KLM-baas Elbers: heropening VS wordt kantelpunt voor KLM
DEN HAAG (ANP) - De heropening van de Verenigde Staten voor gevaccineerde reizigers vanuit de Europese Unie is een kantelpunt voor luchtvaartmaatschappij KLM. Daarmee kan de bezetting van de vliegmaatschappij weer op 70 tot 80 procent uitkomen, zegt topman Pieter Elbers in een interview met De Telegraaf.
Volgens Elbers heeft de door de overheid ingestelde quarantaineplicht voor Amerikanen KLM wel geld gekost en "voor veel verwarring gezorgd bij klanten". In vluchten naar Aziƫ en Zuid-Amerika zegt Elbers ook weer beweging te zien. "De wereld gaat weer voorzichtig open."
Vanaf begin november kunnen gevaccineerde Europeanen alsook Britten waarschijnlijk weer langeafstandsvluchten maken naar de Verenigde Staten. Dat maakte het Witte Huis onlangs bekend, maar weigerde nog een specifieke datum voor de heropening te noemen. De Verenigde Staten is een van de belangrijkste markten voor KLM. Sinds de bekendmaking van de heropening merkte luchtvaartonderneming Air France-KLM al een aantrekkende vraag naar vluchten naar de VS, met name voor de kerstperiode.
Afreizen naar de VS is momenteel vrijwel onmogelijk voor mensen die geen Amerikaans paspoort of verblijfsvergunning hebben. Maar het strenge reisbeleid dat aan het begin van de coronapandemie werd ingevoerd, wordt door het Witte Huis versoepeld. Reizigers moeten zich na aankomst straks wel laten testen en een mondkapje dragen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers ervaren geen of nauwelijks gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten en de geopolitieke spanningen en handelsmaatregelen als gevolg. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK) op basis van onderzoek onder 530 ondernemers. Bijna de helft van hen laat weten dat de internationale ontwikkelingen weinig invloed hebben op hun bedrijf.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers ervaren geen of nauwelijks gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten en de geopolitieke spanningen en handelsmaatregelen als gevolg. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK) op basis van onderzoek onder 530 ondernemers. Bijna de helft van hen laat weten dat de internationale ontwikkelingen weinig invloed hebben op hun bedrijf.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten gaan een invoerheffing van 50 procent opleggen op verschillende Canadese producten. Dat meldt het Witte Huis maandag.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York stonden maandag onder druk door zorgen over een verdere escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarbij deden beleggers het voorzichtig aan in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten van technologiebedrijven later deze week. De koersen gingen over een breed front omlaag, terwijl de olieprijzen opliepen.
4 uur geledenHANGZHOU (ANP/RTR) - AliExpress, onderdeel van het Chinese Alibaba, gaat in beroep tegen de boete van 550 miljoen euro die de Europese Commissie maandag heeft opgelegd. "Wij zijn verrast door het besluit van de EU en de onevenredige boete, en wij zijn het er niet mee eens", meldt de Chinese webwinkel.
5 uur geledenSACRAMENTO (ANP/RTR) - Twaalf Amerikaanse staten hebben maandag bij de rechter een tijdelijke opschorting van de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount afgedwongen. De staten voerden aan dat het laten doorgaan van het samengaan van de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns de concurrentie onherstelbaar zou schaden.
6 uur geledenNAARDEN (ANP) - Een opleving van de verkoop van warmtepompen is de afgelopen maanden uitgebleven. Dit verwachtte de Vereniging Warmtepompen wel door de gestegen gasprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De verkoop van warmtepompen liet in het eerste halfjaar een "bescheiden" groei van 6 procent zien, maakte de vereniging maandag bekend.
8 uur geleden