Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klinsmann wacht ontslag als bondscoach van Zuid-Korea

Klinsmann wacht ontslag als bondscoach van Zuid-Korea

SEOUL (ANP/AFP) - Het ontslag van Jürgen Klinsmann als bondscoach van Zuid-Korea is een kwestie van tijd. Een adviescommissie van de nationale voetbalbond heeft na een evaluatie van de Azië Cup aanbevolen de Duitser te ontslaan. Het dagelijks bestuur moet nu een besluit nemen op basis van het advies.

"We zijn het erover eens dat Klinsmann om diverse redenen zijn functie als bondscoach niet langer kan uitoefenen. Verandering van leiderschap is noodzakelijk", meldde het vooraanstaande commissielid Hwangbo Kwan.

Zuid-Korea reikte op de Azië Cup tot de halve finales. Daarin was Jordanië met 2-0 te sterk. Voorafgaande aan die halve finale doken verhalen op over een ruzie tussen de internationals. Aanvoerder en sterspeler Son Heung-min raakte bij een schermutseling tijdens het diner gewond aan zijn vinger.

Klinsmann trad begin vorig jaar aan als bondscoach van Zuid-Korea. De voormalig topspits van Duitsland was daarvoor onder meer bondscoach van de Verenigde Staten en Duitsland en trainer van Bayern München.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht bij doorbekeren in Europa League tegen FC Servette

GENÈVE (ANP) - FC Utrecht treft FC Servette uit Genève, als de club zich plaatst voor de derde voorronde van de Europa League. De ploeg van coach Ron Jans verdedigt donderdag een voorsprong van 3-1 uit de eerste wedstrijd tegen FC Sheriff uit Moldavië.

3 minuten geleden
Ajax verkoopt Hato voor meer dan 40 miljoen euro aan Chelsea

AMSTERDAM (ANP) - Jorrel Hato vertrekt van Ajax naar Chelsea. Beide clubs hebben overeenstemming bereikt over een transfersom van ruim 40 miljoen euro. Volgens verschillende media kan dat bedrag nog oplopen door verschillende bonussen.

33 minuten geleden
PSV klopt FC Eindhoven in Lichtstadderby na treffers Pepi en Til

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de zogenoemde Lichtstadderby tegen stadgenoot FC Eindhoven gewonnen. Net als een jaar eerder eindigde de traditionele oefenwedstrijd tussen de landskampioen van de Eredivisie en de club uit de eerste divisie in 3-2.

1 uur geleden
Van der Pol volgt Driebergen op als algemeen directeur Volendam

VOLENDAM (ANP) - Piet van der Pol is de nieuwe algemeen directeur van het naar de Eredivisie gepromoveerde FC Volendam. De 53-jarige Beverwijker volgt Cees Driebergen op. Driebergen maakte na vorig seizoen bekend te vertrekken.

5 uur geleden
Fortuna Sittard versterkt zich met verdediger Marko Kerkez

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft opnieuw een verdediger aan de selectie toegevoegd. De Limburgers nemen Marko Kerkez over van Partizan Belgrado. Dinsdag meldde Fortuna al de komst van Indonesisch international Justin Hubner.

5 uur geleden
FC Groningen ontbindt contract met spits Van Veen

GRONINGEN (ANP) - Kevin van Veen vertrekt bij FC Groningen. De 34-jarige spits had nog een contract voor een jaar bij het elftal van trainer Dick Lukkien, maar beide partijen hebben besloten die overeenkomst te ontbinden. Dat meldt FC Groningen.

8 uur geleden
Scheidsrechters in Duitsland leggen beslissingen in stadions uit

FRANKFURT (ANP/DPA) - Scheidsrechters in de Bundesliga en Tweede Bundesliga lichten voortaan beslissingen die ze nemen na het bekijken van videobeelden in stadions toe. Dat is besloten na een succesvolle proefperiode, meldt de Deutsche Fussball Liga (DFL).

10 uur geleden