KLM: geen ruimte voor loonsverhoging in nieuwe cao's
AMSTELVEEN (ANP) - KLM ziet geen ruimte voor loonsverhogingen in de nieuwe vast te leggen cao's. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door RTL Nieuws. KLM heeft al langer te maken met hoge kosten.
"Voorop staat dat we een goede cao voor onze collega's willen, die tegelijk recht doet aan de financiële situatie waarin KLM zich bevindt", laat de zegsvrouw weten. "Daarom hebben we aangegeven geen ruimte te zien voor loonsverhoging." Volgens haar zijn de lonen sinds 2019 bovendien al met 25 procent gestegen.
De gesprekken over de nieuwe cao's voor het grond-, cockpit- en cabinepersoneel gaan de komende weken van start. De bevriezing van de lonen werd voorgesteld in een brief die naar betrokken vakbonden is gestuurd. "We willen samen met hen oplossingen vinden die bijdragen aan een sterker en toekomstbestendig KLM voor ons allemaal", aldus de KLM-woordvoerster.
Kwartaalresultaten
Uit de kwartaalresultaten van KLM die begin deze maand werden gepubliceerd, kwam naar voren dat de operationele winst bij KLM flink is gedaald. Dat had onder andere te maken met hoge kosten die verband houden met onderhoud en een tekort aan piloten. Tegelijkertijd moet de luchtvaartmaatschappij rekening houden met hogere tarieven om gebruik te maken van luchthaven Schiphol.
Een maatregelenpakket dat in oktober werd gepresenteerd, moet het resultaat op korte termijn met 450 miljoen euro verbeteren. De maatregelen hebben onder meer betrekking op het terugdringen van het personeelstekort onder vliegers en technici. Zo kijkt KLM naar het verkorten of versnellen van opleidingen. Ook wordt onderzocht hoe onderhoud efficiënter gedaan kan worden.
Vakbonden willen nog niet reageren op het startvoorstel van KLM. Zo laat FNV weten "niet de gewoonte te hebben om cao-onderhandelingen te voeren via de media".
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.
45 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
1 uur geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
12 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
14 uur geleden