Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM hekelt voorstel Schiphol om vluchten in zomer te beperken

KLM hekelt voorstel Schiphol om vluchten in zomer te beperken

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vindt het nog "prematuur" om nu al te spreken van het beperken van het aantal vluchten komende zomer. Het is in eerste instantie aan Schiphol zelf om de bezettingsproblemen op te lossen, zegt de luchtvaartmaatschappij in een reactie op de excuses voor alle chaos op de luchthaven door Schipholbaas Dick Benschop.

Benschop stelde bij zijn knieval op dinsdag dat Schiphol het aantal vluchten wil gaan reguleren op basis van de hoeveelheid beschikbaar personeel. Met de mogelijke beperkingen moet worden voorkomen dat op het laatste moment vluchten worden geschrapt. Hoe dat precies in zijn werk moet gaan, zou Schiphol in gesprek met de maatschappijen en reisorganisaties gaan vastleggen.

Maar KLM, de grootste maatschappij op Schiphol, lijkt weinig in het voorstel te zien. Volgens KLM mag het schrappen van vluchten alleen in uitzonderlijke gevallen voorkomen. Dit mag niet de basis zijn van de oplossing die Schiphol voor de komende periode voor ogen heeft, geeft de maatschappij aan.

Bittere pil

"Niet alleen de meivakantie, maar de gehele komende zomerperiode, is voor veel mensen de eerste ‘normale’ vakantie na twee jaar corona", benadrukt KLM in een verklaring. "Het schrappen van vluchten zou voor hen een bittere pil betekenen. Dit is ook moeilijk te verkroppen voor de luchtvaart- en toerismesector als geheel, die eindelijk weer opkrabbelt na twee uitzonderlijk moeilijke jaren."

KLM wijst er verder op dat de beperkingen die Schiphol voor ogen heeft, in schril contrast staan met de verhoging van de havengelden die maatschappijen moeten betalen. "Het feit dat Schiphol coronaverliezen goeddeels voor rekening laat komen van luchtvaartmaatschappijen, terwijl KLM en haar klanten daar vervolgens slechtere dienstverlening voor terug krijgen, is onacceptabel."

Benschop zei dinsdag dat de luchthaven bereid is om de schade te vergoeden voor de luchtvaartmaatschappijen. Dat kost Schiphol naar verwachting enkele miljoenen euro's. Maar de forse verhoging van de havengelden op Schiphol is volgens Benschop geen punt van discussie. "Die is ingegaan en dat blijft zo."

Meer uit Financieel

Nvidia: 1 biljoen dollar uit geavanceerde chips tegen eind 2027

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.

12 minuten geleden
Duik van olieprijs duwt Wall Street omhoog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.

54 minuten geleden
Staking legt luchtverkeer op Berlijns vliegveld woensdag plat

BERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.

3 uur geleden
Duurder vast energiecontract blijft populairder dan voor oorlog

DEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.

4 uur geleden
Europese beurzen klimmen door dalende olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.

4 uur geleden
Vergelijker: spaarrente schiet omhoog naar 2,50 procent

EINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.

5 uur geleden
FNV: veel werknemers DHL Express hebben gestaakt

AMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.

6 uur geleden