KLM biedt klanten weer geld terug
AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat klanten van wie de vlucht de komende tijd geannuleerd wordt de mogelijkheid geven om geld terug te krijgen. Daarmee reageert de luchtvaartmaatschappij op de richtlijn van de Europese Commissie. Klanten moeten dan wel iets langer op hun geld wachten, waarschuwt KLM.
De mogelijkheid om een voucher te krijgen ter waarde van de geboekte vliegtickets blijft bestaan. KLM kondigt verder aan binnenkort met een plan te komen om de vouchers aantrekkelijker te maken. Voor mensen die al een voucher hebben, geldt het nieuwe beleid van gelijk geld terug krijgen niet, aldus een woordvoerster.
KLM moest sinds de start van grootschalige reisbeperkingen en -verboden tegen het coronavirus het merendeel van zijn vluchten annuleren. De gedupeerde reizigers kregen als tegemoetkoming vouchers. Als zo'n voucher niet of maar deels is gebruikt, kan het na twaalf maanden omgezet worden in geld.
Omstreden
Volgens Brussel, dat deze week over de kwestie een aanbeveling deed, zijn vouchers omstreden. Het Europese passagiersrecht schrijft voor dat een passagier moet kunnen kiezen tussen een omboeking of geld terug. Onder meer Nederland staat tijdelijk de uitgifte van vouchers toe omdat omboeken nagenoeg onmogelijk is en de luchtvaartmaatschappijen nauwelijks inkomsten hebben.
De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) gaat er nu wel weer op toezien dat consumenten hun geld terug kunnen vragen. Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) had eerder te kennen gegeven dat het toezicht hierop tot 30 juni niet hoefde. Daar komt ze nu dus op terug. Voor KLM was dit ook een extra reden om de komende tijd weer met geldteruggaranties te gaan werken bij geannuleerde vluchten.
Verder wijst KLM erop dat de situatie in de luchtvaart "nu iets meer" is gestabiliseerd. Steeds meer landen hebben Covid-19 grotendeels onder controle en versoepelen lockdownmaatregelen. Dat zorgt ervoor dat de luchtvaartmaatschappij weer voorzichtig naar meer bestemmingen begint te vliegen. Verder is KLM noodsteun vanuit de Nederlandse overheid toegezegd. Deze komt uit tussen 2 miljard en 4 miljard euro.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën komt niet met een onafhankelijk alternatief voor de Stichting Tuchtrecht Banken (STB). Na de ministerraad zei minister Eelco Heinen het te betreuren dat de stichting stopt. De sector komt met een nieuw initiatief en "dat vind ik heel belangrijk". De VVD-bewindsman wil dat eerst een kans geven.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Banken kunnen zelf het tuchtrecht ontwikkelen waaraan bankmedewerkers zich moeten houden, zegt een woordvoerder van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB). De brancheorganisatie reageert op het nieuws dat de stichting die het tuchtrecht toepast volgend jaar stopt uit onvrede over de opstelling van banken. Volgens de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) is het een vergissing geweest om de organisatie van het tuchtrecht aan banken zelf over te laten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het grote Duitse chemieconcern BASF heeft een overnamevoorstel gedaan aan zijn Duitse branchegenoot Evonik Industries. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Ook de grootste aandeelhouder van Evonik is benaderd door BASF over een overnamebod.
1 uur geledenFLENSBURG (ANP) - Wereldwijd moeten bijna 2,9 miljoen auto's van Volkswagen en Audi terug naar de garage vanwege het risico op een defect aan het stuur. In honderdduizenden wagens zit een schroef die door corrosie kan afbreken, wat gevaarlijke problemen met de besturing van de auto kan veroorzaken. Vooralsnog zijn er geen ongelukken bekend door het probleem.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stichting achter het tuchtrecht dat het vertrouwen in de financiële sector moest vergroten, stopt ermee. Volgens de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) frustreren banken elke verbetering van het tuchtrecht. De organisatie beëindigt daarom de samenwerkingsovereenkomst met de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB).
3 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft een volgende stap gezet in het opnieuw opstarten van een stilgelegde kerncentrale. De regering heeft daarvoor een voorlopig plan goedgekeurd. Het eiland, waar de grootste chipproducent ter wereld zit, streeft naar grotere energiezekerheid.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol zoekt bouw- en onderhoudspartners voor het onderhoud en de renovatie van de luchthaven. De komende tien jaar steekt Schiphol miljarden in vernieuwing.
4 uur geleden