Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM doet 'klemmend beroep' op bonden om niet te staken

KLM doet 'klemmend beroep' op bonden om niet te staken

SCHIPHOL (ANP) - KLM doet een "klemmend beroep" op de vakbonden om weer terug aan de onderhandelingstafel te komen en niet te gaan staken. Hierover heeft de luchtvaartmaatschappij een brief gestuurd aan FNV en CNV.

"Hierin uiten wij onze zorgen over de signalen over een 24-uursstaking", aldus KLM. "Alleen samen komen we tot oplossingen die recht doen aan de belangen van alle medewerkers en die de toekomst van KLM veiligstellen."

FNV gaf eerder deze maand aan een staking van 24 uur te willen organiseren bij grondpersoneel van KLM. Vakbonden hadden de vliegmaatschappij een ultimatum gesteld om in te gaan op hun eisen voor een nieuwe cao voor de circa 14.000 werknemers die bijvoorbeeld bagage in- en uitladen of passagiers te woord staan. Het gaat bij FNV onder andere om een loonsverhoging die minstens gelijke tred houdt met de inflatie en een permanente zwaarwerkregeling.

Dergelijke staking

KLM waarschuwt dat een dergelijke staking zal zorgen voor "vele dagen aan hinder, annuleringen en extra kosten die in de tientallen miljoenen zullen lopen."

De luchtvaartmaatschappij wijst verder op de grote onzekerheden wereldwijd, waarbij conflicten oplaaien. "Op het moment van het schrijven van deze brief kan er al een nieuwe oorlog of conflict zijn uitgebroken. Handelstarieven drijven kosten op. We kunnen niet vliegen over Rusland. We hebben vorige week alle vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam moeten annuleren. De brandstofprijzen gaan door het dak", vervolgt KLM. Daarbij zijn de havengelden "extreem" gestegen.

De tekorten aan onderdelen, technici en piloten zijn er volgens KLM nog steeds. "De wereld staat meer en meer in brand. De kosten kunnen we nu niet nog verder laten oplopen."

Meer uit Financieel

Wall Street schudt angst voor escalatie Midden-Oosten van zich af

NEW YORK (ANP) - Wall Street ging maandag twijfelend van start, maar eindigde stevig in de plus. Beleggers beschouwden de Iraanse vergeldingsaanval op een Amerikaanse basis in Qatar als beperkt van aard en economisch irrelevant. De koersen gingen omhoog nadat Qatar had gemeld dat het de Iraanse aanvallen had onderschept zonder slachtoffers. Hierdoor gingen de olieprijzen, die de laatste tijd hard opliepen, scherp omlaag.

3 uur geleden
KLM: maatregelen al genomen, extra annuleringen niet nodig

SCHIPHOL (ANP) - KLM hoeft geen extra vluchten te annuleren door de luchtruimen die maandag in het Midden-Oosten zijn gesloten. "We hebben de afgelopen week al voorzorgsmaatregelen genomen", zegt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij.

3 uur geleden
KLM, Qatar Airways, Emirates en Etihad passen vliegschema's aan

SCHIPHOL (ANP) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen gaan hun vliegschema's aanpassen of hebben dat al gedaan, aldus een woordvoerder van Schiphol. Ze doen dit nu de Verenigde Arabische Emiraten, Qatar en Bahrein hun luchtruim hebben gesloten. Het gaat om KLM, Qatar Airways, Emirates en Etihad Airways. Ook Koeweit en Irak hebben hun luchtruim gesloten.

5 uur geleden
Grote oliebedrijven halen personeel weg uit Irak

BASRA (ANP/RTR) - De grote oliebedrijven Eni, BP en TotalEnergies, die olievelden exploiteren in Irak, hebben een aantal van hun buitenlandse medewerkers geëvacueerd. Dat meldt het door de Iraakse staat geleide Basra Oil Company maandag.

7 uur geleden
AEX stijgt ondanks spanningen Midden-Oosten, chipsector trekt kar

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, is maandag flink hoger geëindigd, ondanks de toegenomen spanningen in het Midden-Oosten. Beleggers voelden zich vooral gesterkt door hogere standen op de koersborden op Wall Street.

7 uur geleden
Voormalig Jumbo-topman Van Eerd: strafzaak heeft enorme impact

GRONINGEN (ANP) - Het strafrechtelijk onderzoek naar onder meer omkoping en witwassen heeft een "enorme impact" op voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. "Ik heb 25 jaar een van de grootste ondernemingen van Nederland aangestuurd en van de ene op de andere dag lag ik eruit omdat ik van mijn bed werd gelicht. Tot op de dag van vandaag begrijp ik er niks van dat ik in deze zaak zit", zei Van Eerd geëmotioneerd aan het einde van de eerste dag van de rechtszaak in Groningen.

8 uur geleden
Conflict in Midden-Oosten heeft geen invloed op vakantievraag

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisaties zien niet dat de oorlog tussen Israël en Iran invloed heeft op de vraag van vakantiegangers naar andere bestemmingen in het Midden-Oosten. Volgens reisbrancheorganisatie ANVR is er vooralsnog geen impact op de boekingen en de vraag naar bestemmingen als Egypte, Jordanië of Dubai.

9 uur geleden