Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM: geen passagiers meer naar Schiphol vanaf Europese bestemmingen

KLM: geen passagiers meer naar Schiphol vanaf Europese bestemmingen

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM neemt op Europese vluchten met bestemming Schiphol op zaterdag geen passagiers meer mee. Dat gebeurt vanwege de drukte op de luchthaven, laat KLM weten in een verklaring.

De zogenoemde cityhoppers vliegen leeg terug naar Schiphol. De maatregel is in elk geval de hele zaterdag van kracht. "Op zondag kijken we verder", aldus een woordvoerster.

Het is niet duidelijk hoeveel vluchten leeg naar Schiphol vliegen. Ook is niet bekend om hoeveel passagiers het gaat die niet naar Schiphol kunnen vliegen. De passagiers die achterblijven op Europese bestemmingen moeten wachten totdat KLM een alternatieve vlucht voor ze heeft gevonden. Op z'n vroegst vliegen zij dan zondag naar Schiphol. Als een overnachting nodig is dan kunnen zij zelf een accommodatie zoeken en de kosten declareren bij KLM, aldus de zegsvrouw.

Domino-effect

Schiphol kampt met grote drukte dit pinksterweekend. Daarbovenop kwamen ongunstige weersomstandigheden en baanonderhoud, wat zaterdag zorgde voor een domino-effect en zorgde voor verstoringen. KLM heeft toen, op eigen initiatief besloten om geen passagiers meer mee terug te nemen, zegt een KLM-woordvoerster. De reden hiervoor is dat zogenoemde transferpassagiers op deze manier niet meer op het toch al drukke Schiphol belanden.

Eerder meldde KLM dat het dit weekend tot vijftig vluchten per dag annuleert. Daarmee wil de luchtvaartmaatschappij bijdragen aan "een beheersbare situatie op de luchthaven en in de eigen operatie", zo meldde het bedrijf vrijdag.

De extra maatregel moet ervoor zorgen dat gestrande passagiers zaterdag zoveel mogelijk alsnog kunnen vertrekken vanaf Schiphol. En ook dat KLM op zondag zoveel mogelijk vluchten kan uitvoeren.

Meer uit Financieel

Leiders IEA, IMF en Wereldbank praten maandag over Iranoorlog

PARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.

42 minuten geleden
Brazilië zet Chinese BYD op zwarte lijst na slavernijschandaal

SAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.

1 uur geleden
UMG wint in lagere AEX-index na overnamevoorstel Pershing Square

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.

3 uur geleden
Sterke groei nieuwe motorverkoop, occasions redelijk stabiel

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het eerste kwartaal van dit jaar met 19 procent gestegen tot 5931 exemplaren, een nieuw record. In dezelfde periode daalde het aantal verkochte gebruikte motorfietsen licht, tot 33.883 stuks. Dat maakte RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt, dinsdag bekend.

3 uur geleden
Fors meer nieuwe elektrische auto's verkocht in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.

5 uur geleden
Beurzen in New York openen lager na escalerende taal Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".

5 uur geleden
Duitse Commerzbank ziet geen basis voor deal met UniCredit

FRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.

5 uur geleden