Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM Groep wil stiller vliegen zonder vluchten te schrappen

KLM Groep wil stiller vliegen zonder vluchten te schrappen

AMSTELVEEN (ANP) - De KLM Groep heeft bij het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat een plan ingediend waarmee de geluidshinder van vliegtuigen wordt verminderd, zonder dat het aantal vluchten wordt verlaagd. Met die zienswijze denkt de groep op termijn de geluidshinder voor omwonenden verder terug te dringen dan wat de overheid voor ogen heeft.

Zo wil het ministerie dat de geluidshinder per november 2024 ‘s nachts met 15 procent wordt gereduceerd. Over de gehele dag is dat 20 procent. Dat eerste doel denkt de KLM Groep in 2024 te kunnen overstijgen, met een geluidsreductie van 18 procent. De doelstelling voor minder geluid over de gehele dag, verwacht de luchtvaartgroep echter niet voor de gestelde deadline te halen, maar pas in 2026.

Op termijn denkt de KLM Groep daarentegen dat zijn plannen op termijn meer effect sorteren dan de plannen van het ministerie van I&W. Dat wil de groep onder meer bereiken met het vernieuwen van de vloot, door stillere, schonere en zuinigere vliegtuigen aan te schaffen. Ook worden ideeën aangedragen hoe er stiller gevlogen kan worden. Daarnaast wil de KLM Groep ‘s nachts de meest stille vliegtuigen inzetten, om dan de geluidshinder voor omwonenden extra te reduceren.

Onder de KLM Groep vallen naast KLM ook Transavia, Martinair en KLM Cityhopper. Bij het opstellen van de zienswijze trok de groep op met andere sectorpartijen, te weten easyJet, TUI, Corendon en BARIN. Volgens de groep komt het maatregelenpakket dat daaruit is voortgekomen tegemoet aan de gestelde geluidsdoelstellingen van de overheid.

Meer uit Financieel

China hoopt dat Duitsland Nederland beweegt in Nexperia-kwestie

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.

27 minuten geleden
Microsoft investeert 10 miljard dollar in AI-datacenter Portugal

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.

4 uur geleden
Chinese exportdump komt volgens ECB niet door handelsoorlog

FRANKFURT (ANP/RTR) - Een zwakke binnenlandse vraag, en niet de Amerikaanse invoerheffingen, is de belangrijkste reden dat China overtollige producten tegen bodemprijzen op de Europese markt dumpt. Dat staat in een nieuwe studie van de Europese Centrale Bank (ECB).

4 uur geleden
Hof tikt EU op vingers over deel richtlijn minimumloon

LUXEMBURG (ANP/DPA) - Het Hof van Justitie van de Europese Unie heeft de EU op de vingers getikt over een deel van de richtlijn van het minimumloon. Niet de EU, maar de lidstaten stellen de lonen vast, ook het minimumloon. Enkele criteria die de EU in de richtlijn had vastgesteld, zijn in strijd met die bevoegdheid van lidstaten, stelt het hof.

4 uur geleden
OpenAI verliest Duitse rechtszaak over auteursrechten liedjes

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - Een Duitse rechtbank heeft dinsdag geoordeeld dat OpenAI auteursrechten heeft geschonden door het gebruik van songteksten. Auteursrechtenorganisatie Gema, die de schrijvers van meerdere Duitse liedjes vertegenwoordigt, had hierover een zaak aangespannen tegen de Amerikaanse maker van de populaire taalbot ChatGPT.

5 uur geleden
Nieuwe indoorpretparken van Netflix voorlopig alleen in VS

LOS GATOS (ANP) - Netflix wil meerdere indoorpretparken openen in de Verenigde Staten. Maar een Netflix House in andere landen zit er voorlopig niet in. Dat heeft marketingdirecteur Marian Lee van Netflix gezegd in een interview met het Franse persbureau AFP.

5 uur geleden
Burger King wil aantal restaurants in China meer dan verdubbelen

BEIJING (ANP/AFP) - Burger King wil het aantal restaurants in China komende jaren meer dan verdubbelen, heeft moederbedrijf Restaurant Brands International (RBI) aangekondigd. RBI verkoopt zijn meerderheidsbelang in de Chinese tak aan de Chinese investeerder CPE. Die samenwerking levert 350 miljoen dollar aan nieuwe investeringen op.

5 uur geleden