
KLM eist van Schiphol dat zaken snel op orde zijn
AMSTELVEEN (ANP) - Schiphol moet zijn zaken snel op orde hebben. Dat vindt Marjan Rintel, topvrouw van KLM, de grootste gebruiker van de luchthaven. De schade voor de onderneming door de problemen op Schiphol zijn opgelopen tot 100 miljoen euro. Maar ook het personeel ondervindt hinder van de chaos, zo meldde ze aan BNR.
Schiphol maakte donderdag bekend de personeelsproblemen bij onder andere de security voorlopig nog niet opgelost te hebben. Daarom is luchtvaartmaatschappijen gevraagd om het aantal passagiers ook in de wintermaanden te reduceren.
Het probleem voor KLM is dat Schiphol een monopoliepositie heeft. "Het is niet zomaar even mogelijk de vliegtuigen van elders te laten vliegen", verduidelijkte een woordvoerder. Daarmee rest voor KLM niets meer dan druk zetten op Schiphol en diens aandeelhouders, waaronder de Nederlandse staat.
Maat vol
Voor Rintel is de maat vol. Ze eist dat Schiphol de regie neemt. Als voorbeeld noemt de KLM-topvrouw het gegeven dat beveiligingsbedrijven geen mensen zouden mogen aannemen die de Nederlandse taal niet machtig zijn maar bijvoorbeeld Engels spreken. Dit soort beperkingen zouden volgens haar opgelost moeten kunnen worden. "Maak je vijver groter", zo stelde ze. "Reizigers moeten ook weten waar ze aan toe zijn."
KLM maakte eerder al bekend de schade te zullen gaan verhalen op Schiphol. Daarover zullen gesprekken worden gevoerd. Volgen KLM is geen sprake van een vooropgezet plan plan op Schiphol om de luchtvaart te laten krimpen. Dat verwijt klonk eerder wel vanuit de reisbrancheorganisatie ANVR.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De regionale postbedrijven vinden de tegemoetkoming van het kabinet in de nieuwe postwet onvoldoende. Zij vrezen na vijf jaar geen gebruik meer te kunnen maken van de landelijke diensten van PostNL en spreken van oneerlijke concurrentie.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het aantal huizen dat in het Verenigd Koninkrijk te koop staat, loopt al ongeveer een jaar op, de langste periode in twee decennia. Dit maakte de Britse vastgoedbranchevereniging Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) bekend na onderzoek. De groei van het aanbod ligt inmiddels hoger dan tijdens de financiële crisis van 2009.
8 uur geledenZURICH (ANP/BLOOMBERG) - De Zwitserse branchevereniging voor goudraffinaderijen verzet zich tegen het verplaatsen van een deel van de goudproductie naar de VS. Daarmee willen de autoriteiten het handelstekort verkleinen en de onderhandelingen over invoerheffingen versoepelen, meldt de Neue Zürcher Zeitung.
11 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Denemarken heeft zijn groeiverwachting voor dit jaar ruimschoots gehalveerd door tegenvallende vooruitzichten voor farmareus Novo Nordisk, een van de belangrijkste bedrijven van het land. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken bevestigd. Persbureau Bloomberg meldde de verlaging van de groeiverwachting eerder deze week al op basis van overheidsdocumenten die het had ingezien.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaans hof van beroep heeft vrijdag geoordeeld dat de meeste importheffingen van president Donald Trump onwettig zijn. De rechter liet de tarieven wel tot zeker 14 oktober van kracht, zodat de regering-Trump de kans krijgt om beroep aan te tekenen bij het Hooggerechtshof.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De technologiegraadmeter Nasdaq in New York is vrijdag met een duidelijk verlies gesloten, mede onder druk van minnen voor computerproducent Dell Technologies en AI-chipconcern Nvidia. De twee bedrijven kwamen deze week met kwartaalcijfers naar buiten. Daarnaast ging de aandacht van beleggers op Wall Street uit naar gegevens over de inflatie, de consumentenbestedingen en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De hoorzitting bij een federale rechter in Washington over het ontslag van bestuurder Lisa Cook van de Amerikaanse centrale bank door president Donald Trump is voorbij. De rechter nam daarbij geen besluit over haar ontslag. Cook stapte naar de rechter om het ontslag bij de Federal Reserve door Trump aan te vechten.
1 dag geleden