Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM breidt aantal vluchten geleidelijk uit

KLM breidt aantal vluchten geleidelijk uit

SCHIPHOL (ANP) - De KLM is haar wereldwijde netwerk geleidelijk weer aan het opstarten en uitbreiden. Het streven is in juli zo’n 80 procent van het normale aantal Europese bestemmingen aan te vliegen en driekwart van de intercontinentale bestemmingen aan te doen. In augustus wordt dat opgevoerd naar respectievelijk circa 95 procent en 80 procent, meldt de KLM.

In de maand juli verwacht KLM 5000 Europese vluchten uit te voeren. De prognose voor augustus is 11.000. Intercontinentaal zullen dat er zo’n 1.900 in juli zijn en 2.100 in augustus. Op het ogenblik wordt bij ongeveer de helft van de intercontinentale vluchten alleen vracht vervoerd. De KLM verwacht door het versoepelen van reisrestricties met ingang van juli op een toenemend aantal intercontinentale vluchten ook weer passagiers te vervoeren.

De maatschappij zegt ervoor te kiezen eerst zo veel mogelijk bestemmingen op te starten. Daarna is het de bedoeling om de frequenties van de vluchten en de capaciteit uit te breiden.

Stilstand

Door de coronacrisis kwam in de maand april de vluchtoperatie van KLM vrijwel tot stilstand. Binnen Europa voerde het bedrijf in april nog slechts 1.116 vluchten uit, intercontinentaal waren dat er 612.

In de maanden juli en augustus van het recordjaar 2019 voerde KLM zo’n 22.000 vluchten uit.

Meer uit Financieel

Anthropic pleit voor 'pauzeknop' bij ontwikkeling van AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.

1 uur geleden
Europese nieuwsbedrijven klagen Google aan om technologiemisbruik

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.

1 uur geleden
Sportmerk Lululemon keldert op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

2 uur geleden
Werkgelegenheid VS groeit veel sterker dan verwacht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.

2 uur geleden
RVO-baas Abdeluheb Choho wordt topman uitkeringsinstantie UWV

DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV wordt per 1 september geleid door Abdeluheb Choho. Hij volgt Maarten Camps op die de organisatie na zes jaar gaat verlaten.

3 uur geleden
Verstoringen in Antwerpse haven door staking zeeloodsen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Meerdere schepen in de Antwerpse haven ondervinden vrijdag hinder van een staking van de Belgische zeeloodsen, specialisten die schippers adviseren bij het navigeren door bepaalde gebieden. Rond het middaguur hebben meerdere vertrekkende en aankomende schepen al vertragingen opgelopen.

4 uur geleden
Landal lijdt verlies door reorganisatiekosten na overname Roompot

AMSTERDAM (ANP) - Vakantieparkenuitbater Landal heeft ook vorig jaar met verlies afgesloten. Het bedrijf had na de samensmelting met Roompot hoge reorganisatiekosten en moest ook afschrijvingen doen op de waarde van sommige parken. Tegelijkertijd sneed het door private-equityinvesteerder KKR overgenomen bedrijf verder in de kosten en het personeelsbestand.

4 uur geleden