Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM: geen vluchten boven Iran en Irak na neerhalen vliegtuig

KLM: geen vluchten boven Iran en Irak na neerhalen vliegtuig

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappij KLM voerde geen vluchten meer uit in het luchtruim van Iran en Irak, nadat een toestel van Ukraine International Airlines (UIA) uit de lucht was geschoten. Dat heeft KLM laten weten aan het ANP in een reactie op Kamervragen van D66 en CDA.

In de nacht van 7 op 8 januari werd een vlucht van UIA kort na vertrek uit Teheran uit de lucht geschoten. Daarbij kwamen 176 mensen om het leven. De partijen willen opheldering van minister van Infrastructuur Cora van Nieuwenhuizen waarom KLM na de aanval in de regio bleef vliegen.

KLM legt uit dat minstens vijf kwartier voorafgaand aan de ramp de laatste vlucht van KLM uit het gebied weg was. De eerstvolgende vlucht die in de regio gepland stond, was in de loop van de ochtend op 8 januari. Voor die tijd besloot KLM "na een uitgebreide risicoanalyse" om niet langer boven Iran en Irak te vliegen.

Het Duitse Lufthansa zei vrijdag dat het zijn vluchten naar Teheran heeft opgeschort tot 28 maart. Daarmee verlengde de maatschappij een eerdere ban, waarbij de vluchten tot eind januari waren geschrapt. Lufthansa was de laatste tijd de enige grote Europese luchtvaartmaatschappij die nog op een Iraanse bestemming vloog.

Meer uit Binnenland

Neerslagtekort stijgt, maar nog geen sprake van droogteproblemen

LELYSTAD (ANP) - Het neerslagtekort in Nederland is sinds half mei gestegen tot iets boven het langjarig gemiddelde. In de komende twee weken gaat het weinig tot helemaal niet regenen en stijgen de temperaturen. Daardoor zal het neerslagtekort groter worden, verwacht de Landelijke Coördinatiecommissie Waterverdeling (LCW), maar er is nog geen sprake van droogteproblemen zoals omvangrijke sproeiverboden, verzilting, schade aan de natuur of snel afnemende waterkwaliteit.

16 minuten geleden
Waakhonden willen aangepast coronavaccin voor nieuwe boosterronde

AMSTERDAM/SOLNA (ANP) - De coronavaccins moeten in de komende maanden worden bijgewerkt, zodat ze beter beschermen tegen nieuwe subvarianten van het virus, zoals XBB. De vaccins kunnen dan worden gebruikt bij een nieuwe vaccinatieronde in het najaar. Dat zeggen de Europese gezondheidsdienst ECDC en de toezichthouder voor vaccins EMA.

19 minuten geleden
Politie houdt laatste verdachte aan voor mishandeling Bijlmer

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een twaalfde "en tevens laatste" verdachte aangehouden in het onderzoek naar de mishandeling waarbij iemand op het spoor werd geduwd bij station Bijlmer ArenA. Dat meldt de politie dinsdag. Het gaat om een 19-jarige man uit Zaandam.

22 minuten geleden
ProRail: onderzoek naar oorzaak treinstoring nog gaande

UTRECHT (ANP) - Het onderzoek naar de oorzaak van de IT-storing op de verkeersleidingspost van ProRail is dinsdagmiddag nog in volle gang. "We hebben wel het idee dat we steeds dichter bij de oorzaak van het probleem komen", laat een woordvoerder van de spoorwegbeheerder weten.

30 minuten geleden
Lading met Peruaanse avocado's bevat 130 kilo cocaïne

ROTTERDAM (ANP) - Tijdens een douanecontrole in Rotterdam is een partij van 130 kilo cocaïne gevonden die was verstopt in een container met avocado's. De container was afkomstig uit Peru, meldt het Openbaar Ministerie.

39 minuten geleden
OM eist weer levenslang voor moord op moeder, vrouw en kinderen

DEN BOSCH (ANP) - Ook in hoger beroep is dinsdag levenslang geëist tegen Onur K. (36) uit Etten-Leur. Hij wordt verdacht van het wurgen van zijn vrouw (31), zijn moeder (65) en zijn twee kinderen (2 en 6) in maart 2020.

54 minuten geleden
ANWB verwacht dit weekend drukte door Duitsers en zomers weer

DEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht dit weekend extra drukte op de weg door Duitse toeristen. Vanwege een feestdag in het land brengen veel Duitsers een lang weekend in Nederland door. Al vanaf donderdagochtend kunnen er files ontstaan. Ook het zomerse weer en evenementen zullen vanaf vrijdag voor drukte op de weg zorgen.

1 uur geleden