KLM blij met Schipholplannen in regeerakkoord
DEN HAAG (ANP) - KLM is blij met de plannen rondom Schiphol die in het regeerakkoord staan. Ook is de luchtvaartmaatschappij te spreken over het feit dat het "gelijke speelveld voorop" staat.
"Al ruim 100 jaar mag KLM bijdragen aan een sterk verbonden Nederland met de rest van de wereld. Iets wat we moeten koesteren en blijven verbeteren. KLM is blij om te zien dat deze vier partijen dat onderschrijven en de netwerkkwaliteit van Schiphol willen behouden", zegt de luchtvaartmaatschappij.
Ook wil KLM samen met iedereen in Den Haag "haar ambities verwezenlijken", zodat het voor omwonenden van Schiphol en het klimaat "ook beter" wordt. Dat gaat de luchtvaartmaatschappij naar eigen zeggen de komende jaren doen met schonere, stillere en zuiniger vliegtuigen.
'Belangrijk uitgangspunt'
Eerder op de dag zeiden omwonenden van Schiphol niet blij te zijn met de plannen. "Dit is weer oude wijn in nieuwe zakken", reageerde Jan Boomhouwer van de stichting Recht op Bescherming tegen Vlieghinder (RBV).
"Het gelijke speelveld staat voorop, volgens het hoofdlijnenakkoord. Dat is voor KLM ook een heel belangrijk uitgangspunt", stelt de luchtvaartmaatschappij. "Daar past wat KLM betreft niet een verhoging van de nationale vliegbelasting bij omdat vliegen er niet schoner en stiller van wordt, maar alleen duurder voor de reiziger. Hierdoor gaan passagiers omvliegen via andere luchthavens. En verplaatsen is niet verduurzamen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
2 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
4 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
6 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
7 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanaf vrijdag 1 mei, de dag dat het voor het eerst flink warm wordt, kunnen mensen weer op honderden locaties in natuurwater zwemmen die als schoon en veilig zijn bestempeld. Meteen bij aanvang van het zwemseizoen wordt bij enkele tientallen zwemlocaties al wel gewaarschuwd voor blauwalgen, onvoldoende waterkwaliteit of een bijzondere omstandigheid.
7 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
8 uur geleden