Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM: geen ruimte voor loonsverhoging in nieuwe cao's

KLM: geen ruimte voor loonsverhoging in nieuwe cao's

AMSTELVEEN (ANP) - KLM ziet geen ruimte voor loonsverhogingen in de nieuwe vast te leggen cao's. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door RTL Nieuws. KLM heeft al langer te maken met hoge kosten.

"Voorop staat dat we een goede cao voor onze collega's willen, die tegelijk recht doet aan de financiële situatie waarin KLM zich bevindt", laat de zegsvrouw weten. "Daarom hebben we aangegeven geen ruimte te zien voor loonsverhoging." Volgens haar zijn de lonen sinds 2019 bovendien al met 25 procent gestegen.

De gesprekken over de nieuwe cao's voor het grond-, cockpit- en cabinepersoneel gaan de komende weken van start. De bevriezing van de lonen werd voorgesteld in een brief die naar betrokken vakbonden is gestuurd. "We willen samen met hen oplossingen vinden die bijdragen aan een sterker en toekomstbestendig KLM voor ons allemaal", aldus de KLM-woordvoerster.

Kwartaalresultaten

Uit de kwartaalresultaten van KLM die begin deze maand werden gepubliceerd, kwam naar voren dat de operationele winst bij KLM flink is gedaald. Dat had onder andere te maken met hoge kosten die verband houden met onderhoud en een tekort aan piloten. Tegelijkertijd moet de luchtvaartmaatschappij rekening houden met hogere tarieven om gebruik te maken van luchthaven Schiphol.

Een maatregelenpakket dat in oktober werd gepresenteerd, moet het resultaat op korte termijn met 450 miljoen euro verbeteren. De maatregelen hebben onder meer betrekking op het terugdringen van het personeelstekort onder vliegers en technici. Zo kijkt KLM naar het verkorten of versnellen van opleidingen. Ook wordt onderzocht hoe onderhoud efficiënter gedaan kan worden.

Vakbonden willen nog niet reageren op het startvoorstel van KLM. Zo laat FNV weten "niet de gewoonte te hebben om cao-onderhandelingen te voeren via de media".

Meer uit Financieel

Meer luchtvaartpassagiers EU, Schiphol tweede drukste luchthaven

LUXEMBURG (ANP) - Het aantal luchtvaartpassagiers in de Europese Unie is vorig jaar gegroeid en Schiphol was de op een na drukste luchthaven. Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat waren er vorig jaar in totaal 1,1 miljard luchtvaartreizigers binnen de EU, een toename van meer dan 8 procent vergeleken met 2023.

1 uur geleden
Recordaandeel wind- en zonne-energie bij Duitse stroomopwekking

WIESBADEN (ANP/DPA) - De uitbreiding van windturbines en zonnepanelen heeft in Duitsland bijgedragen aan de opwekking van recordhoeveelheden hernieuwbare energie in juli, augustus en september. Volgens het Duitse statistiekbureau waren wind- en zonne-energie in het derde kwartaal goed voor een recordaandeel van 64,1 procent van de elektriciteitsopwekking.

1 uur geleden
Unilever zakt op Damrak na beursgang ijsjestak Magnum

AMSTERDAM (ANP) - Unilever stond maandag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten de beursintroductie van The Magnum Ice Cream Company (TMICC), de afgesplitste ijsjesdivisie van voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever (min 4 procent). Het aandeel Magnum noteerde op bijna 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro. Het bedrijf, waaronder ijsmerken vallen als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's, gaat ook naar de beurzen in Londen en New York.

3 uur geleden
Magnum-topman: denk dat ijs een echt volksaandeel kan worden

AMSTERDAM (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) denkt dat het aandeel van Magnum een echt "volksaandeel" kan worden. "Met een ijsbedrijf weet je precies wat je koopt", zei Magnum-baas Peter ter Kulve maandagochtend in aanloop naar het beursdebuut van de afgesplitste ijsjestak van Unilever op het Damrak.

4 uur geleden
Productie Duitse industrie sterker gegroeid dan verwacht

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de kwakkelende Duitse industrie is in oktober sterker gegroeid dan verwacht, wat een opsteker is voor de Duitse economie. Volgens het federale statistiekbureau Destatis groeide de industriële productie met 1,8 procent in vergelijking met een maand eerder.

4 uur geleden
ECB-lid Schnabel zegt 'klaar' te zijn om Lagarde op te volgen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is bereid om de functie van centralebankpresident over te nemen wanneer de termijn van Christine Lagarde over minder dan twee jaar afloopt. Schnabel werd in een interview gevraagd of het tijd is voor een Duitse om de ECB te leiden en of zij die persoon zou kunnen zijn. "Als ik gevraagd zou worden, zou ik er klaar voor zijn", antwoordde Schnabel.

4 uur geleden
China boekt recordhandelsoverschot ondanks zwakke export naar VS

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Chinese export is in november sterk hersteld na een onverwachte daling een maand eerder. Daardoor is het Chinese handelsoverschot dit jaar voor het eerst boven de grens van 1 biljoen dollar uitgekomen.

6 uur geleden