KLM annuleert 18 retourvluchten om weersomstandigheden
SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft dinsdagavond achttien (retour)vluchten geannuleerd vanwege de regenbuien die overtrokken. Het gaat om vluchten van en naar Europese bestemmingen. Een woordvoerder van luchthaven Schiphol meldde eerder al dat vluchten zijn vertraagd en geannuleerd, maar onbekend is om hoeveel vluchten het in totaal gaat.
"Alle passagiers zijn inmiddels op de eerstvolgende vlucht met beschikbare ruimte omgeboekt. Een deel van de intercontinentale vluchten die vanavond vanaf Schiphol vertrekt, is vertraagd", laat KLM weten.
De luchtvaartmaatschappij zegt te maken te hebben met transferpassagiers "die bijvoorbeeld te laat zijn aangekomen en hun aansluitende vlucht hebben gemist", aldus een woordvoerder. "Of hun aansluitende vlucht vanaf Amsterdam naar een Europese bestemming is geannuleerd. Een deel van deze passagiers is vertrokken naar hotels en brengen daar de nacht door. Een ander deel zal blijven slapen op Schiphol waar een bed voor ze is geregeld."
Code oranje
Eerder dinsdag moest het grondpersoneel op de luchthaven het werk even neerleggen om veiligheidsredenen. Toen was er even geen afhandeling van koffers. Later kon dat werk weer opgestart worden. Dinsdag was in Nederland sprake van code oranje wegens zware onweersbuien.
De luchthaven liet dinsdagavond weten dat "inmiddels weer volop wordt gevlogen".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Defensie heeft op verzoek van het RIVM een militair arts naar het cruiseschip Hondius gestuurd om medische ondersteuning te verlenen. De arts zorgt aan boord voor verdere medische begeleiding van de opvarenden, schrijft Defensie op haar website. Ook denkt de arts momenteel mee over hoe de passagiers veilig van boord gehaald kunnen worden. Daarbij wordt bijvoorbeeld gekeken naar mogelijke quarantainemaatregelen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Naast de welbekende Eindexamenklachtenlijn komt het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) dit jaar met de zogenoemde stresslijn. Die is er voor eindexamenleerlingen die geen klacht willen indienen, maar "behoefte hebben aan een luisterend oor in deze stressvolle periode". Want volgens LAKS-bestuurder Inass Jagour verdienen scholieren "een plek om stress en prestatiedruk te uiten".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de stewardess van KLM die werd getest op het hantavirus is de uitslag van de test negatief. Dat bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De vrouw uit Haarlem was eerder in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg in contact gekomen met een Nederlandse vrouw die later overleed aan het virus.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij twee Britse burgers is inmiddels bevestigd dat ze besmet zijn met het hantavirus. Er is ook nog een vermoedelijke besmetting bij een Brit op het eiland Tristan da Cunha, dat deel uitmaakt van Sint-Helena, melden Britse overheidsdiensten in een verklaring. Ze zeggen samen te werken met de internationale autoriteiten om voorbereidingen te treffen voor de terugkeer van opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
7 uur geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
12 uur geleden