KLM dreigt met juridische stappen om tariefsverhoging Schiphol
AMSTELVEEN (ANP) - Air France-KLM dreigt met juridische stappen tegen Schiphol, omdat de luchthaven zijn havengelden voor vliegtuigmaatschappijen in drie jaar met meer dan 40 procent wil verhogen. Volgens het luchtvaartconcern is dat "onredelijk en onaanvaardbaar", zeker omdat de sector een flinke klap heeft gekregen van de coronacrisis.
Met het tarievenvoorstel wil Schiphol volgens Air France-KLM de maatschappijen als het ware laten opdraaien voor de eigen schade ten gevolge van het wegblijven van passagiers. Dat zou volgens het concern niet eerlijk zijn, want de gehele luchtvaartsector heeft schade geleden als gevolg van de crisis.
"De verliezen voor luchtvaartmaatschappijen zijn enorm geweest. Zij proberen op dit moment het hoofd boven water te houden en zich langzaamaan weer te richten op herstel", schrijft de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie in een speciaal bericht aan Schiphol. Dat document is bedoeld om de luchthaven nog van gedachten te doen laten veranderen. Maar gebeurt dit niet, dan zegt Air France-KLM zich tegen de nieuwe tarieven te zullen verzetten.
Landingsrechten
Vanuit de luchtvaartbranche klinkt meer verzet tegen de gang van zaken op Schiphol en andere Nederlandse luchthavens. De internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA is een juridische procedure begonnen om onder een nieuwe regel bij de Nederlandse slotcoördinator ACNL uit te komen. Bij de toewijzing van de start- en landingsrechten voor komende zomer zou gebruik gemaakt worden van een door Schiphol opgestelde lijst met bestemmingen die prioriteit hebben. Maar de IATA stelt dat dit niet mag en in strijd is met Europese regels.
Bij Schiphol en ACNL was vrijdagavond niemand bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).
53 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft zijn orderboek vorig jaar hard zien groeien naar een nieuw record. Door de grote investeringen in Europa in herbewapening ontvangt het bedrijf veel opdrachten. Volgens Rheinmetall was het orderboek eind vorig jaar 63,8 miljard euro waard. Dat is een toename van 36 procent vergeleken met een jaar eerder.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De eerste tien dagen oorlog in het Midden-Oosten hebben de Europese belastingbetaler al "3 miljard euro extra aan import van fossiele brandstoffen gekost", stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. "Dat is de prijs van onze afhankelijkheid" van de import van energie, stelt ze in een toespraak in het Europees Parlement.
2 uur geleden