KLM annuleert 18 retourvluchten om weersomstandigheden
SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft dinsdagavond achttien (retour)vluchten geannuleerd vanwege de regenbuien die overtrokken. Het gaat om vluchten van en naar Europese bestemmingen. Een woordvoerder van luchthaven Schiphol meldde eerder al dat vluchten zijn vertraagd en geannuleerd, maar onbekend is om hoeveel vluchten het in totaal gaat.
"Alle passagiers zijn inmiddels op de eerstvolgende vlucht met beschikbare ruimte omgeboekt. Een deel van de intercontinentale vluchten die vanavond vanaf Schiphol vertrekt, is vertraagd", laat KLM weten.
De luchtvaartmaatschappij zegt te maken te hebben met transferpassagiers "die bijvoorbeeld te laat zijn aangekomen en hun aansluitende vlucht hebben gemist", aldus een woordvoerder. "Of hun aansluitende vlucht vanaf Amsterdam naar een Europese bestemming is geannuleerd. Een deel van deze passagiers is vertrokken naar hotels en brengen daar de nacht door. Een ander deel zal blijven slapen op Schiphol waar een bed voor ze is geregeld."
Code oranje
Eerder dinsdag moest het grondpersoneel op de luchthaven het werk even neerleggen om veiligheidsredenen. Toen was er even geen afhandeling van koffers. Later kon dat werk weer opgestart worden. Dinsdag was in Nederland sprake van code oranje wegens zware onweersbuien.
De luchthaven liet dinsdagavond weten dat "inmiddels weer volop wordt gevlogen".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.
3 uur geledenVLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.
11 uur geledenSINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".
15 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.
16 uur geleden