Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM: geen ruimte voor loonsverhoging in nieuwe cao's

KLM: geen ruimte voor loonsverhoging in nieuwe cao's

AMSTELVEEN (ANP) - KLM ziet geen ruimte voor loonsverhogingen in de nieuwe vast te leggen cao's. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door RTL Nieuws. KLM heeft al langer te maken met hoge kosten.

"Voorop staat dat we een goede cao voor onze collega's willen, die tegelijk recht doet aan de financiële situatie waarin KLM zich bevindt", laat de zegsvrouw weten. "Daarom hebben we aangegeven geen ruimte te zien voor loonsverhoging." Volgens haar zijn de lonen sinds 2019 bovendien al met 25 procent gestegen.

De gesprekken over de nieuwe cao's voor het grond-, cockpit- en cabinepersoneel gaan de komende weken van start. De bevriezing van de lonen werd voorgesteld in een brief die naar betrokken vakbonden is gestuurd. "We willen samen met hen oplossingen vinden die bijdragen aan een sterker en toekomstbestendig KLM voor ons allemaal", aldus de KLM-woordvoerster.

Kwartaalresultaten

Uit de kwartaalresultaten van KLM die begin deze maand werden gepubliceerd, kwam naar voren dat de operationele winst bij KLM flink is gedaald. Dat had onder andere te maken met hoge kosten die verband houden met onderhoud en een tekort aan piloten. Tegelijkertijd moet de luchtvaartmaatschappij rekening houden met hogere tarieven om gebruik te maken van luchthaven Schiphol.

Een maatregelenpakket dat in oktober werd gepresenteerd, moet het resultaat op korte termijn met 450 miljoen euro verbeteren. De maatregelen hebben onder meer betrekking op het terugdringen van het personeelstekort onder vliegers en technici. Zo kijkt KLM naar het verkorten of versnellen van opleidingen. Ook wordt onderzocht hoe onderhoud efficiënter gedaan kan worden.

Vakbonden willen nog niet reageren op het startvoorstel van KLM. Zo laat FNV weten "niet de gewoonte te hebben om cao-onderhandelingen te voeren via de media".

Meer uit Financieel

Politie start strafrechtelijk onderzoek naar cyberaanval Ahold

ZAANDAM (ANP) - De politie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de cyberaanval die de afgelopen tijd voor grote problemen zorgde bij Albert Heijn en andere ketens van winkelconcern Ahold Delhaize. Dat meldt een woordvoerder van de politie aan het ANP.

25 minuten geleden
KLM schrapt vrijdag en zaterdag klein aantal vluchten om wind

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft vrijdag twintig vluchten geannuleerd vanwege de harde wind in Nederland. Zaterdag komen er daar nog 22 bij, laat een woordvoerster weten.

30 minuten geleden
Moderna zakt verder op Wall Street na uitgelekte testresultaten

NEW YORK (ANP) - Moderna ging vrijdag 7,1 procent omlaag op de beurzen in New York. De farmaceut raakte een dag eerder al bijna 18 procent aan beurswaarde kwijt na uitgelekte resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Hoewel het vaccin, dat Moderna samen met branchegenoot Merck heeft ontwikkeld, het risico op terugkeer of overlijden door huidkanker flink verlaagt, bleven de resultaten achter bij de hoge verwachtingen van beleggers.

1 uur geleden
AH verwacht woensdag weer volledige boodschappenbezorging

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verwacht dat vanaf aankomende woensdag alle boodschappen weer bezorgd kunnen worden. De capaciteit is, na een cybersecurityincident van ongeveer twee weken geleden, nog niet terug op het oude niveau. Die ligt momenteel op een derde van normaal.

2 uur geleden
Eerste Russische diesel uit akkoord onderweg naar VS

PRIMORSK (ANP/RTR/AFP) - De eerste Russische diesel uit het akkoord tussen presidenten Vladimir Poetin en Donald Trump is onderweg naar de Verenigde Staten. De bijna 300.000 vaten werden donderdag in de Russische havenstad Primorsk op een middelgrote tanker geladen en zijn vrijdag onderweg naar New York, blijkt uit gegevens van databureaus Kpler en LSEG. De verwachting is dat de olie op 7 november in de VS aankomt.

4 uur geleden
Signalen misbruik PHP komen niet uit Nederland, zegt NCSC

DEN HAAG (ANP) - De signalen van mogelijk misbruik van de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP komen niet uit Nederland. Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ontving die signalen uit zijn internationale netwerk en onderzoekt die nu. Volgens een woordvoerder zijn er in Nederland zelf nog geen incidenten gemeld.

4 uur geleden
Heineken roept Britse horeca op in te spelen op afslankmedicijnen

LONDEN (ANP/RTR) - Heineken heeft Britse pubs opgeroepen om in te spelen op de populariteit van afslankmedicijnen, omdat ze anders te veel klandizie en omzet zullen mislopen. In een presentatie die is ingezien door persbureau Reuters erkent de brouwer dat de medicijnen een risico vormen voor de bierverkoop in de horeca.

5 uur geleden