Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM-baas levert 20 procent van zijn loon in

KLM-baas levert 20 procent van zijn loon in

AMSTERDAM (ANP) - KLM-baas Pieter Elbers levert voor de rest van dit jaar een vijfde van zijn vaste salaris in. Dat heeft hij tijdens de aandeelhoudersvergadering van de maatschappij laten weten. Volgens Elbers vraagt de crisis om extra inspanningen van iedereen binnen het bedrijf.

De impact van het coronavirus op KLM is volgens Elbers ongekend groot. "Niemand heeft de crisis waarin we nu zitten, kunnen voorzien en de ontwikkelingen hebben zich afgelopen weken in snel tempo opgevolgd", aldus de KLM-baas. "Inmiddels is duidelijk dat de gevolgen van Covid-19 niet alleen groot zijn, maar ook langer zullen duren."

De laatste tijd was nogal wat te doen over de beloningen bij KLM en moedermaatschappij Air France-KLM. Eerder stond het langetermijnbeloningsbeleid op de agenda. De langetermijnbonus van Elbers zou omhoog gaan van 75 procent naar maximaal 100 procent van zijn basissalaris. Elbers had eerder al aangegeven afstand te doen van zijn bonus voor 2020.

Onrust

Maar vanwege de onrust die is ontstaan door het voorstel werd het punt over het beloningsbeleid van de agenda gehaald. Minister van Financiën Wopke Hoekstra was op z'n zachtst gezegd niet blij met de beoogde wijziging van het beleid, gelet ook op de noodsteun die KLM waarschijnlijk ontvangt om de crisis door te komen.

De kans dat Elbers dit jaar daadwerkelijk een hogere bonus zou krijgen was overigens al nul. De betaling van winstdeling en bonussen is bij KLM vanwege de coronacrisis tot nader order uitgesteld. Ook van salarisverhogingen was al afstand gedaan door de directie. Verder keert KLM vrijwel geen dividend uit. De 20 miljoen euro die KLM over zou maken naar Parijs wordt niet uitgekeerd, zo werd bekend. Van de winst van 449 miljoen euro van KLM vorig jaar wordt 429 miljoen euro toegevoegd aan de algehele reserves.

Noodsteun

Woensdag zorgde de beoogde bonus van Air France-KLM-topman Ben Smith, als het hem lukt steun los te krijgen van de Franse en Nederlandse overheid, en verdere integratie tussen KLM en Air France te realiseren, voor gefronste wenkbrauwen. Hoekstra noemde de bonus voor de topman van Air France-KLM "niet te verenigen met steun van de belastingbetaler". Smith kondigde donderdag aan afstand te doen van zijn bonus voor 2020.

Air France-KLM heeft het door de coronacrisis net als branchegenoten ongekend zwaar. De luchtvaartmaatschappij heeft bij Nederland en Frankrijk, de andere belangrijke aandeelhouder, aangeklopt voor noodsteun. Daarbij gaat het mogelijk om een bedrag van 10 miljard euro. Vooral de onderhandelingen met Nederland laten volgens Air France-KLM langer op zich wachten.

Meer uit Financieel

Rusland bereid Europa olie te leveren in sterk verstoorde markt

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.

41 minuten geleden
FNV: werknemers spoeddienst DHL gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.

54 minuten geleden
AEX-index herstelt zich van fors verlies bij opening

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.

1 uur geleden
Hongarije legt maximumprijzen op voor benzine en diesel

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stelt een maximumprijs op autobrandstoffen in vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán maandag gezegd. Volgens hem wordt de benzineprijs gemaximeerd op 595 forint per liter, omgerekend ongeveer 1,50 euro. Op diesel komt een maximumprijs van 615 forint per liter (1,62 euro).

1 uur geleden
G7 besluit nog niet over vrijgave noodvoorraden olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De G7 heeft nog geen besluit genomen over een wereldwijde vrijgave van noodvoorraden van olie. Dit meldde de Franse minister van Financiën Roland Lescure maandag na een onlinebijeenkomst hierover.

2 uur geleden
Europese Commissie overweegt vrijgeven van oliereserves

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt de oliereserves vrij te geven die EU-landen moeten aanhouden. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) maandag voor de vergadering met de EU-ministers van Financiën. Er komt dan weer meer olie op de markt, wat de prijs kan drukken, zo is de gedachte.

2 uur geleden
Live Nation treft schikking met VS over Ticketmaster

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment en dochterbedrijf Ticketmaster hebben een schikking getroffen met de mededingingsautoriteiten in de Verenigde Staten, zo maakte het Amerikaanse ministerie van Justitie maandag bekend.

3 uur geleden