KLM annuleert deze week nog tientallen vluchten op Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - KLM moet de komende dagen weer vele tientallen vluchten annuleren om aan de nieuwe beperkingen van Schiphol te voldoen. Tot vrijdag gaat het dagelijks om gemiddeld vijftien vluchten die niet doorgaan, in het weekend zijn dit er volgens een woordvoerster "naar verwachting iets meer". Voor de periode daarna is de luchtvaartmaatschappij nog bezig "de puzzel compleet te krijgen".
De aantallen komen waarschijnlijk wel lager uit dan afgelopen zaterdag tot en met maandag omdat Schiphol voor die dagen om een aanvullende inperking had gevraagd. Zo annuleerde KLM zaterdag 34 vluchten en maandag 42.
De maatschappij zegt er alles aan te blijven doen om iedereen te laten vertrekken. "Met kunst- en vliegwerk lukt dit altijd wel", aldus een woordvoerster.
In opdracht van de slotcoördinator werkt KLM nog aan het terugbrengen van het aantal reizigers voor de komende weken. Daarbij heeft de maatschappij verschillende opties, zoals het verkopen van minder tickets en het omboeken van passagiers. Schiphol kwam vorige week met de opdracht om het aantal dagelijks vertrekkende passagiers tot minstens eind oktober met gemiddeld 18 procent omlaag te brengen. Dat geldt voor alle maatschappijen, maar KLM is verreweg de grootste speler op Schiphol.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) levert in de financiële wereld voordelen op, maar zorgt ook voor nieuwe risico's. Daarvoor waarschuwt toezichthouder Autoriteit Financiële Markten (AFM). Die maakt zich onder andere zorgen over een toename van digitale fraude met AI, bijvoorbeeld via deepfakes.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim de helft van de Nederlandse huishoudens heeft vertrouwen in financiële instellingen zoals banken, verzekeraars en pensioenfondsen. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB). Het vertrouwen blijft daarmee stabiel vergeleken met vorig jaar, aldus de centrale bank op basis van jaarlijks onderzoek.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De maritieme oliedienstverlener zag de omzet afgelopen kwartaal flink stijgen en werd opnieuw iets positiever over het resultaat dit jaar. Topman Øivind Tangen sprak van sterke prestaties en een toenemende activiteit in de belangrijkste markten van het bedrijf.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond De Unie is "geschrokken" van het nieuwe banenverlies bij ASN Bank. Het financiële concern kondigde donderdagochtend aan nog eens 850 tot 950 arbeidsplaatsen te schrappen. Dat komt bovenop het verlies van 731 banen eerder door een grote transformatie van ASN Bank, voorheen de Volksbank.
3 uur geledenZWAAGDIJK (ANP) - Discountwinkelketen Action heeft in het derde kwartaal zijn groei in Europa voortgezet met de opening van de eerste winkels in Roemenië. Volgens het bedrijf zijn in de eerste negen maanden van dit jaar in totaal 221 winkels toegevoegd aan het netwerk, dat daarmee groeide tot 3139 winkels in veertien Europese landen.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Siemens heeft in het afgelopen gebroken boekjaar opnieuw een recordwinst behaald. Het Duitse industrieconcern profiteerde onder meer van de verkoopopbrengst van het onderdeel Innomotics, dat zware elektromotoren voor schepen en mijnbouwapparatuur maakt. Die verkoop was onderdeel van de strategie van Siemens om te stoppen met de productie van zware machines en zich te richten op softwaregestuurde productlijnen met hogere winstmarges.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - ASN Bank schrapt nog eens honderden banen als onderdeel van een grote transformatie van het bedrijf, dat voorheen bekendstond als de Volksbank. Eerder vielen er al 731 arbeidsplaatsen weg en moesten honderden kantoren van dochtermerken SNS en RegioBank sluiten.
4 uur geleden