KLM biedt excuses aan in Zuid-Korea om coronabriefje
AMSTELVEEN (ANP/RTR) - KLM heeft in Zuid-Korea excuses aangeboden om een briefje dat cabinepersoneel op een toilet in een vliegtuig had geplakt. Daar was beroering om ontstaan in het Aziatische land omdat het racistisch zou zijn. De hashtag BoycottKLM was enige tijd trending op Twitter in het land.
Cabinepersoneel had maandag op een vlucht van Schiphol naar Seoul één toilet aan boord voor eigen gebruik gereserveerd uit angst voor het nieuwe coronavirus. Dat was echter gedaan met een briefje dat alleen in het Koreaans was opgesteld. Een foto daarvan werd op sociale media gezet en zorgde daar voor veel ophef. Ook het Zuid-Koreaanse ministerie van Transport waarschuwde KLM al.
Uiteindelijk besloot KLM het boetekleed aan te trekken. Op een persconferentie in de Koreaanse hoofdstad boog een aantal managers het hoofd en verontschuldigde zich. De luchtvaartmaatschappij zegt beschuldigingen van discriminatie "uiterst serieus" te nemen, maar geeft aan dat daar in dit geval geen sprake van was. "Dit is een menselijke fout en het was zeker niet de bedoeling van de crew om te discrimineren." Het cabinepersoneel zou een Engelse tekst hebben toegevoegd nadat reizigers hadden geklaagd.
Ook de Nederlandse ambassadeur in Zuid-Korea heeft aan transportminister Kim Hyun-mee aangegeven dat het incident te betreuren was.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Gemeenten houden terecht rekening met de kosten van parkeerapps en -automaten bij het vaststellen van parkeerboetes. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag geoordeeld. Een automobilist was in cassatie gegaan bij de hoogste rechter, omdat hij vond dat zijn boete niet mocht bestaan uit een naheffing van ruim 65 euro, naast de 2 euro aan niet-betaald parkeergeld.
30 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Door een staking bij de Belgische spoorvervoerder NMBS rijden er komende week minder treinen tussen Nederland en België. Op zondag 25 januari om 22.00 uur leggen werknemers hun werk neer tot vrijdag op hetzelfde tijdstip.
39 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse toezichthouder Ofcom stelt een onderzoek in naar Meta Platforms, moederbedrijf van Facebook en WhatsApp. De toezichthouder heeft aanwijzingen dat het bedrijf van Mark Zuckerberg niet alle informatie heeft overhandigd bij een eerder onderzoek van Ofcom.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige wereldorde verandert, maar dat is geen breuk. Dit zei Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), vrijdag tijdens een paneldiscussie over de vooruitzichten voor de wereldeconomie op het World Economic Forum (WEF) in Davos.
2 uur geledenEMMEN (ANP) - De aangekondigde staking bij de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior is op het laatste moment afgeblazen. Vakbond FNV meldt dat dit komt omdat er een verbeterd voorstel is voor een nieuwe cao.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft onder meer vanwege de snelheid gekozen voor een beursgang in Amsterdam. Aan het Damrak waren de regels het gunstigst voor een snelle notering, vertelt financieel topman Zdenek Jurak vlak na het beursdebuut tegen het ANP. Het tempo was belangrijk om de kans te vergroten dat de vraag naar defensieaandelen nog steeds zo groot mogelijk zou zijn. De populariteit is nu hoog door de grote geopolitieke spanningen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Czechoslovak Group (CSG) is vrijdag hoger geopend op de eerste handelsdag van het Tsjechische defensiebedrijf op de Amsterdamse beurs. Het aandeel CSG opende op 32 euro. In de afgelopen dagen werden de aandelen al aangeboden aan pensioenfondsen en andere grote investeerders zoals vermogensbeheerders tegen een vaste prijs van 25 euro per stuk.
5 uur geleden