KLM-baas: begrip voor vertrek Benschop gelet op chaos
AMSTELVEEN (ANP) - KLM-baas Marjan Rintel heeft begrip voor het besluit van Dick Benschop om op te stappen als baas van luchthaven Schiphol. Ze wijst daarbij op de voortdurende chaos op de luchthaven, meldt ze in een korte verklaring. "In het belang van onze klanten verwacht ik dat er snel en adequaat orde op zaken wordt gesteld", stelt ze.
KLM werd als grootste gebruiker van Schiphol hard geraakt door de ingrepen om de drukte op de luchthaven tegen te gaan. De luchthaven schrapte tientallen vluchten om de reizigersstroom op Schiphol beheersbaar te houden. Rintel zei eerder al te verwachten dat de personeelstekorten in de luchtvaart nog lang te merken zullen zijn.
Rintel kwam afgelopen zomer aan het roer te staan van KLM. Ze bood eerder al haar excuses aan aan reizigers die de afgelopen periode last hebben gehad van vertragingen, annuleringen, kwijtgeraakte bagage en lange wachttijden op vliegvelden. Ze zei dat KLM haar uiterste best zal doen om het vertrouwen van getroffen reizigers terug te winnen.
Prijsvechter easyJet, ook een grote gebruiker van Schiphol, zegt te hebben kennisgenomen van het vertrek van Benschop. "Onze focus blijft liggen op de samenwerking met Schiphol om de operatie op de luchthaven en daarmee de ervaring van onze passagiers te verbeteren, en we kijken ernaar uit om met de nieuwe president-directeur samen te werken wanneer deze aantreedt", aldus easyJet.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP/RTR) - China is begonnen met de productie van in eigen land ontwikkelde geavanceerde chipmachines. De machines zijn belangrijk voor de productie van chips, een markt die lange tijd werd gedomineerd door de Nederlandse toeleverancier ASML. Dat meldt technieuwssite The Information maandag op basis van bronnen.
26 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel dreigt met tegenmaatregelen tegen de Verenigde Staten. Aanleiding zijn uitspraken van hoge functionarissen in de VS dat Chinese AI-bedrijven mogelijk worden onderzocht om vermeende diefstal van Amerikaanse technologie.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten geopend. Het sentiment onder beleggers op Wall Street werd gesteund door de gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran en een flinke daling van de olieprijzen. Oliebedrijven kwamen daardoor onder druk te staan, maar in de luchtvaart- en cruisesector stegen de koersen.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche gaat nog eens 5000 banen in de regio Stuttgart schrappen. Volgens het bedrijf wordt de banenreductie op een sociaal verantwoorde manier uitgevoerd, voornamelijk door natuurlijk personeelsverloop, regelingen voor gedeeltelijk vervroegd pensioen en vrijwillige beëindigingsovereenkomsten.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie heeft de capaciteit voor groen gas vergroot met een nieuwe koppeling tussen de gasnetwerken bij Ossendrecht in Noord-Brabant en Axel in Zeeland. Noord-Brabant kan dankzij reststromen uit de landbouw veel groen gas produceren en met de nieuwe verbinding kan er meer aan het bestaande netwerk worden geleverd. Met volgende vernieuwingen wil Gasunie de capaciteit in de provincie de komende tijd verder laten groeien.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Prins Bernhard van Oranje verkoopt al zijn zakelijke belangen, onder meer die in circuit Zandvoort en vastgoed. De belangen worden verkocht aan zijn zakenpartners Menno de Jong en Coen Groeneveld. Dat meldt een woordvoerder van prins Bernhard in een verklaring.
6 uur geledenBORDEAUX (ANP/RTR) - De grote natuurbrand nabij de Franse stad Bordeaux is een grote klap voor de lokale economie omdat bijvoorbeeld toerisme en horeca worden geraakt. Dat heeft de Franse minister van Financiën en Economische Zaken Roland Lescure gezegd. Hij heeft overleg gevoerd met de burgemeester van Bordeaux over de economische impact van de natuurbrand.
6 uur geleden