KLM-baas levert 20 procent van zijn loon in
AMSTERDAM (ANP) - KLM-baas Pieter Elbers levert voor de rest van dit jaar een vijfde van zijn vaste salaris in. Dat heeft hij tijdens de aandeelhoudersvergadering van de maatschappij laten weten. Volgens Elbers vraagt de crisis om extra inspanningen van iedereen binnen het bedrijf.
De impact van het coronavirus op KLM is volgens Elbers ongekend groot. "Niemand heeft de crisis waarin we nu zitten, kunnen voorzien en de ontwikkelingen hebben zich afgelopen weken in snel tempo opgevolgd", aldus de KLM-baas. "Inmiddels is duidelijk dat de gevolgen van Covid-19 niet alleen groot zijn, maar ook langer zullen duren."
De laatste tijd was nogal wat te doen over de beloningen bij KLM en moedermaatschappij Air France-KLM. Eerder stond het langetermijnbeloningsbeleid op de agenda. De langetermijnbonus van Elbers zou omhoog gaan van 75 procent naar maximaal 100 procent van zijn basissalaris. Elbers had eerder al aangegeven afstand te doen van zijn bonus voor 2020.
Onrust
Maar vanwege de onrust die is ontstaan door het voorstel werd het punt over het beloningsbeleid van de agenda gehaald. Minister van Financiën Wopke Hoekstra was op z'n zachtst gezegd niet blij met de beoogde wijziging van het beleid, gelet ook op de noodsteun die KLM waarschijnlijk ontvangt om de crisis door te komen.
De kans dat Elbers dit jaar daadwerkelijk een hogere bonus zou krijgen was overigens al nul. De betaling van winstdeling en bonussen is bij KLM vanwege de coronacrisis tot nader order uitgesteld. Ook van salarisverhogingen was al afstand gedaan door de directie. Verder keert KLM vrijwel geen dividend uit. De 20 miljoen euro die KLM over zou maken naar Parijs wordt niet uitgekeerd, zo werd bekend. Van de winst van 449 miljoen euro van KLM vorig jaar wordt 429 miljoen euro toegevoegd aan de algehele reserves.
Noodsteun
Woensdag zorgde de beoogde bonus van Air France-KLM-topman Ben Smith, als het hem lukt steun los te krijgen van de Franse en Nederlandse overheid, en verdere integratie tussen KLM en Air France te realiseren, voor gefronste wenkbrauwen. Hoekstra noemde de bonus voor de topman van Air France-KLM "niet te verenigen met steun van de belastingbetaler". Smith kondigde donderdag aan afstand te doen van zijn bonus voor 2020.
Air France-KLM heeft het door de coronacrisis net als branchegenoten ongekend zwaar. De luchtvaartmaatschappij heeft bij Nederland en Frankrijk, de andere belangrijke aandeelhouder, aangeklopt voor noodsteun. Daarbij gaat het mogelijk om een bedrag van 10 miljard euro. Vooral de onderhandelingen met Nederland laten volgens Air France-KLM langer op zich wachten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten zijn de eerste handelsdag van de verkorte beursweek met flinke koerswinsten geëindigd. Beleggers voelden zich gesterkt door een onderbreking van de vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran. De handel verliep echter zeer grillig, waarbij de beursgraadmeters grote schommelingen lieten zien.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Gevoelige lijsten met onderdelen en leveranciers, evenals foto's van de nog niet aangekondigde iPhone 18 Pro-modellen van Apple, zijn op het dark web verschenen. De bestanden zijn geplaatst door de ransomwaregroep die eerder gegevens stal bij Tata Electronics, een Indiase toeleverancier van Apple. Dat bericht persbureau Reuters op basis van documenten en een bron die bekend is met de zaak.
3 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Reclame voor snelwisselende mode van Chinese webwinkels zoals Shein, Temu en AliExpress wordt binnenkort verboden in Frankrijk. Dat volgt op een stemming in de Senaat, die een wetsvoorstel aannam om deze als milieuschadelijk beschouwde praktijk terug te dringen.
3 uur geledenMENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Gebruikers van WhatsApp kunnen straks een gebruikersnaam kiezen voor hun account. Die verandering moet de privacy vergroten, doordat mensen met elkaar in contact kunnen komen zonder hun telefoonnummer te hoeven delen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Chinese handelsminister Wang Wentao gesproken over de handelsbalans tussen de Europese Unie en China. Hij zei na afloop van het gesprek dat de status quo "geen optie" is, omdat die balans op dit moment niet in evenwicht is.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, liet maandag herstel zien na de verliezen van vorige week. Techinvesteerder Prosus ging aan kop met een koerswinst van meer dan 3 procent. Daarmee maakte het de verliezen van de afgelopen tijd deels goed.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft aan Nederland laten weten dat het mogelijk in overtreding is met EU-regels voor internationaal treinverkeer vanwege de dominante positie van de NS. Dat meldt de Europese Commissie, het dagelijkse bestuur van de EU, maandag.
7 uur geleden