KLM annuleert 18 retourvluchten om weersomstandigheden
SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft dinsdagavond achttien (retour)vluchten geannuleerd vanwege de regenbuien die overtrokken. Het gaat om vluchten van en naar Europese bestemmingen. Een woordvoerder van luchthaven Schiphol meldde eerder al dat vluchten zijn vertraagd en geannuleerd, maar onbekend is om hoeveel vluchten het in totaal gaat.
"Alle passagiers zijn inmiddels op de eerstvolgende vlucht met beschikbare ruimte omgeboekt. Een deel van de intercontinentale vluchten die vanavond vanaf Schiphol vertrekt, is vertraagd", laat KLM weten.
De luchtvaartmaatschappij zegt te maken te hebben met transferpassagiers "die bijvoorbeeld te laat zijn aangekomen en hun aansluitende vlucht hebben gemist", aldus een woordvoerder. "Of hun aansluitende vlucht vanaf Amsterdam naar een Europese bestemming is geannuleerd. Een deel van deze passagiers is vertrokken naar hotels en brengen daar de nacht door. Een ander deel zal blijven slapen op Schiphol waar een bed voor ze is geregeld."
Code oranje
Eerder dinsdag moest het grondpersoneel op de luchthaven het werk even neerleggen om veiligheidsredenen. Toen was er even geen afhandeling van koffers. Later kon dat werk weer opgestart worden. Dinsdag was in Nederland sprake van code oranje wegens zware onweersbuien.
De luchthaven liet dinsdagavond weten dat "inmiddels weer volop wordt gevlogen".
Meer uit Binnenland
DEN HAM (ANP) - In een bos bij het Overijsselse Den Ham woedt een natuurbrand, meldt de Brandweer Twente. Die heeft opgeschaald naar "grote brand om voldoende materiaal en mensen ter plaatse te hebben".
28 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde ontstond tijdens een militaire oefening op het schietterrein, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee woensdag. Maar of de brand ook veroorzaakt is door de oefening is nog niet bekend. Daar doet de marechaussee onderzoek naar.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Ten zuidwesten van Tilburg heeft woensdag een natuurbrand gewoed. Dat gebeurde in een bosgebied aan de noordkant van de A58, bij het De Siptenpad.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militair oefenterrein bij 't Harde is "uitzonderlijk groot" voor Nederlandse begrippen. Dat zegt de Landelijk Coördinator Natuurbrandbeheersing Edwin Kok, van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV). Volgens hem kan het blussen, gezien de weersomstandigheden, nog dagen duren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rookwolken van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde, op de Veluwe, zijn tot in Amsterdam en omstreken te zien en te ruiken. "De meldkamer ontvangt momenteel veel meldingen van mensen die last hebben van rook", meldt Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Die legt uit dat de wind de rook richting de hoofdstad blaast, ruim 70 kilometer verderop.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De luchtmacht zet Chinook-transporthelikopters in om te helpen bij de bestrijding van de grote natuurbrand bij 't Harde in Gelderland. Het Defensie Helikopter Commando meldde op X dat drie van de zware helikopters zijn ingezet. De brand brak woensdag rond het middaguur uit op een militair oefenterrein op de Veluwe en breidt zich snel uit.
3 uur geledenZUTPHEN (ANP) - De gemeente Zutphen creëert nu geen noodopvanglocaties voor asielzoekers, maakte zij woensdag bekend. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) had daarom gevraagd, maar het college volgt de gemeenteraad, die had verzocht om het verzoek af te wijzen.
3 uur geleden