Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM biedt alle gedupeerde reizigers omboekingsvoorstel na storing

KLM biedt alle gedupeerde reizigers omboekingsvoorstel na storing

DEN HAAG (ANP) - KLM heeft alle passagiers die door de wereldwijde computerstoring hun vlucht met de luchtvaartmaatschappij geannuleerd zagen worden inmiddels een omboekingsvoorstel gedaan voor de komende dagen. Dat laat een woordvoerster van KLM weten. Ze kan niet zeggen hoeveel KLM-passagiers de dupe werden van de storing.

KLM schrapte op vrijdag, toen de storing plaatsvond, 155 vluchten. Zaterdag annuleerde de luchtvaartmaatschappij nog eens zes vluchten in de nasleep. Zondag zijn geen vluchten meer geschrapt die verband houden met de computerstoring, meldt de woordvoerster.

Door de storing staakte KLM op vrijdag grotendeels de operatie. Ook riep de luchtvaartmaatschappij passagiers die dag op niet naar Schiphol te komen als hun vlucht geannuleerd was of ernstige vertraging had. Bij luchthavens en maatschappijen wereldwijd leidde de storing tot problemen. De storing vond plaats op een ongunstig moment, want door de zomervakanties in Europa is er topdrukte bij luchtvaartmaatschappijen.

Vrijdag zei KLM "alles op alles" te zetten om te proberen voor alle reizigers het ticket om te boeken naar de komende dagen. Dat zou nog bemoeilijkt kunnen worden omdat het zomervakantie is, maar is dus inmiddels gelukt. Passagiers krijgen geen compensatie, omdat in dit geval sprake is van overmacht bij de luchtvaartmaatschappij, zei KLM eerder al.

Meer uit Binnenland

Kinderen moeten beter leren spreken en luisteren, vindt inspectie

DEN HAAG (ANP) - Kinderen op basisscholen zouden meer les moeten krijgen in het voeren van gesprekken, dus in het spreken met en luisteren naar anderen. Dat adviseert de Inspectie van het Onderwijs.

52 minuten geleden
Meer Nederlanders wantrouwen online-informatie

DEN HAAG (ANP) - Meer Nederlanders wantrouwen informatie op het internet. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal 72 procent van de 5000 Nederlanders die meededen aan het onderzoek naar ICT-gebruik zegt dat ze informatie tegenkomen die volgens hen niet klopt. Twee jaar eerder was dat 67 procent en in 2021 nog 63 procent. Vooral berichten op sociale media roepen twijfel op.

55 minuten geleden
Nederlanders doneren 1,2 miljoen aan giro 7244, meldt Rode Kruis

DEN HAAG (ANP) - In ruim een week tijd hebben Nederlanders 1,2 miljoen euro gedoneerd aan giro 7244, meldt het Rode Kruis donderdag. De hulporganisatie riep het gironummer vorige week maandag in het leven wegens "het historisch hoge aantal conflicten in de wereld".

1 uur geleden
Onderzoek: Tata-deal trekt overheid in subsidiefuik van miljoenen

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.

4 uur geleden
Rekenkamer: minister had te weinig zicht op WIA-problematiek

DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.

15 uur geleden
Rechtbank wil alles over FIOD-werkwijze weten in mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.

16 uur geleden
Dordrechts Museum verwerft 'sleutelwerk' van Marlene Dumas

DORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.

17 uur geleden