KLM: annulering Antillen-vluchten raakt 2600 passagiers
AMSTELVEEN (ANP) - Door de annulering van heen- en terugvluchten van KLM naar de Antilliaanse eilanden Curaçao, Aruba en Sint Maarten op zaterdag vanwege de situatie in Venezuela worden in totaal 2600 passagiers geraakt. Dat meldt KLM in een update.
Ook naar Georgetown in het Zuid-Amerikaanse Guyana en Bridgetown op het Caribische eiland Barbados wordt momenteel niet gevlogen door KLM. Dat geldt ook voor Port of Spain op Trinidad en Tobago.
KLM heeft op zaterdag vijf vluchten geannuleerd vanaf Schiphol. Daarvan vervalt ook de terugvlucht. Het betreft de volgende vluchten: KL733, KL735, KL765, KL775 en KL783.
Update
KLM stelt in de update de situatie op de voet te volgen en zal later op de dag een besluit nemen over de vluchten die voor de komende dagen gepland staan van en naar Curaçao, Aruba, Bonaire, Sint Maarten, Port of Spain, Georgetown en Bridgetown.
Reisorganisaties TUI en Corendon hebben ook vluchten naar de Antillen geschrapt door de situatie rond Venezuela en de Amerikaanse aanvallen op het land. Daardoor is het luchtruim van Curaçao gesloten. Bij TUI gaat het om drie geannuleerde vluchten en bij Corendon is één vlucht geschrapt.
Een woordvoerster van TUI zegt dat zaterdag op de geannuleerde vluchten ruim negenhonderd passagiers naar Curaçao en Bonaire en negenhonderd weer terug naar Nederland zouden vliegen. De drie vluchten zowel heen als terug waren volgeboekt vanwege de kerstvakantie, aldus TUI.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
6 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
6 uur geleden