Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM en Delta komen met vluchten met coronatests

KLM en Delta komen met vluchten met coronatests

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM en de Amerikaanse partner Delta Air Lines gaan vluchten van Atlanta naar Schiphol uitvoeren waarbij passagiers op corona worden getest. Alleen passagiers met een negatieve coronatest mogen daadwerkelijk mee met de vlucht. De test begint op 15 december en duurt in eerste instantie drie weken.

Voor reizigers vanuit Atlanta betekent de uitgebreide testperiode dat wanneer ze na aankomst op Schiphol negatief getest worden, ze niet langer in quarantaine hoeven te blijven. Die quarantaine gaat in zodra ze in Nederland aankomen, maar mag afgebroken worden als ze de negatieve uitslag krijgen van een hier afgenomen test.

Daarvoor moeten ze dan wel vijf dagen voor aankomst in Nederland een negatieve test hebben laten doen en vervolgens in zelfisolatie zijn gegaan. Voor het aan boord gaan in Atlanta moeten ze ook een snelle coronatest ondergaan.

Niet alle vluchten

Niet alle vluchten van Atlanta naar Schiphol vallen onder de proef. Er worden wekelijks vier vluchten aangewezen van de 21 die Delta en KLM uitvoeren. Het gaat daarbij om twee KLM-vluchten en twee vluchten van Delta.

Delta, KLM en Schiphol hebben de test opgezet met steun van de Nederlandse overheid. Tijdens de test en daarna wordt gekeken of mensen zich beter aan de quarantaineregels houden en of de test kan worden voortgezet. Het ministerie benadrukt dat het inreisverbod voor de Europese Unie voor niet-essentiële reizen van kracht blijft.

Meer uit Financieel

Stellantis is van plan honderden extra ingenieurs aan te nemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.

4 uur geleden
Apple spreekt van 'buitengewone' vraag naar opvouwbare iPhone

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.

5 uur geleden
Online boodschappen bestellen bij Belgisch Delhaize weer mogelijk

ASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.

7 uur geleden
Politico: Anthropic doet eigen voorstel voor AI-veiligheidswet

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.

8 uur geleden
IMF-leden: neem veerkracht van de economie niet voor lief

BANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.

10 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw in het rood door onzekerheid over AI

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.

20 uur geleden
Vat Brentolie op hoogste prijsniveau sinds mei

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.

21 uur geleden