schiphol coronaverliezen goeddeels voor rekening laat komen van luchtvaartmaatschappijen, terwijl KLM en haar klanten daar vervolgens slechtere dienstverlening voor terug krijgen, is onacceptabel."
Benschop zei dinsdag dat de luchthaven bereid is om de schade te vergoeden voor de luchtvaartmaatschappijen. Dat kost Schiphol naar verwachting enkele miljoenen euro's. Maar de forse verhoging van de havengelden op Schiphol is volgens Benschop geen punt van discussie. "Die is ingegaan en dat blijft zo."
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/AFP) - Een blauwvintonijn van 243 kilo is op de vismarkt in Tokio voor een recordbedrag van 510,3 miljoen yen (bijna 2,8 miljoen euro) verkocht. De vis, die werd gevangen voor de kust van Japan, is gekocht door Kiyoshi Kimura, de eigenaar van de restaurantketen Sushi Zanmai.
1 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.
13 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM en TUI voeren extra vluchten uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen, hebben de maatschappijen zondagmiddag laten weten. Zaterdag konden meerdere vluchten naar de Caribische eilanden niet doorgaan door de ontwikkelingen in Venezuela. Inmiddels zijn de reguliere vluchten hervat. De extra vluchten zijn bedoeld voor de duizenden reizigers die zaterdag niet konden worden meegenomen.
15 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk scherpt zijn controles op verschillende voedselimporten aan om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over deze Mercosur-overeenkomst, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.
15 uur geledenWENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van dit jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de olieproductie. Dat hebben afgevaardigden van de olielanden, waaronder Rusland en Saudi-Arabië, zondag besloten tijdens een onlinevergadering. Tussen de landen was ook weinig discussie; het overleg duurde minder dan tien minuten.
16 uur geleden