Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM biedt klanten weer geld terug

KLM biedt klanten weer geld terug

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat klanten van wie de vlucht de komende tijd geannuleerd wordt de mogelijkheid geven om geld terug te krijgen. Daarmee reageert de luchtvaartmaatschappij op de richtlijn van de Europese Commissie. Klanten moeten dan wel iets langer op hun geld wachten, waarschuwt KLM.

De mogelijkheid om een voucher te krijgen ter waarde van de geboekte vliegtickets blijft bestaan. KLM kondigt verder aan binnenkort met een plan te komen om de vouchers aantrekkelijker te maken. Voor mensen die al een voucher hebben, geldt het nieuwe beleid van gelijk geld terug krijgen niet, aldus een woordvoerster.

KLM moest sinds de start van grootschalige reisbeperkingen en -verboden tegen het coronavirus het merendeel van zijn vluchten annuleren. De gedupeerde reizigers kregen als tegemoetkoming vouchers. Als zo'n voucher niet of maar deels is gebruikt, kan het na twaalf maanden omgezet worden in geld.

Omstreden

Volgens Brussel, dat deze week over de kwestie een aanbeveling deed, zijn vouchers omstreden. Het Europese passagiersrecht schrijft voor dat een passagier moet kunnen kiezen tussen een omboeking of geld terug. Onder meer Nederland staat tijdelijk de uitgifte van vouchers toe omdat omboeken nagenoeg onmogelijk is en de luchtvaartmaatschappijen nauwelijks inkomsten hebben.

De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) gaat er nu wel weer op toezien dat consumenten hun geld terug kunnen vragen. Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) had eerder te kennen gegeven dat het toezicht hierop tot 30 juni niet hoefde. Daar komt ze nu dus op terug. Voor KLM was dit ook een extra reden om de komende tijd weer met geldteruggaranties te gaan werken bij geannuleerde vluchten.

Verder wijst KLM erop dat de situatie in de luchtvaart "nu iets meer" is gestabiliseerd. Steeds meer landen hebben Covid-19 grotendeels onder controle en versoepelen lockdownmaatregelen. Dat zorgt ervoor dat de luchtvaartmaatschappij weer voorzichtig naar meer bestemmingen begint te vliegen. Verder is KLM noodsteun vanuit de Nederlandse overheid toegezegd. Deze komt uit tussen 2 miljard en 4 miljard euro.

Meer uit Financieel

Mattel wint op Wall Street na overnamegeruchten

NEW YORK (ANP) - Speelgoedbedrijf Mattel hoorde donderdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat er belangstelling zou zijn voor een eventuele overname van de Barbie-maker. Mattel heeft onlangs de interesse gewekt van Authentic Brands Group, meldde de Wall Street Journal op basis van ingewijden. Dat is het Amerikaanse bedrijf achter merken als Reebok, Champion, Juicy Couture en Quiksilver.

10 minuten geleden
Bloomberg: Anthropic mikt op beursgang voor Thanksgiving

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic wil mogelijk al halverwege november naar de beurs, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Het bedrijf achter chatbot Claude had zijn beursplannen eerder uitgesteld.

1 uur geleden
Euronext-topman: kabinetsplannen ontmoedigen kleine beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De kabinetsplannen om kleine beleggers zwaarder te belasten, botsen met de Europese ambitie om juist meer mensen aan het beleggen te krijgen, vindt René van Vlerken, topman van beursuitbater Euronext. Dat is het bedrijf achter onder meer de Amsterdamse beurs.

1 uur geleden
Handelschef: EU wil gecoördineerde aanpak met VS over dieselprijs

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer gesproken over de krappe dieselvoorraden en hoge prijzen. Daarbij gaf hij aan dat Europa streeft naar een gecoördineerde aanpak om de prijzen te verlagen.

2 uur geleden
Hans Anders schort verkoop Meta-bril op om 'publieke discussie'

GORINCHEM (ANP) - Hans Anders heeft de verkoop van de AI- en camerabril van Meta voor onbepaalde tijd opgeschort, bevestigt een woordvoerder van de optiekketen na berichtgeving door het AD. Aanleiding is de "publieke en politieke discussie over slimme brillen" en "de vragen die daarbij spelen over de voorwaarden waaronder deze technologie kan worden gebruikt".

3 uur geleden
Sleijpen: economische impact klimaatverandering niet te ontkennen

FRANKFURT (ANP) - Het is niet langer mogelijk om de economische impact van klimaatverandering te ontkennen, zei president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) tijdens een toespraak in Frankfurt. "We zien het, we voelen het, we kunnen het meten. Dat heeft niets met ideologie te maken, dat is de realiteit."

4 uur geleden
Forse min voor Amsterdamse beurs na stijging olieprijzen en rente

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een fors verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren aanzienlijke minnen te zien, na een verdere stijging van de olieprijzen en de rentes. Beleggers maken zich al een tijdlang zorgen over de door de Iranoorlog gestegen energieprijzen, omdat die de inflatie en leenkosten kunnen stuwen.

4 uur geleden