KLM annuleert bijna 170 vluchten in verband met storm Eunice
SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert 167 vluchten in verband met de storm Eunice vrijdag. De luchtvaartmaatschappij meldt donderdagavond dat de weersvoorspellingen voor vrijdag een beeld schetst van zware windstoten. "Dit zorgt er voor dat er morgen voor ons een zeer beperkte operatie mogelijk is op Schiphol." Daarnaast kan het weer van vrijdag ook tot vertragingen leiden, zo stelt KLM.
Vrijdag start in het noorden van het land de voorjaarsvakantie. KLM zegt in een bericht op de website te begrijpen dat "deze annuleringen als gevolg van de extreme weersomstandigheden op Schiphol, erg vervelend zijn voor passagiers". Passagiers die te maken krijgen met annuleringen, krijgen bericht van KLM en worden omgeboekt op andere vluchten.
KLM adviseert alle passagiers met het oog op verstoringen en de voorjaarsvakantie - voor zij naar Schiphol reizen - de meest actuele informatie over hun vlucht te controleren op www.klm.nl.
Volgens Schiphol zijn er donderdagavond nog geen berichten van andere luchtvaartmaatschappijen die vluchten annuleren vanwege de storm. "We vragen reizigers wel van tevoren rekening te houden met vertraging en mogelijke annuleringen", aldus een zegsman van Schiphol. Ook een woordvoerster van Transavia laat weten dat nog niet bekend is of vluchten geannuleerd worden, maar verwacht vrijdagochtend daar meer duidelijkheid over.
TUI laat ook weten dat er nog geen vluchten geannuleerd zijn. "Voor onze reizigers zijn het niet gewoon vluchten, maar hun hele vakantie hangt er aan vast. Die gaan we niet zomaar annuleren", laat een woordvoerster weten. Reizigers die vrijdag vertrekken hebben wel een sms gekregen van de reisorganisatie om tijdig naar de luchthaven te vertrekken en rekening te houden met vertraging vanwege de storm. "Vanzelfsprekend wordt de vlucht alleen uitgevoerd als dat veilig kan", aldus de woordvoerster.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt voor vijf libidoverhogende middelen. Het gaat om LibiForMe, Mr Stiff (in vloeibare vorm en als capsules), Night Longer Mixed Herbal Blend en Ayibogan Natural.
5 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Bij de gemeente Noardeast-Fryslân zijn tot nu toe drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag. Dat meldt een woordvoerder van de Friese gemeente waar Dokkum onder valt, de stad waar koning Willem-Alexander en zijn familie maandag Koningsdag vieren. Demonstraties die vooraf zijn aangemeld, krijgen een vak toegewezen aan de route, "binnen hoor- en zichtafstand van de koninklijke familie", laat de woordvoerder weten.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn positief over de energiemaatregelen die het kabinet heeft aangekondigd. "Het kabinet houdt hiermee regie. Het is goed dat veel maatregelen in het teken staan van verduurzaming, en daarmee ook onze strategische autonomie", zegt branchekoepel Energie-Nederland.
31 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - De transportsector vindt het steunpakket vanuit de overheid vanwege de hoge brandstofprijzen "ernstig tekortschieten". Als reactie op de dure diesel gaat per 1 juli voor een periode van zes maanden de wegenbelasting voor vrachtwagens omlaag. "De geboden verlichting staat in geen verhouding tot de dagelijkse kostenexplosie waarmee transportbedrijven worden geconfronteerd", reageert branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN).
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De energiemaatregelen van het kabinet doen nauwelijks iets aan het verminderen van de afhankelijkheid van olie en gas, vindt Milieudefensie. "Als dit het is, dan blijft het kabinet water naar de zee dragen", zegt directeur Donald Pols. Volgens Natuur & Milieu biedt het pakket voor de langere termijn "nog weinig houvast voor echte verduurzaming en afbouw van fossiele brandstoffen".
4 uur geledenBLERICK (ANP) - Een meisje is maandagochtend omgekomen door een steekincident in een woning aan de Elzenstraat in het Limburgse Blerick, meldt de politie. Een man en vrouw, de bewoners van het pand, zijn opgepakt.
7 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) oppert een verbod op de filters van sigaretten. Volgens het instituut komen er dan minder zogeheten microplastics in het milieu, terwijl het geen verschil zou maken voor de gezondheid van rokers.
9 uur geleden